Komunikaty PR

Alior Bank i Fundacja Zaczytani.org: wielki sukces zbiórki książek

2019-06-12  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
MARTIS CONSULTING
MARTIS CONSULTING

ul. Bukowińska 22
02-702 Warszawa
biuro|martis-consulting.pl| |biuro|martis-consulting.pl
222445700
martis-consulting.pl
Do pobrania Zdjęcie ( 0.12 MB )

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja Wielkiej Zbiórki Książek prowadzonej przez Zaczytani.org we współpracy z Alior Bankiem partnerem strategicznym Fundacji. W ponad 100 oddziałach banku zebrano 35 752 książki, które trafią do bibliotek w placówkach instytucji społecznych na terenie całego kraju.

W dniach 23 kwietnia – 26 maja br. Fundacja Zaczytani.org zebrała łącznie 603 000 książek. To o niemal 93 000 więcej niż rok wcześniej. Ten wzrost był możliwy m.in. dzięki rozszerzeniu akcji z 7 na 74 miasta, w których zlokalizowane są placówki Alior Banku – nowe punkty zbiórki.

– Traktujemy Zaczytanych jako strategicznego partnera społecznego, dlatego włączamy się w działania Fundacji na każdym etapie: prowadzimy bajkoterapię w szpitalach, finansujemy wystawę promujących czytelnictwo ławek, a także angażujemy się w organizację Wielkiej Zbiórki Książek. Dzielimy się tym, co najważniejsze: czasem i energią – powiedziała Anna Baranek, menedżer ds. marketingu z Alior Banku, która na co dzień współpracuje z Fundacją.

W tym roku Alior Bank był mecenasem wystawy Zaczytanych Ławek, która dzięki dofinansowaniu trafiła do Gdańska, Krakowa i Warszawy, a także stworzył trzy nowe Zaczytane Ławki, które niebawem pojawią się w przestrzeni publicznej. To nie koniec działań: jeszcze w tym roku bank otworzy 10 Zaczytanych Bibliotek w instytucjach społecznych, takich jak: szpitale, hospicja, domy dziecka, regionalne centra krwiodawstwa i krwiolecznictwa, domy pomocy, świetlice wiejskie i środowiskowe oraz centra aktywności lokalnej.

–  Na czas naszej akcji pracownicy Alior Banku stali się wolontariuszami Fundacji w swoich ponad 100 oddziałach: promowali zbiórkę, magazynowali książki, a potem pakowali je i dostarczali do centrali. Chciałabym podziękować im wszystkim za wsparcie, bez którego nie udałoby się nam pobić rekordu WZK z poprzedniego roku – powiedziała Agnieszka Pawlak z Zaczytani.org.

W 2018 roku w ramach współpracy z Fundacją Alior Bank zorganizował wewnętrzną zbiórkę książek, a dzięki przeprowadzeniu serii szkoleń z bajkoterapii dla swoich pracowników wsparł niemal pół tysiąca dzieci przebywających w szpitalach ponad setką godzin warsztatów czytelniczych. W partnerstwie z Bankiem stworzona została także Zaczytana Ławka Wisławy Szymborskiej, którą dziś można podziwiać w Krakowie przed Galerią Kazimierz.

Fundacja Zaczytani.org zajmuje się promowaniem czytelnictwa, a także bajko- i biblioterapią. Organizacja otwiera w instytucjach społecznych specjalne biblioteki, zapewniając dostęp do książek np. na oddziałach dziecięcych polskich szpitali. Projektuje też z artystami ławki w kształcie książek i wystawia je w przestrzeni publicznej. Wolontariusze Fundacji codziennie poświęcają czas dzieciom w potrzebie, prowadząc bajkoterapię.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Design. Sztuka Kobiet Biuro prasowe
2019-09-23 | 12:43

Design. Sztuka Kobiet

Nadchodzi największa w historii ekspozycja poświęcona polskiemu designowi tworzonemu wyłącznie przez kobiety. Wystawa „Design. Sztuka Kobiet” to przegląd blisko dwustu
Kultura BRAK ZDJĘCIA
2019-09-20 | 13:40

Co mogę zrobić dla planety? – rozmowa w Empik Silesia

Ekstremalne temperatury i gwałtowne zjawiska pogodowe, wymieranie kolejnych gatunków zwierząt i roślin, stopniowy zanik źródeł wody pitnej, śmierć setek tysięcy ludzi w wyniku zanieczyszczeń powietrza –
Kultura Pokaz filmu „Niewygodna prawda 2” i rozmowa z liderami ruchu Climate Reality
2019-09-20 | 13:20

Pokaz filmu „Niewygodna prawda 2” i rozmowa z liderami ruchu Climate Reality

Pokaz filmu „Niewygodna prawda 2” będzie punktem wyjścia do rozmowy z liderami ruchu Climate Reality na temat postępujących zmian klimatycznych. Dziesięć lat po tym, jak film

Kalendarium

Transport

LOT chce przejąć przewozy towarowe od przewoźników z Niemiec i Holandii. Lotniczy rynek cargo będzie rósł w tempie 5 proc. rocznie

– Polski rynek cargo ma obecnie udział rzędu 8–9 proc. w całym rynku europejskim, a w nadchodzących latach będzie rósł w średnim tempie powyżej 5 proc. rocznie – ocenia Michał Grochowski, dyrektor Biura Cargo w LOT. W tym roku widać na nim oznaki stagnacji spowodowanej sytuacją gospodarczą w Niemczech, ale w kolejnych transport cargo będą napędzać inwestycje zagraniczne i rosnący eksport. LOT liczy zwłaszcza na rynek w Indiach i udział w wartym ponad 13 mld dol. segmencie przewozów farmaceutycznych.

Firma

Pracodawcy muszą walczyć o młodych pracowników. Coraz częściej nie stawiają się oni na umówione rozmowy rekrutacyjne

Bywają sytuacje, kiedy na 10 umówionych spotkań z kandydatami nie przychodzi nikt i dla dzisiejszego pokolenia millenialsów jest to niestety typowe zachowanie – mówi Anna Panek, dyrektor HR w Vivus Finance. Jak podkreśla, to pokolenie – choć ma wśród pracodawców opinię roszczeniowych i wymagających – wnosi jednak do firmy wiele korzyści i jest bardzo efektywne w działaniu. Dlatego menadżerowie powinni się uelastycznić i dopasować do ich potrzeb, a firma może wypracować balans pomiędzy oczekiwaniami a tym, co może zaoferować, łącząc przedstawicieli różnych generacji przy wspólnych projektach.

Transport

80 proc. klientów deklaruje gotowość do zakupu auta online. Wciąż jednak decydująca jest wizyta w salonie sprzedaży

Branżę motoryzacyjną napędzają nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, algorytmy, automatyzacja czy elektromobilność. Zakup samochodu wciąż jednak pozostaje domeną tradycyjnego kanału sprzedaży. To wizyta w salonie samochodowym najczęściej decyduje o wyborze danego modelu, wyposażenia, ale też o byciu wiernym danej marce. Chociaż od przyszłego roku sprzedaż aut będzie możliwa całkowicie online, a 80 proc. klientów już dziś deklaruje, że mogłoby przez internet kupić samochód, to salony dealerskie pozostaną kluczowe w procesie sprzedaży. Dlatego koncerny, poza inwestycjami w cyfryzację, muszą także stawiać na jakość obsługi klienta.

Sport

Co trzeci Polak w ogóle nie jest aktywny fizycznie. Statystyki wyglądają najgorzej wśród seniorów i dzieci

Co piąty Polak nie pamięta, kiedy ostatni raz spacerował dłużej niż 10 minut. Co trzeci nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej, a co drugi spędza ponad 5 godzin dziennie w pozycji siedzącej – pokazuje badanie MultiSport Index 2019. Statystyki wyglądają najgorzej wśród seniorów i dzieci – tylko co czwarte dziecko wypełnia zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące minimalnej dawki ruchu dla swojego wieku. Przykład idzie z góry, bo raptem 8 proc. Polaków uprawia sport wspólnie z dzieckiem. Tymczasem aktywność fizyczna to jeden z najlepszych sposobów na pogłębianie rodzinnych relacji – wskazują eksperci.