Komunikaty PR

Alior Bank wspólnie z First Data wdrożył Apple Pay

2018-07-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Maciejewski
Business Edge (agencja PR)

Bohomolca 15
01-638 Warszawa
a.maciejewski|businessedge.pl| |a.maciejewski|businessedge.pl
881 334 352
www.polcard.pl

Klienci Alior Banku jako jedni z pierwszych w Polsce płacą już zbliżeniowo iPhone’em za pomocą Apple Pay. Aplikacja wystartowała 19 czerwca, skorzystać z niej mogą posiadacze kart zbliżeniowych Mastercard w Alior Banku. Krótki czas wdrożenia, testowania i udostępnienia mobilnych płatności NFC od firmy Apple był możliwy dzięki wsparciu First Data Polska, partnera outsourcingowego Alior Banku od 10 lat.

Udostępniając klientom Apple Pay, Alior Bank kolejny raz znalazł się w czołówce innowatorów polskiej bankowości. Start Apple Pay wyznacza kolejny ważny moment w rozwoju polskiego rynku płatności. Bardzo mnie cieszy, że dzięki Alior Bankowi długie oczekiwanie właścicieli smartfonów Apple dobiegło końca i mogą ich używać do mobilnych płatności zbliżeniowych – mówi Agata Strzelecka wiceprezes zarządu Alior Banku.Szybkie wdrożenie systemu Apple Pay to efekt naszej współpracy partnerskiej z First Data Polska.

Od dziesięciu lat wspieramy Alior Bank we wprowadzaniu innowacyjnych produktów i usług w obszarze kart płatniczych i płatności mobilnych. Naszym najnowszym przedsięwzięciem jest wdrożenie Apple Pay. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia ekspertów banku, Mastercard i First Data zrealizowaliśmy ten projekt w ekspresowym tempie – podkreśla Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska. – Jako partner outsourcingowy wiemy, jak maksymalizować wykorzystanie dostępnej technologii i infrastruktury, aby efektywnie wspierać bank w osiąganiu celów biznesowych.

Apple Pay – jak to działa?

Już 95% terminali płatniczych działających na polskim rynku obsługuje płatności zbliżeniowe, w tym Apple Pay. Aby zapłacić Apple Pay, wystarczy dodać kartę do aplikacji Wallet na iPhone’ach z funkcją NFC (w modelach iPhone 6 i nowszych, w tym SE). Transakcje będą potwierdzane odciskiem palca lub PIN-em. Z Apple Pay można także skorzystać robiąc zakupy w mobilnych aplikacjach na iOS-a a także w przeglądarce Safari.

Bezpieczeństwo transakcji Apple Pay, oprócz typowych dla kart zbliżeniowych rozwiązań używanych w ramach standardu EMV, takich jak np. szyfrowanie danych, zapewnia też technologia tokenizacji, realizowana w usłudze Mastercard Digital Enablement Service. Dzięki niej dane karty są zastępowane tzw. tokenem, czyli ciągiem cyfr, który jest bezwartościowy dla osób postronnych. W efekcie wrażliwe dane karty są chronione i nie są udostępniane nawet sprzedawcy. Dany token jest też przypisany do konkretnego smartfona, więc zapłacenie nim za pomocą innego urządzenia jest niemożliwe.

Rola First Data Polska

First Data Polska i Alior Bank łączy wieloletnie partnerstwo biznesowe w obszarze technologii płatniczych. Już wcześniej bank wykorzystał autorskie rozwiązanie First Data™ Mobile Platform do wdrożenia płatności mobilnych Google Pay, rozszerzając współpracę z firmą o Apple Pay. Projekt został przeprowadzony w rekordowo szybkim czasie. W zaledwie 2 miesiące specjaliści First Data we współpracy z Alior Bank i Mastercard dokonali pełnego wdrożenia projektu wraz z certyfikacją. Klienci Alior Banku mogą szybko i bezbłędnie realizować transakcje wykonane przy użyciu Apple Pay, mając gwarancję bezpieczeństwa na każdym etapie procesu płatności.

O First Data Polska

First Data Polska, właściciel marki Polcard, jest jednym z największych dostawców technologii płatniczych, obecnym na polskim rynku od ponad 25 lat. Firma dostarcza innowacyjne i bezpieczne rozwiązania do kompleksowej obsługi płatności w świecie omnichannel. Bogata oferta produktowa obejmuje terminale płatnicze, rozwiązania samoobsługowe wykorzystywane w biletomatach czy paliwomatach, płatności online oraz rozwiązania przeznaczone dla branży m-commerce.

Z usług First Data Polska korzystają też banki i instytucje finansowe zarówno w zakresie outsourcingu kart płatniczych i obsługi bankomatów, jak i doradztwa i wdrażania płatności mobilnych takich jak HCE czy Google Pay.

First Data Polska stanowi część amerykańskiej korporacji First Data, światowego lidera elektronicznych płatności obecnego w ponad 100 krajach, przetwarzającego ponad 3000 transakcji na sekundę o wartości 2,4 biliona USD rocznie.

Więcej informacji: firstdata.pl I polcard.pl | 

Kontakt dla mediów:

Olga Małecka                                                    Andrzej Maciejewski
marketing & communications manager             senior editor
First Data Polska SA                                         Business Edge (agencja PR)
+48 22 515 31 00                                              +48 881 334 352
olga.malecka@firstdata.com                             a.maciejewski@businessedge.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bankowość Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku Biuro prasowe
2020-11-25 | 11:00

Kredyt gotówkowy w Bankowości Internetowej i Mobilnej Getin Banku

Klienci Getin Banku będą mogli kupić kredyt gotówkowy za pośrednictwem zarówno Bankowości Internetowej, jak i aplikacji mobilnej Getin Mobile w pełnym procesie online, bez
Bankowość Banki grają w zielone, także w kryzysie
2020-11-23 | 11:00

Banki grają w zielone, także w kryzysie

- Od trendu zrównoważonych inwestycji nie ma już odwrotu – uważają eksperci. Zmiana pod postacią m.in. skutecznego forsowania raportowania ESG dzieje się także w Polsce.
Bankowość Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku
2020-11-23 | 10:50

Vouchery na przedświąteczne zakupy w programie Mastercard® w Getin Banku

Powoli wchodzimy w okres przedświątecznej gorączki zakupowej. Z tej okazji Getin Noble Bank przygotował dla swoich Klientów nową promocję dla kart debetowych Mastercard, w ramach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biogen

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Konsument

Na Śląsku stawiają na innowacje społeczne i zielone technologie. Duże inwestycje klimatyczne czekają wszystkie polskie miasta

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.

 

Finanse

Tarcza branżowa trafi pod obrady Senatu. Możliwe rozszerzenie listy sektorów uprawnionych do pomocy

Zgodnie z zapowiedziami rządu od 28 listopada ponownie zaczną działać sklepy i usługi w galeriach handlowych, choć w bardziej rygorystycznym reżimie sanitarnym. Na większe luzowanie obostrzeń na razie nie pozwala wciąż wysoka liczba zakażeń i zgonów. Firmy z określonych branż, które pozostają zamknięte, będą mogły liczyć na pomoc z tarczy branżowej, przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm. Problem w tym, że lista PKD jest niewystarczająca i z tym najczęściej przedsiębiorcy zgłaszają się dziś do Rzecznika MŚP. Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że na etapie prac Senatu wsparcie to może zostać rozszerzone na innych beneficjentów.

Farmacja

Pacjenci z ciężkimi chorobami jelit muszą przerywać terapię po 1-2 latach ze względów administracyjnych. Lekarze apelują o zmiany

Na nieswoiste zapalenia jelit choruje około 50 tys. Polaków, głównie młodych osób przed 35. rokiem życia. Pacjenci z ciężkim przebiegiem choroby potrzebują terapii biologicznej, która w Polsce jest dostępna w ramach programów lekowych. Te ze względów administracyjnych są jednak ograniczone czasowo do 1–2 lat. Po tym okresie pacjenci nie mogą już kontynuować leczenia, a do programu lekowego mogą zostać włączeni ponownie dopiero, kiedy nastąpi nawrót choroby i ciężkie nasilenie jej objawów. Lekarze apelują o zmianę tych kryteriów. – Przerywanie terapii, które może doprowadzić do utraty jej skuteczności, powinno być uznane za błąd. To ryzykowne dla pacjentów – podkreśla prof. Jarosław Reguła, krajowy konsultant w dziedzinie gastroenterologii.

 
 

Problemy społeczne

Pandemia zwiększyła zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Klienci częściej szukają ochrony na wypadek nagłego zachorowania i pobytu w szpitalu

W ostatnich miesiącach widać większe zainteresowanie ubezpieczeniami na życie. Po wiosennym spowolnieniu spowodowanym lockdownem w III kwartale wzrósł popyt na ubezpieczenia, mimo wakacji, które zazwyczaj są spokojniejszym okresem w sprzedaży. W Unilinku od stycznia do września dynamika sprzedaży wzrosła o 120 proc. r/r, a w samym wrześniu – o 136 proc. To nie tylko efekt wzrostu świadomości ubezpieczeniowej, ale też przesunięcia w czasie decyzji o zakupie polisy.