Komunikaty PR

Bliźniaki Omeny Mensah

2017-07-21  |  10:35
Biuro prasowe

Omenaa Mensah została udziałowcem energooszczędnego osiedla „Osada Borkowo” w Trójmieście, którego budowa właśnie się rozpoczęła. Na terenie inwestycji, archeologowie odkryli pozostałości osady z epoki żelaza. Część dochodu z tej inwestycji zostanie przekazana na budowę szkoły w Ghanie.
Omenaa Mensah, znana jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna, to przede wszystkim kobieta biznesu, która umiejętnie dywersyfikuje swoją działalność biznesową. Chętnie inwestuje w sztukę, a także z sukcesem rozwija własną firmę meblową AMMADORA, produkującą unikatowe meble na zamówienie. Ostatnio zaangażowała się także w biznes deweloperski. Została udziałowcem mini osiedla mieszkaniowego „Osada Borkowo”, składającego się z czterech domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, a zlokalizowanego w miejscowości Borkowo przy ul. Strumykowej (10 km od centrum Gdańska).Projekt osiedla opracowało biuro Kwadrat prowadzone przez Jacka Droszcza znakomitego architekta i wieloletniego wykładowcę Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Największym sukcesem pracowni było zwycięstwo w międzynarodowym konkursie architektonicznym na projekt Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Komfort i niskie rachunki
W Osadzie Borkowo dwupoziomowe domy składające się z kuchni, otwartej na przestronny salon, trzech pokoi, dwóch łazienek, garażu i mini ogródka będą idealnym miejscem do życia dla kilkuosobowej rodziny. Budynki zostaną wykonane w nowoczesnej technologii o energooszczędnym standardzie z zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania EUco niższą niż 70 kWh/m² rocznie. Od fundamentów, aż po dach ocieplone będą kompleksowym systemem Termo Organika. Dociekliwa w swej naturze Omenaa, zanim zdecydowała się na tę inwestycję, zgłębiła tajniki budownictwa energooszczędnego, dlatego domy zyskają wyższy standard cieplny zgodny z przepisami budowlanymi, które zaczną obowiązywać dopiero od 2021 roku, co dla mieszkańców oznacza wyższy komfort i niższe rachunki za ogrzewanie. Osiągnięte to zostanie dzięki użyciu najcieplejszego styropianu Termonium Plus, a dodatkowo domy zyskają interesujące i modne kolory, odporne na działanie warunków atmosferycznych, dzięki zastosowaniu formuły Deast Clean (samoczyszczenia elewacji) obecnej w tynku silikonowym Gold.
Ciekawostka archeologiczna
„Osada Borkowo” to miejsce z dobrą energią do mieszkania. W trakcie prac budowlanych natrafiono na ślady osady z wczesnej epoki żelaza (trwająca od około połowy VIII do mniej więcej połowy V wieku p.n.e.). Najważniejszym znaleziskiem jest pozostałość obiektu mieszkalnego (sporych rozmiarów ziemianki) z dobrze zachowanymi szczątkami ścian budynku oraz licznymi fragmentami naczyń ceramicznych oraz przedmiotów wykonanych z żelaza i bursztynu. Osada ta była najprawdopodobniej zamieszkiwana przez przedstawicieli tzw. kultury pomorskiej, funkcjonującej między innymi na terenie Pomorza od wczesnej epoki żelaza, do końca wczesnego okresu przedrzymskiego (od około 600 do 200 r. p.n.e.). – Znaleziska tego typu są niezwykle istotne, bowiem przez wiele dziesięcioleci, archeolodzy okrywali przede wszystkim cmentarzyska, na których grzebano przedstawicieli kultury pomorskiej. Natomiast prawie w ogóle nie natrafiano na pozostałości ich osad, które są dla nas źródłem informacji o życiu tych dawnych społeczności. Jednocześnie odkrycie to pokazuje, jak długa jest tradycja tego miejsca, jako osiedla mieszkalnego o dogodnych walorach do spokojnego życia, sięgająca co najmniej 2,5 tysiąca lat wstecz. – powiedział archeolog Patryk Muntowski z pracowni badań archeologicznych AES, pracujący na stanowisku Borkowo Strumykowa gm. Pruszcz Gdański. Odkrycie to zainspirowało Omenę do nazwania osiedla „Osada Borkowo”.
„Osada Borkowo” na rzecz „Dziecięcej przystani” w Afryce
Omenaa Mensah umiejętnie łączy biznes z filantropią. Jest założycielką fundacji Omenaa Foundation, w ramach której buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie. KIDS HAVEN (Dziecięca przystań) powstaje w Temie przy ośrodku Salezjanów Don Bosco. Będą tam uczęszczać dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wcześniej mieszkały na ulicy i o chodzeniu do szkoły mogły jedynie pomarzyć. „Osada Borkowo” to jeden z jej wielu projektów Omeny, które wpierają jej działalność charytatywną. Część dochodu z trójmiejskiej inwestycji zostanie przeznaczone na budowę szkoły w Ghanie. W Borkowie pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się już w drugiej połowie 2018 roku.
www.osadaborkowo.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura BRAK ZDJĘCIA
2020-12-04 | 06:00

UNIFE rusza z kampanią Hop-On for our Planet

Za 5 lat ok 40% wysoko wykwalifikowanych pracowników przemysłu kolejowego przejdzie na emeryturę. Już teraz polskie, jak i europjskie koleje, zmagają się z brakami kadrowymi. Żeby temu zaradzić, Europejskie Stowarzyszenie
Infrastruktura Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost
2020-12-01 | 10:45

Zmiany organizacyjne w Danfoss gwarantujące przyszły wzrost

Danfoss wdraża nową strukturę grupy łącząc ze sobą segmenty Heating oraz Cooling, które od tej pory działać będą pod szyldem Danfoss Climate Solutions. Decyzja ta ma na celu
Infrastruktura Panasonic we współpracy z YOTTA – rozwiązanie do zarządzania zasobami
2020-11-23 | 11:00

Panasonic we współpracy z YOTTA – rozwiązanie do zarządzania zasobami

Rozwiązanie umożliwi korzystanie z danych oraz najnowszych technologii czujników i IoT w celu sprawniejszego realizowania zadań, jak np. zarządzanie odpadami i recykling, zarządzanie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów

– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.

Prawo

W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.

Bankowość

Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Ochrona środowiska

Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.