Komunikaty PR

Enefit ponad dwukrotnie zwiększył liczbę klientów w ciągu roku

2020-02-14  |  10:00
Biuro prasowe

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, podsumowuje kolejny dobry rok swojej obecności na polskim rynku. W 2019 roku Spółka zakontraktowała łącznie ponad 2TWh, z czego aż połowa wolumenu to sprzedaż gazu. Enefit zwiększył też ponad dwukrotnie liczbę swoich klientów biznesowych, wśród których znalazły się m.in. takie firmy jak Tesla i AmRest.

– Burzliwy koniec roku dla branży energetycznej okazał się dla nas bardzo owocny. Między innymi dzięki świadczeniu usług z zakresu rezerwowej sprzedaży gazu udało nam, się osiągnąć rekordowy wolumen sprzedaż. W przypadku gazu był to ponad dziesięciokrotny wzrost w stosunku do roku 2018 – mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Sprzedaż energii i gazu oraz działalność w segmencie OZE

W ubiegłym roku Enefit sprzedał w Polsce 822 GWh energii elektrycznej i 1 TWh gazu. Umowy jednoroczne oraz dwu i trzyletnie były podpisywane zarówno w formule tradycyjnej po cenie stałej (FIX), jak również w formie umów na produkty klikane/transzowe. Spółka świadczyła też usługi z zakresu rezerwowej sprzedaży gazu.

Oferta firmy kierowana jest do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, jak również największych odbiorców przemysłowych. Enefit współpracuje z 558 klientami biznesowymi i dostarcza obecnie energię dla podmiotów z takich sektorów jak: FMCG, handel, przemysł ciężki i lekki, logistyka, służba zdrowia i segment hotelarsko-gastronomiczny. W 2019 roku w portfolio klientów Enefit znalazły się też m.in. takie firmy jak Tesla i AmRest.

Spółka oferuje także rozwiązania w zakresie sprzedaży instalacji PV dla potencjalnych wytwórców energii z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Świadczy również usługi z obszaru zakupu energii elektrycznej i bilansowania handlowego (POB) dla wytwórców energii ze źródeł odnawialnych - w ubiegłym roku Enefit zakontraktował łącznie 203 GWh. Działalność Spółki w obszarze OZE wpisuje się w strategię całej Grupy. Eesti Energia dąży do tego, aby do 2023 roku wytwarzać 45% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i alternatywnych.

Coraz więcej odbiorców energii zwraca uwagę nie tylko na jej cenę, ale także na pochodzenie. Oferowanie zielonej energii może więc wpływać na przewagę konkurencyjną przedsiębiorców. Polska wciąż w dużej mierze opiera się na tradycyjnej energetyce węglowej, co oznacza, że nasz rodzimy rynek daje duże pole do popisu firmom dążącym do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Odnawialne źródła energii to obszar, w którym dostrzegamy duży potencjał. Między innymi z tego powodu chętnie angażujemy się w inicjatywy mające na celu promowanie umów Corporate PPA mówi Maciej Kowalski.

Udany debiut Enefit Green na polskim rynku produkcji energii ze źródeł odnawialnych

Enefit Green, należąca do Grupy Eesti Energia spółka wytwarzająca energię ze źródeł odnawialnych, podpisała w ubiegłym roku umowę na zakup 20 farm fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie Polski. 18 z nich weszło już w fazę operacyjną, a w pierwszym kwartale tego roku ma nastąpić finalizacja przejęcia ostatnich dwóch instalacji, zakupionych w ramach zeszłorocznej transakcji. Łączna moc wszystkich farm wyniesie 19,15 MW.

Do końca roku farmy słoneczne Enefit Green w Estonii i Polsce wytworzyły 8,6 GWh energii elektrycznej, co stanowi równowartość rocznego zapotrzebowania około 3 tys. gospodarstw domowych, przy założeniu przeciętnego zużycia.

Enefit Green także odnotował w ubiegłym roku znaczny wzrost produkcji, kończąc 2019 r. z rekordowym wolumenem wynoszącym 1,2 TWh.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Zielona energia opanowuje świat. Państwa i biznes stawiają na odnawialne źródła Biuro prasowe
2020-02-17 | 11:00

Zielona energia opanowuje świat. Państwa i biznes stawiają na odnawialne źródła

Rozwój odnawialnych źródeł energii, a tym samym przeciwdziałanie klimatycznym zmianom to jeden z najważniejszych tematów ostatnich miesięcy. Redukcja CO 2 nie jest już
Energetyka Grupa INTER RAO Lietuva ogłasza wyniki finansowe za 2019 r.
2020-02-14 | 17:45

Grupa INTER RAO Lietuva ogłasza wyniki finansowe za 2019 r.

Drugi najlepszy rok od debiutu INTER RAO LIetuva na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ze wzrostem przychodów i zysków r/r   Wolumen sprzedaży
Energetyka Eesti Energia ograniczyła emisję CO2 o połowę w 2019 roku
2020-01-20 | 13:00

Eesti Energia ograniczyła emisję CO2 o połowę w 2019 roku

Strategiczne podejście Eesti Energia zakładające ograniczenie bezpośredniego spalania ropy łupkowej przy wytwarzaniu energii elektrycznej oraz zwiększenie produkcji paliw płynnych i energii

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm ma duży problem z pozyskaniem kredytu. Szansą dla nich są gwarancje BGK

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm w Polsce miałoby utrudniony dostęp do kredytu bankowego, gdyby nie realizowany przez BGK program gwarancji de minimis. Co czwarta firma w ogóle nie miałaby szans na kredyt, a co trzecia – uzyskałaby go na gorszych warunkach. Program, z którego skorzystało już ok. 160 tys. firm, jak dotąd przyczynił się do utworzenia bądź utrzymania ponad 200 tys. miejsc pracy, a całkowita wartość kredytu objętego gwarancjami to blisko 120 mld zł. Zdecydowana większość przedsiębiorstw deklaruje też, że jego efektami były: stabilizacja sytuacji finansowej firmy, poprawa jej sytuacji rynkowej i wzrost obrotów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Samorządy walczą ze zmianami klimatycznymi. Zmuszają biznes do działań proekologicznych

Gdyby wszyscy Polacy zdecydowali się korzystać wyłącznie z zielonej energii, emisję CO2 można byłoby ograniczyć o 57 mln ton, czyli 17 proc. rocznej emisji Polski. Jak przekonują eksperci DNB Bank Polska i firmy PwC w raporcie „Kierunki 2020”, styl życia pojedynczych osób nie zmieni w znaczący sposób wpływu na środowisko. Ogromna rola spoczywa na biznesie, jednak to polityka, w tym samorządy, jest w głównej mierze odpowiedzialna za wprowadzanie proekologicznych inicjatyw. Polskie samorządy podpisały deklarację o współpracy na rzecz ochrony klimatu, a powołana koalicja klimatyczna pozwoli do 2050 roku osiągnąć im neutralność klimatyczną.

Handel

Allegro zainwestuje w tym roku 1 mld zł w rozwój platformy. 200 mln ofert i 20 proc. więcej sprzedawców do końca roku

– Przygotowaliśmy na ten rok długą listę innowacji – zapowiada François Nuyts, prezes Allegro. W tym roku ulubiony serwis e-zakupów Polaków​ zainwestuje w rozwój swojej platformy e-commerce’owej 1 mld zł. Skupi się głównie na ulepszeniach w obszarze dostaw i rozwoju usługi Allegro Smart!. Zaproponuje także lepszą wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i bardziej spersonalizowanych ofertach. Dla sprzedawców pojawią się nowe narzędzia, które ułatwią im rozpoczęcie biznesu i obniżenie jego kosztów. Dzięki temu liczba profesjonalnych sprzedawców w tym roku ma się zwiększyć o 20 proc., a liczba ofert wzrosnąć do 200 mln na koniec roku.

 
 

Farmacja

Skuteczne leczenie raka prostaty jest dostępne dopiero na etapie z przerzutami. Pacjentów z wcześniejszym stadium nowotworu nie obejmuje program lekowy

Rak prostaty jest już najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Co roku diagnozuje się więcej zachorowań i w coraz młodszym wieku, nawet przed 50. rokiem życia. Ubiegły rok przyniósł pewną poprawę w leczeniu pacjentów z tym nowotworem, ale jest ono dostępne wyłącznie dla chorych z przerzutami. Pacjenci, u których rak prostaty jest oporny na kastrację, ale jeszcze nie dał przerzutów, nie mają dostępu do nowych leków. – Muszą więc czekać, aż ich stan się pogorszy – podkreślają lekarze i oceniają, że jest to nieetyczne. Polska w dalszym ciągu znacząco odbiega od państw Europy Zachodniej w leczeniu tego nowotworu.