Komunikaty PR

#ZamiastZaMiasto powraca! Druga odsłona cyklu wakacyjnych spotkań w Placu Unii

2019-06-17  |  11:02
Biuro prasowe

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja cieszącej się ogromną popularnością akcji #ZamiastZaMiasto. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu jest kultura polskiej wsi. Biorący udział w warsztatach będą mieli okazję, zwolnić tempo szalonego miejskiego życia i przenieść się do magicznego świata ziołolecznictwa i rękodzieła. Wszystkie atrakcje będą darmowe, a wykonane przez siebie przysmaki i przedmioty będzie można zabrać ze sobą do domu.

Warto czasem wyjechać z miasta, żeby stanąć oko w oko z naszą kulturą ludową. Po powrocie, opowiadamy o tym jak ciekawe jest rzemiosło, etno, folk i rękodzieło. Tę fascynację regionalną tradycją chcemy wykorzystać w drugiej odsłonie akcji #ZamiastZaMiasto. Proponujemy warsztaty i aktywności, które znamy z „wsi spokojnej, wsi wesołej”, mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii.

Czerwiec – warsztaty zielarskie, wyrabianie masła i biżuterii ludowej

Już pod koniec czerwca w Placu Unii, szeptuchy zdradzą sekrety swoich mikstur. Specjaliści  ziołolecznictwa, nauczą jak rozpoznawać najpopularniejsze rośliny oraz podpowiedzą co i na co stosować. Eksperci doradzą jak skomponować herbatę z najsmaczniejszych ziół oraz zaproszą na jej degustację. Takie mieszanki mogą stanowić zdrową alternatywę dla chemicznych suplementów diety.

Ubijanie masła, to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi na myśl podczas rozmów o polskiej wsi. Na warsztatach nie zabraknie więc drewnianych maselnic, kwiecistych spódnic i wiejskiego chleba.

Kolejną atrakcją pierwszego spotkania w ramach #ZamiastZaMiasto będzie możliwość własnoręcznego wykonania biżuterii. Kolorowe naszyjniki, kolczyki, czy korale to must have każdej letniej stylizacji.

Lipiec – przygotowywanie kiszonek, tworzenie naturalnych kosmetyków i koronek

Kiszonki przeżywają swoją drugą młodość i szturmem podbijają polskie stoły. Ich zdrowotne właściwości można wymieniać bez końca. Podczas lipcowych warsztatów, wszyscy odwiedzający Plac Unii dowiedzą się co i w jaki sposób ukisić.

Dodatkowo, na specjalnie przygotowanych stanowiskach będzie można przygotować ekologiczne kosmetyki do kąpieli. Do zestawu będzie można dołączyć własnoręcznie przygotowany bilecik i zabrać ze sobą do domu.

Miłośnicy rękodzieła będą mogli stworzyć cudeńka na szydełku. Wykonane ozdoby służyć mogą jako broszki lub ekologiczne płatki kosmetyczne.

Sierpień – grancarstwo, przyrządzanie podpłomyków, robienie lalek i misiów

Cytując znane polskie przysłowie – nie święci garnki lepią. Dlatego, już teraz, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w sierpniowych warsztatach z garncarstwa. Uczestniczący w zajęciach w Placu Unii staną przy stole i kole garncarskim, by spróbować swoich sił w lepieniu z gliny.

Kuchnia ludowa to nie tylko smalec i pierogi. Przekona się o tym każdy, kto będzie uczestniczył w 3. spotkaniu #ZamiastZaMiasto. W trakcie warsztatów będzie można własnoręcznie upiec tradycyjne polskie placki – podpołomyki.

W ostatnich sezonach materiałowe maskotki i wełniane lalki są absolutnym hitem dla najmłodszych. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Plac Unii zaproponuje warsztaty z ich tworzenia z materiałów dostępnych w każdym domu.

Spotkania #ZamiastZaMiasto odbywać się będą w każdy ostatni weekend letnich miesięcy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji udzielają:

Ewelina Kolad, ewelina.kolad@ahavapr.pl, + 48 510 291 250

Monika Kern, monika.kern@ahavapr.pl , +48 601 892 291


O Placu Unii:

Plac Unii City Shopping to nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, przyjazne kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt posiada podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.

Agentem wyłącznym reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel FX510e - Nowy system do foliowania i metalizacji etykiet firmy DTM Print. Biuro prasowe
2019-12-06 | 15:45

FX510e - Nowy system do foliowania i metalizacji etykiet firmy DTM Print.

Zwiększ wartość swoich produktów, dodając im elegancji i luksusu! Błyszczące zdobienia na etykietach sprawiają, że produkty nimi opatrzone w wyraźny sposób 
Handel Etykieta jest wizytówką produktu.
2019-12-06 | 15:45

Etykieta jest wizytówką produktu.

Etykieta to pierwszy kontakt produktu z docelowym Klientem i główny czynnik wyboru konsumenckiego. Według  badań, większość decyzji zakupowych Klientów, podejmowana jest
Handel DTM CX86e -najmniejsza na świecie kolorowa drukarka etykiet LED z suchym tonerem
2019-12-06 | 15:45

DTM CX86e -najmniejsza na świecie kolorowa drukarka etykiet LED z suchym tonerem

Drukarka DTM CX86e pozwala firmom produkować wszechstronne i profesjonalne kolorowe etykiety, paragony, metki, zawieszki, kupony, bony, vouchery, identyfikatory i wiele innych. To szybkie i

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Polacy zadłużają się na coraz wyższe kwoty. 40 proc. kredytów konsumpcyjnych zaciąganych jest na ponad 50 tys. zł

Relacja kredytów konsumpcyjnych do polskiego PKB wynosi 8,9 proc. i jest tylko nieznacznie niższa od poziomu sprzed 10 lat, kiedy mieliśmy do czynienia z kryzysem finansowym – wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Choć spłacalność kredytów jest stabilna, to są obszary i trendy, które trzeba uważnie obserwować. Jednym z nich są coraz wyższe kwoty zaciąganych kredytów. W tym roku zobowiązania na kwoty ponad 50 tys. zł stanowiły aż 40 proc. kredytów udzielonych przez banki. Wysokokwotowe zobowiązania charakteryzują się największym ryzykiem – ich szkodowość sięga 12 proc.

Konsument

Autogaz do końca roku może jeszcze lekko drożeć. Wciąż pozostaje atrakcyjną alternatywą dla benzyny

W drugiej połowie listopada ceny autogazu poszły w górę o 10 proc. po długim okresie stagnacji. Choć to jedyne paliwo, które ostatnio wyraźnie podrożało, jego cena wciąż jest atrakcyjnie niska w porównaniu do pozostałych paliw. Zdaniem Jakuba Boguckiego z portalu E-petrol.pl, nie można wykluczyć dalszej zwyżki, jednak dopóki gaz nie przekroczy połowy ceny benzyny Pb95, a na to się nie zanosi, pozostaje dla niej atrakcyjną alternatywą.

CES Las Vegas 2020

Nauka

Polscy naukowcy z coraz większymi sukcesami na świecie. Mają znaczący wpływ na rozwój nowych leków i sztucznej inteligencji

Fizyka, chemia, informatyka kwantowa, badania nad nowymi materiałami czy analiza matematyczna – to dziedziny, w których polscy naukowcy wiodą prym na świecie. Ich sukcesy napawają optymizmem, ale potrzebne są zmiany, by zatrzymać w kraju zdolnych badaczy i zachęcić do powrotu tych, którzy już wyemigrowali – ocenia prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Za istotny wkład w rozwój nauki i wybitne osiągnięcia FNP po raz 28. przyznała nagrody, które mają opinie najbardziej prestiżowego wyróżnienia naukowego w Polsce. Laureatami została trójka wybitnych badaczy, których prace mogą się przyczyni m.in. do opracowywania nowych terapii i leków, rozwoju kwantowej teorii informacji czy ulepszenia internetowych wyszukiwarek i rozwoju AI.

Sport

Prawie 6 mln Polaków nie podejmuje żadnej aktywności fizycznej. Aplikacja zamieniająca liczbę kroków na nagrody ma poprawić te statystyki

Zmotywowanie ok. 1 mln Polaków do większej aktywności fizycznej przełożyłoby się na 6 tys. zgonów rocznie mniej i ok. 200 mln zł korzyści budżetowych. Taki właśnie jest cel społeczny Boomerun – polskiej aplikacji, w której dzienna liczba kroków wykonywanych przez użytkownika jest wymienialna na walutę. Można nią płacić w sklepach, np. za książki i gry w Empiku, abonament za Netfliksa, a nawet za nowego iPhona. Aplikacją – która już może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami i zdobywa rosnącą popularność – zainteresował się NFZ. Plany jej wykorzystania mają też spółki ubezpieczeniowe i pracodawcy.