Komunikaty PR

Niebezpieczny smog – jak minimalizować ryzyko i dbać o zdrowie najbliższych

2019-12-23  |  11:20
Biuro prasowe

Zjawisko smogu jest powszechnie znane, ale jego skutki są o wiele bardziej dalekosiężne niż niekiedy mamy świadomość. Organizacje Zdrowia stale alarmują o zanieczyszczeniach powietrza, które w znacznym stopniu oddziałują na nasze zdrowie. Duży wpływ na zły stan powietrza ma także bagatelizowanie wpływu pojedynczych źródeł ogrzewania. Ważne jest zatem nie tylko odpowiednie edukowanie społeczeństwa w tym temacie, ale również zadbanie o odpowiednie, czyli zdrowe powietrze w naszych domach. Sposobem na smog w prywatnej przestrzeni mogą być urządzenia, zapewniające nie tylko czyste powietrze, ale też komfort i dobre samopoczucie.

Co to jest smog i dlaczego o nim mowa?

Postęp cywilizacji, związany jest z rozwojem, ale także groźnymi efektami ubocznymi. Jednym z nich jest smog, czyli tzw. sztuczna mgła, utworzona w sposób nienaturalny jako skutek działalności człowieka oraz niesprzyjających zjawisk przyrody, np. znacznego zamglenia czy bezwietrznej pogody. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia zwłaszcza w okresie zimowym. Niebezpieczny dym wydobywający się z kominów, palenie szkodliwymi paliwami kopalnymi, jak węgiel, który wciąż jest głównym elementem grzewczego łańcucha, spaliny z rur wydechowych i wiele innych. Te substancje dostają się nie tylko do atmosfery, ale też do naszego organizmu i oddziałują na nasze zdrowie. Wyróżniamy dwa standardowe rodzaje smogu: londyński oraz typu Los Angeles, czyli fotochemiczny. Różnią się one przede wszystkim warunkami występowania, miejscem, czasem i składem chemicznym. W Polsce mamy do czynienia ze smogiem typu londyńskiego. Problem ten dotyka szczególnie dużych miast, jak Warszawa, Katowice, Kraków czy Wrocław.  

Smog i wpływ na naszą kondycję psychofizyczną

Stężenie substancji zanieczyszczających powietrze nie jest zawsze takie samo. Zmienia się zarówno ze względu na dominujące źródła emisji (gospodarstwa domowe i transport), jak i w skali doby, tygodnia, miesiąca i roku, co uwarunkowane jest w dużej mierze naszymi codziennymi aktywnościami. Narażeni na szkodliwe działanie smogu jesteśmy wszyscy, niezależnie od wieku. Zanieczyszczenia powietrza wpływają na cały nasz organizm, w tym na zdrowie, skórę, włosy, a dodatkowo pogarszają jakość snu. Typowy smog możemy nie tylko obserwować gołym okiem, ale także go wyczuć. Pojawia się więc pytanie, co robić, by chronić siebie i bliskich? Ważne jest minimalizowanie ryzyka wdychania groźnych pyłów PM 2,5 i PM 10 w domu, biurze bądź otoczeniu, w którym funkcjonujemy stosując urządzenia oczyszczające powietrze wewnętrzne, czyli oczyszczaczy powietrza. Pure A9 od szwedzkiej marki Electrolux w prosty sposób zadba o to, by o każdej porze zapewnić jego użytkownikom czyste powietrze i tym samym wniesie nieocenioną wartość dla lepszego samopoczucia. Ponadto, produkt rekomendowany jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Zapewnia doskonałą zdolność oczyszczania przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Sprawdź sam jak sobie radzi! 

Smog w domowym zaciszu

Walka ze smogiem to temat wciąż aktualny. Niestety szkodliwe substancje zawarte w smogu nie są jedynie zagrożeniem, które czeka na nas po wyjściu z domu. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ systemy wentylacyjne, które stosujemy w budownictwie mieszkaniowym nie są dostateczną barierą dla zanieczyszczeń powietrza, szczególnie w okresach występowania wysokiego stężenia niebezpiecznych substancji na zewnątrz. Kolejnym czynnikiem zanieczyszczeń naszych pomieszczeń są obecne w domach źródła emisji, jak np. kominki czy piece. Jak zatem walczyć ze smogiem w przestrzeni domowej? Przed przystąpieniem do wietrzenia pomieszczeń, warto wcześniej sprawdzić czy nie zostały przekroczone bezpieczne normy. Najprościej zrobić to za pomocą popularnych serwisów z mapami przedstawiającymi stężenie określonych substancji lub odpowiednich dedykowanych aplikacji. Jeśli wiemy, że normy zostały przekroczone, zrezygnujmy z otwierania okien i zaczekajmy na ustabilizowanie sytuacji na zewnątrz. Najskuteczniej jednak ze smogiem i zanieczyszczonym powietrzem poradzi sobie oczyszczacz powietrza Pure A9, który w prosty i szybki sposób zapewni lepszy oddech i odpowiedni klimat we wnętrzu dla Ciebie i Twoich bliskich. Urządzenie w procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, szkodliwe dla zdrowia pyłki PM 2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. Posiada System AirSurround, który wywołując spiralny ruch powietrza, dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach i utrzymuje naturalną cyrkulację powietrza, odpowiednią dla zdrowia domowników i nie tylko. Urządzenie płynnie reaguje na wszelkie zmiany w jakości powietrza, a przy pomocy filtrów można dostosować go do szczególnych, indywidualnych potrzeb. Marka Electrolux zadbała także o dedykowaną dla urządzenia, mobilną aplikację, która zapewnia stały monitoring jakości powietrza z każdego miejsca w domu i poza nim. Wszystko to, by zapewnić w domu optymalną jakość filtracji i skutecznie walczyć ze szkodliwym działaniem smogu, gdziekolwiek jesteś i na własnych warunkach. Urządzenie będzie nie tylko skuteczne w walce ze smogiem, ale idealne także dla alergików i osób cierpiących na choroby dróg oddechowych.

Wszechobecny smog i jak się chronić?

Smog wywiera wpływ na nasz organizm zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja i zdrowy tryb życia mogą w pewnym stopniu chronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Najważniejsze, aby ograniczyć swój kontakt ze smogiem korzystając np. z odpowiedniej maski antysmogowej kiedy przebywamy na zewnątrz. Jeśli to możliwe lepiej jednak ograniczmy też wyjścia i otwieranie okien, gdy pojawią się komunikaty o wysokim stężeniu smogu. W takie dni nie wskazane jest też uprawianie sportu na zewnątrz. Oczywiście nie jesteśmy w stanie całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego. Dopóki jednak jakość powietrza na zewnątrz nie ulegnie znacznej poprawie, powinniśmy dbać o czyste powietrze we wnętrzach mieszkań i domów. By odpowiednio chronić siebie i bliskich w pomieszczeniach zamkniętych wybierajmy urządzenia, których podstawowym zadaniem jest przefiltrowanie powietrza i usunięcie zanieczyszczeń. Bo im mniej przebywamy w zanieczyszczonym środowisku tym lepiej zarówno dla naszego samopoczucia, ale i zdrowia oraz życia. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic wybiera system SFA/RSE aby zwiększać skuteczność merchandisingu Biuro prasowe
2020-02-17 | 12:30

Panasonic wybiera system SFA/RSE aby zwiększać skuteczność merchandisingu

Panasonic, producent szerokiej gamy sprzętu elektronicznego – od AGD poprzez hi-fi i video po drobną elektronikę użytkową, poszukiwał rozwiązania, które pomoże w utrzymywaniu
IT i technologie RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID
2020-02-14 | 15:20

RX500e kolorowa drukarka do etykiet RFID

Najnowsza drukarka firmy Primera RX500e, to w pełni kolorowa drukarka etykiet z wbudowanym, automatycznym systemem kodującym RFID. Wykorzystuje najnowszą technologię druku atramentowego o
IT i technologie Badanie Citrix: dobra technologia remedium na niezadowolenie
2020-02-13 | 14:00

Badanie Citrix: dobra technologia remedium na niezadowolenie

Rozwój firmy nie opiera się na maksymalnym wykorzystaniu pracowników, ale na zbudowaniu takiej kultury i środowiska pracy, które pozwoli im dać z siebie wszystko. Według

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm ma duży problem z pozyskaniem kredytu. Szansą dla nich są gwarancje BGK

Sześć na dziesięć mikro-, małych i średnich firm w Polsce miałoby utrudniony dostęp do kredytu bankowego, gdyby nie realizowany przez BGK program gwarancji de minimis. Co czwarta firma w ogóle nie miałaby szans na kredyt, a co trzecia – uzyskałaby go na gorszych warunkach. Program, z którego skorzystało już ok. 160 tys. firm, jak dotąd przyczynił się do utworzenia bądź utrzymania ponad 200 tys. miejsc pracy, a całkowita wartość kredytu objętego gwarancjami to blisko 120 mld zł. Zdecydowana większość przedsiębiorstw deklaruje też, że jego efektami były: stabilizacja sytuacji finansowej firmy, poprawa jej sytuacji rynkowej i wzrost obrotów.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Samorządy walczą ze zmianami klimatycznymi. Zmuszają biznes do działań proekologicznych

Gdyby wszyscy Polacy zdecydowali się korzystać wyłącznie z zielonej energii, emisję CO2 można byłoby ograniczyć o 57 mln ton, czyli 17 proc. rocznej emisji Polski. Jak przekonują eksperci DNB Bank Polska i firmy PwC w raporcie „Kierunki 2020”, styl życia pojedynczych osób nie zmieni w znaczący sposób wpływu na środowisko. Ogromna rola spoczywa na biznesie, jednak to polityka, w tym samorządy, jest w głównej mierze odpowiedzialna za wprowadzanie proekologicznych inicjatyw. Polskie samorządy podpisały deklarację o współpracy na rzecz ochrony klimatu, a powołana koalicja klimatyczna pozwoli do 2050 roku osiągnąć im neutralność klimatyczną.

Handel

Allegro zainwestuje w tym roku 1 mld zł w rozwój platformy. 200 mln ofert i 20 proc. więcej sprzedawców do końca roku

– Przygotowaliśmy na ten rok długą listę innowacji – zapowiada François Nuyts, prezes Allegro. W tym roku ulubiony serwis e-zakupów Polaków​ zainwestuje w rozwój swojej platformy e-commerce’owej 1 mld zł. Skupi się głównie na ulepszeniach w obszarze dostaw i rozwoju usługi Allegro Smart!. Zaproponuje także lepszą wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i bardziej spersonalizowanych ofertach. Dla sprzedawców pojawią się nowe narzędzia, które ułatwią im rozpoczęcie biznesu i obniżenie jego kosztów. Dzięki temu liczba profesjonalnych sprzedawców w tym roku ma się zwiększyć o 20 proc., a liczba ofert wzrosnąć do 200 mln na koniec roku.

 
 

Farmacja

Skuteczne leczenie raka prostaty jest dostępne dopiero na etapie z przerzutami. Pacjentów z wcześniejszym stadium nowotworu nie obejmuje program lekowy

Rak prostaty jest już najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Co roku diagnozuje się więcej zachorowań i w coraz młodszym wieku, nawet przed 50. rokiem życia. Ubiegły rok przyniósł pewną poprawę w leczeniu pacjentów z tym nowotworem, ale jest ono dostępne wyłącznie dla chorych z przerzutami. Pacjenci, u których rak prostaty jest oporny na kastrację, ale jeszcze nie dał przerzutów, nie mają dostępu do nowych leków. – Muszą więc czekać, aż ich stan się pogorszy – podkreślają lekarze i oceniają, że jest to nieetyczne. Polska w dalszym ciągu znacząco odbiega od państw Europy Zachodniej w leczeniu tego nowotworu.