Komunikaty PR

#ZamiastZaMiasto powraca! Druga odsłona cyklu wakacyjnych spotkań w Placu Unii

2019-06-17  |  11:02
Biuro prasowe

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja cieszącej się ogromną popularnością akcji #ZamiastZaMiasto. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu jest kultura polskiej wsi. Biorący udział w warsztatach będą mieli okazję, zwolnić tempo szalonego miejskiego życia i przenieść się do magicznego świata ziołolecznictwa i rękodzieła. Wszystkie atrakcje będą darmowe, a wykonane przez siebie przysmaki i przedmioty będzie można zabrać ze sobą do domu.

Warto czasem wyjechać z miasta, żeby stanąć oko w oko z naszą kulturą ludową. Po powrocie, opowiadamy o tym jak ciekawe jest rzemiosło, etno, folk i rękodzieło. Tę fascynację regionalną tradycją chcemy wykorzystać w drugiej odsłonie akcji #ZamiastZaMiasto. Proponujemy warsztaty i aktywności, które znamy z „wsi spokojnej, wsi wesołej”, mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii.

Czerwiec – warsztaty zielarskie, wyrabianie masła i biżuterii ludowej

Już pod koniec czerwca w Placu Unii, szeptuchy zdradzą sekrety swoich mikstur. Specjaliści  ziołolecznictwa, nauczą jak rozpoznawać najpopularniejsze rośliny oraz podpowiedzą co i na co stosować. Eksperci doradzą jak skomponować herbatę z najsmaczniejszych ziół oraz zaproszą na jej degustację. Takie mieszanki mogą stanowić zdrową alternatywę dla chemicznych suplementów diety.

Ubijanie masła, to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi na myśl podczas rozmów o polskiej wsi. Na warsztatach nie zabraknie więc drewnianych maselnic, kwiecistych spódnic i wiejskiego chleba.

Kolejną atrakcją pierwszego spotkania w ramach #ZamiastZaMiasto będzie możliwość własnoręcznego wykonania biżuterii. Kolorowe naszyjniki, kolczyki, czy korale to must have każdej letniej stylizacji.

Lipiec – przygotowywanie kiszonek, tworzenie naturalnych kosmetyków i koronek

Kiszonki przeżywają swoją drugą młodość i szturmem podbijają polskie stoły. Ich zdrowotne właściwości można wymieniać bez końca. Podczas lipcowych warsztatów, wszyscy odwiedzający Plac Unii dowiedzą się co i w jaki sposób ukisić.

Dodatkowo, na specjalnie przygotowanych stanowiskach będzie można przygotować ekologiczne kosmetyki do kąpieli. Do zestawu będzie można dołączyć własnoręcznie przygotowany bilecik i zabrać ze sobą do domu.

Miłośnicy rękodzieła będą mogli stworzyć cudeńka na szydełku. Wykonane ozdoby służyć mogą jako broszki lub ekologiczne płatki kosmetyczne.

Sierpień – grancarstwo, przyrządzanie podpłomyków, robienie lalek i misiów

Cytując znane polskie przysłowie – nie święci garnki lepią. Dlatego, już teraz, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w sierpniowych warsztatach z garncarstwa. Uczestniczący w zajęciach w Placu Unii staną przy stole i kole garncarskim, by spróbować swoich sił w lepieniu z gliny.

Kuchnia ludowa to nie tylko smalec i pierogi. Przekona się o tym każdy, kto będzie uczestniczył w 3. spotkaniu #ZamiastZaMiasto. W trakcie warsztatów będzie można własnoręcznie upiec tradycyjne polskie placki – podpołomyki.

W ostatnich sezonach materiałowe maskotki i wełniane lalki są absolutnym hitem dla najmłodszych. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Plac Unii zaproponuje warsztaty z ich tworzenia z materiałów dostępnych w każdym domu.

Spotkania #ZamiastZaMiasto odbywać się będą w każdy ostatni weekend letnich miesięcy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji udzielają:

Ewelina Kolad, [email protected], + 48 510 291 250

Monika Kern, [email protected] , +48 601 892 291


O Placu Unii:

Plac Unii City Shopping to nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, przyjazne kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt posiada podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.

Agentem wyłącznym reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Salon home&you w nowej odsłonie w Galerii Galaxy Biuro prasowe
2019-07-18 | 17:00

Salon home&you w nowej odsłonie w Galerii Galaxy

Należące do EPP Centrum Galaxy w Szczecinie zmienia lokalizację sklepu home&you. Salon znanej marki akcesoriów wnętrzarskich odświeżył swój wystrój, zwiększył
Handel Trzej najemcy zostają na dłużej w Zakopiance
2019-07-16 | 13:00

Trzej najemcy zostają na dłużej w Zakopiance

Marki 4F, Centrum Wina oraz Play przedłużyły umowy najmu w należącym do EPP Parku Handlowym Zakopianka w Krakowie. Ich łączna powierzchnia najmu to 258 mkw. Jedna z najbardziej atrakcyjnych
Handel LUDZIARNIA już otwarta w Placu Unii
2019-07-16 | 11:00

LUDZIARNIA już otwarta w Placu Unii

W Placu Unii powstała LUDZIARNIA – nowy koncept na polskiej mapie lodowej, który łączy w sobie nowatorskie podejście do smaków z długą tradycją rzemieślniczą prosto z

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Przemysł spożywczy

Europejska polityka rolna do poprawki. W Polsce trzy czwarte dopłat z UE trafia do 20 proc. największych gospodarstw

Polskie rolnictwo wytwarza około 2,4 proc. PKB, podczas gdy średnia w UE to niecałe 1,5 proc. Zatrudnia też więcej pracowników niż w UE, dlatego ciągle odgrywa bardzo ważną rolę w polskiej gospodarce. Od momentu wstąpienia do Unii liczba środków kierowanych do obszarów wiejskich wzrosła 15-krotnie, ale rolnictwo nadal boryka się z istotnymi problemami o charakterze środowiskowym i społecznym. Wynikają one m.in. z faktu, że w Polsce 3/4 dopłat bezpośrednich trafia raptem do 20 proc. największych gospodarstw. Wspólna Polityka Rolna w tym zakresie wymaga reformy – podkreślają eksperci.

Prawo

Resort przedsiębiorczości chce decentralizacji. 31 urzędów może czekać wyprowadzka z Warszawy

Po 30 latach funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce zaufaniem darzy go 2/3 Polaków, a ponad 70 proc. jest zadowolonych z działań lokalnych władz. Jeszcze większy odsetek deklaruje zainteresowanie sprawami lokalnymi – pokazują badania CBOS. – Tak wysoki poziom zaufania i zadowolenia Polaków z samorządu to inspiracja dla sektora przedsiębiorstw, jak prowadzić efektywny dialog i budować kapitał społeczny – podkreślają eksperci Krajowej Izby Gospodarczej.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Prawo

Prezes GPW: Pracownicze plany kapitałowe dadzą impuls do rozwoju warszawskiej giełdzie. Skorzystają przede wszystkim małe i średnie spółki

Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marka Dietl. Jak ocenia, dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.

IFA 2019 Berlin

Przemysł

Segment farb i lakierów jednym z najszybciej rosnących na rynku chemii budowlanej. Konsumenci coraz częściej wybierają produkty premium i eko

Kilkuprocentowy wzrost rynku farb dekoracyjnych w ujęciu wartościowym i wzrost ilościowy rzędu 1–1,5 proc. – takie są przewidywania Śnieżki na 2019 rok. Prezes grupy Piotr Mikrut ocenia, że w branży farb i lakierów coraz silnej zaznacza się trend ekologii, a konsumenci migrują w kierunku grup produktów premium i bardziej przyjaznych środowisku. Ta branża nie ucieknie też od cyfryzacji, zwłaszcza w obszarze kanałów sprzedaży. Plany Śnieżki na nadchodzące lata zakładają umacnianie pozycji grupy na rynku polskim, ale też rozwój za granicą.

Złote Spinacze 2019