Komunikaty PR

#ZamiastZaMiasto powraca! Druga odsłona cyklu wakacyjnych spotkań w Placu Unii

2019-06-17  |  11:02
Biuro prasowe

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja cieszącej się ogromną popularnością akcji #ZamiastZaMiasto. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu jest kultura polskiej wsi. Biorący udział w warsztatach będą mieli okazję, zwolnić tempo szalonego miejskiego życia i przenieść się do magicznego świata ziołolecznictwa i rękodzieła. Wszystkie atrakcje będą darmowe, a wykonane przez siebie przysmaki i przedmioty będzie można zabrać ze sobą do domu.

Warto czasem wyjechać z miasta, żeby stanąć oko w oko z naszą kulturą ludową. Po powrocie, opowiadamy o tym jak ciekawe jest rzemiosło, etno, folk i rękodzieło. Tę fascynację regionalną tradycją chcemy wykorzystać w drugiej odsłonie akcji #ZamiastZaMiasto. Proponujemy warsztaty i aktywności, które znamy z „wsi spokojnej, wsi wesołej”, mówi Magdalena Socorro-Czerwińska, dyrektor Placu Unii.

Czerwiec – warsztaty zielarskie, wyrabianie masła i biżuterii ludowej

Już pod koniec czerwca w Placu Unii, szeptuchy zdradzą sekrety swoich mikstur. Specjaliści  ziołolecznictwa, nauczą jak rozpoznawać najpopularniejsze rośliny oraz podpowiedzą co i na co stosować. Eksperci doradzą jak skomponować herbatę z najsmaczniejszych ziół oraz zaproszą na jej degustację. Takie mieszanki mogą stanowić zdrową alternatywę dla chemicznych suplementów diety.

Ubijanie masła, to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzi na myśl podczas rozmów o polskiej wsi. Na warsztatach nie zabraknie więc drewnianych maselnic, kwiecistych spódnic i wiejskiego chleba.

Kolejną atrakcją pierwszego spotkania w ramach #ZamiastZaMiasto będzie możliwość własnoręcznego wykonania biżuterii. Kolorowe naszyjniki, kolczyki, czy korale to must have każdej letniej stylizacji.

Lipiec – przygotowywanie kiszonek, tworzenie naturalnych kosmetyków i koronek

Kiszonki przeżywają swoją drugą młodość i szturmem podbijają polskie stoły. Ich zdrowotne właściwości można wymieniać bez końca. Podczas lipcowych warsztatów, wszyscy odwiedzający Plac Unii dowiedzą się co i w jaki sposób ukisić.

Dodatkowo, na specjalnie przygotowanych stanowiskach będzie można przygotować ekologiczne kosmetyki do kąpieli. Do zestawu będzie można dołączyć własnoręcznie przygotowany bilecik i zabrać ze sobą do domu.

Miłośnicy rękodzieła będą mogli stworzyć cudeńka na szydełku. Wykonane ozdoby służyć mogą jako broszki lub ekologiczne płatki kosmetyczne.

Sierpień – grancarstwo, przyrządzanie podpłomyków, robienie lalek i misiów

Cytując znane polskie przysłowie – nie święci garnki lepią. Dlatego, już teraz, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w sierpniowych warsztatach z garncarstwa. Uczestniczący w zajęciach w Placu Unii staną przy stole i kole garncarskim, by spróbować swoich sił w lepieniu z gliny.

Kuchnia ludowa to nie tylko smalec i pierogi. Przekona się o tym każdy, kto będzie uczestniczył w 3. spotkaniu #ZamiastZaMiasto. W trakcie warsztatów będzie można własnoręcznie upiec tradycyjne polskie placki – podpołomyki.

W ostatnich sezonach materiałowe maskotki i wełniane lalki są absolutnym hitem dla najmłodszych. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Plac Unii zaproponuje warsztaty z ich tworzenia z materiałów dostępnych w każdym domu.

Spotkania #ZamiastZaMiasto odbywać się będą w każdy ostatni weekend letnich miesięcy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji udzielają:

Ewelina Kolad, [email protected], + 48 510 291 250

Monika Kern, [email protected] , +48 601 892 291


O Placu Unii:

Plac Unii City Shopping to nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także Zdrofit Club, przyjazne kawiarnie i punkty gastronomiczne oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń. Obiekt posiada podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.

Agentem wyłącznym reprezentującym Plac Unii City Shopping w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Księgarnie Świat Książki z dwoma salonami w Galerii Krakowskiej Biuro prasowe
2019-08-16 | 13:16

Księgarnie Świat Książki z dwoma salonami w Galerii Krakowskiej

Na mapie Galerii Krakowskiej pojawił się nowy punkt – Świat Książki Kids. Salon został urządzony w taki sposób, aby spełniać oczekiwania najmłodszych klientów i
Handel Dwa centra handlowe EPP z certyfikatami miejsca przyjaznego rowerzystom
2019-08-14 | 15:00

Dwa centra handlowe EPP z certyfikatami miejsca przyjaznego rowerzystom

Należące do EPP centra handlowe Galeria Veneda w Łomży oraz Galeria Twierdza w Zamościu otrzymały certyfikaty miejsca przyjaznego rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Wraz z
Handel Sztuczna inteligencja wkracza do sklepów
2019-08-14 | 13:00

Sztuczna inteligencja wkracza do sklepów

Internetowe witryny, które pozwalają „przymierzyć” akcesoria online, reklamy dostosowane do upodobań, czy haseł wypisywanych do wyszukiwarki przez konsumentów to

Kalendarium

Bankowość

Od 2020 roku większa pomoc dla kredytobiorców. W praktyce może jednak pogłębić problemy finansowe

– Nowelizacja ustawy frankowej to tylko powierzchowna zmiana – ocenia ekonomista Sławomir Horbaczewski. Nowe przepisy, które wejdą w życie z początkiem 2020 roku, wydłużają okres i wartość pomocy udzielanej kredytobiorcom, którzy borykają się z trudnościami w ich spłacie. W praktyce mogą jednak pogłębić ich problemy, kiedy – po okresie przejściowym – otrzymaną pomoc finansową trzeba będzie zwrócić. Ekonomista ocenia, że problem kredytów walutowych z czasem rozwiąże się sam, bo ich spłacalność jest bardzo dobra, a kredytobiorcy sami dochodzą do porozumienia z bankami w przypadku problemów.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Handel

Wyhamowały inwestycje w gospodarstwach rolnych. Z powodu suszy i słabego wykorzystania środków unijnych spada sprzedaż maszyn rolniczych

Sprzedaż ciągników i przyczep rolniczych spada. I półrocze 2019 roku jest pod tym względem najsłabsze od lat. W sumie zarejestrowano nieco ponad 3,9 tys. nowych ciągników i blisko 2,4 tys. nowych przyczep. Rolnicy są mniej skłonni do inwestycji, a każdy zakup jest bardziej przemyślany. – To wynik problemów z suszą, chorobami zwierząt i sytuacji z dotacjami rolniczymi – tłumaczy Michał Spaczyński z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

IFA 2019 Berlin

Ochrona środowiska

Lasy umierają z powodu suszy. Drzewa atakują korniki i rośnie ryzyko pożarowe

Obecny rok nie wypada źle pod względem liczby pożarów w lasach. Problemem są jednak susza i ekstremalnie wysokie temperatury, słabo znoszone przez starsze drzewostany – oceniają leśnicy. Apelują przy tym, żeby podczas przebywania w lasach zachować ostrożność, a wszystkie zagrożenia zgłaszać pod numer alarmowy 112. Za 90 proc. pożarów lasów odpowiada właśnie ludzka nieostrożność albo umyślne podpalenia. Odbudowa ekosystemu po pożarze trwa nawet kilkadziesiąt lat.

Złote Spinacze 2019

Samorządy

Rządowa chmura obliczeniowa poprawi bezpieczeństwo IT w samorządach. Zachęci też mniejsze firmy do takich rozwiązań

W Wielkiej Brytanii G-Cloud, czyli rządowa chmura obliczeniowa, obsługuje ponad 1,2 tys. różnego rodzaju podmiotów i cały czas jej portfolio usług i produktów poszerza się. – W tym samym kierunku będzie zmierzać polskie rozwiązanie – mówi Marcin Zmaczyński, ekspert Aruba Cloud. Jak podkreśla, uruchomiona w styczniu przez resort cyfryzacji rządowa chmura obliczeniowa będzie dla przedsiębiorstw jasnym sygnałem, że to bezpieczne i opłacalne rozwiązanie. Zdecydowanie poprawi też bezpieczeństwo w mniejszych jednostkach samorządowych, gdzie lokalne serwerownie są często przestarzałe.