Newsy

Miuosh: Trwa wielkie odliczanie do trasy koncertowej „Pieśni Współczesne. Tom II”. Biletów praktycznie już nie ma, więc dodajemy kolejne terminy

2024-12-11  |  06:26
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream Type LIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1

    Po trzech latach od premiery pierwszej części „Pieśni Współczesnych” we wrześniu premierę miała ich kontynuacja, na którą czekało wielu miłośników dobrej muzyki. Niewykluczone, że nowy album powtórzy sukces swojego poprzednika, bo jak podkreśla Miuosh, bilety na koncerty, które odbędą się w 2025 roku, są już w dużej mierze wyprzedane. Artysta nie kryje satysfakcji z tego, że znów będzie miał okazję stanąć na scenie wraz z legendarnym Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a także z wieloma wspaniałymi artystami podbijającymi listy przebojów.

    Krytycy i słuchacze nie mieli żadnych wątpliwości, uznając pierwszą część „Pieśni Współczesnych” za jeden z najlepszych projektów w historii polskiej muzyki. Album nagrodzono dwoma Fryderykami, otrzymał on także status Złotej i Platynowej Płyty, a bilety na koncerty rozchodziły się w mgnieniu oka. Dlatego też współpraca Miuosha z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” nie zakończyła się na jednym wydawnictwie.

    – We wrześniu trafił na rynek mój drugi album z Zespołem „Śląsk”. Po trzech latach udało się stworzyć drugi tom – „Pieśni Współczesne II”, z czego jestem strasznie dumny – mówi agencji Newseria Lifestyle Miuosh.

    Trasa koncertowa z tym repertuarem rozpocznie się 6 stycznia 2025 roku w Katowicach. W kolejnych terminach „Pieśni Współczesne. Tom II” zabrzmią w największych polskich salach koncertowych: w Szczecinie, Bielsku-Białej, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdyni.

    – W styczniu ruszamy z trasą koncertową, więc wrócę do tego, co lubię najbardziej robić, po byciu jurorem. Widzę, że biletów na koncerty praktycznie już nie ma, są tylko jakieś pojedyncze, dlatego też dodajemy kolejne terminy – mówi wokalista.

    Miuosh zaznacza też, że na razie nie planuje już nagrywać teledysku do któregoś z utworów z tej płyty.

    – Na ten moment takie rzeczy po prostu nie są zaplanowane. To, co już mieliśmy zrobić przy tym albumie, zrobiliśmy – podkreśla.

    Całą energię skupia więc teraz na próbach do koncertów. A wraz z nim na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Natalia Szroeder, Julia Pietrucha, Dawid Tyszkowski i Paweł Domagała.

    –  W towarzystwie wszystkich wyjątkowych wykonawców będziemy grać to na żywo. Skupiam się więc na tym, żeby zbudować odpowiedni kształt tego koncertu, z którym przez parę miesięcy będziemy się tułać po pięknych, wspaniałych salach koncertowych w Polsce – dodaje Miuosh.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Podróże

    Konsument

    Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

    Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.

    Dom i ogród

    Krzysztof Skórzyński: Elektrośmieci są dzisiaj gigantycznym problemem. Wciąż nie nauczyliśmy się segregować takich odpadów

    Dziennikarz zauważa, że wciąż narastającym problemem są tzw. niewidzialne elektrośmieci. To nie tylko telefony, zasilacze, ładowarki, powerbanki i słuchawki, ale także zabawki elektroniczne czy e-papierosy. Konsumenci zazwyczaj nie postrzegają ich w kategorii elektroodpadów i zamiast oddawać do recyklingu, magazynują je w szufladach lub wrzucają do pojemników na odpady zmieszane, skąd trafiają na wysypiska, gdzie zostają spalone lub przetworzone w nieprawidłowy sposób. Krzysztof Skórzyński jest zaniepokojony takimi praktykami.

    Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć