Komunikaty PR

Niebezpieczny smog – jak minimalizować ryzyko i dbać o zdrowie najbliższych

2019-12-23  |  11:20
Biuro prasowe

Zjawisko smogu jest powszechnie znane, ale jego skutki są o wiele bardziej dalekosiężne niż niekiedy mamy świadomość. Organizacje Zdrowia stale alarmują o zanieczyszczeniach powietrza, które w znacznym stopniu oddziałują na nasze zdrowie. Duży wpływ na zły stan powietrza ma także bagatelizowanie wpływu pojedynczych źródeł ogrzewania. Ważne jest zatem nie tylko odpowiednie edukowanie społeczeństwa w tym temacie, ale również zadbanie o odpowiednie, czyli zdrowe powietrze w naszych domach. Sposobem na smog w prywatnej przestrzeni mogą być urządzenia, zapewniające nie tylko czyste powietrze, ale też komfort i dobre samopoczucie.

Co to jest smog i dlaczego o nim mowa?

Postęp cywilizacji, związany jest z rozwojem, ale także groźnymi efektami ubocznymi. Jednym z nich jest smog, czyli tzw. sztuczna mgła, utworzona w sposób nienaturalny jako skutek działalności człowieka oraz niesprzyjających zjawisk przyrody, np. znacznego zamglenia czy bezwietrznej pogody. Z tym zjawiskiem mamy do czynienia zwłaszcza w okresie zimowym. Niebezpieczny dym wydobywający się z kominów, palenie szkodliwymi paliwami kopalnymi, jak węgiel, który wciąż jest głównym elementem grzewczego łańcucha, spaliny z rur wydechowych i wiele innych. Te substancje dostają się nie tylko do atmosfery, ale też do naszego organizmu i oddziałują na nasze zdrowie. Wyróżniamy dwa standardowe rodzaje smogu: londyński oraz typu Los Angeles, czyli fotochemiczny. Różnią się one przede wszystkim warunkami występowania, miejscem, czasem i składem chemicznym. W Polsce mamy do czynienia ze smogiem typu londyńskiego. Problem ten dotyka szczególnie dużych miast, jak Warszawa, Katowice, Kraków czy Wrocław.  

Smog i wpływ na naszą kondycję psychofizyczną

Stężenie substancji zanieczyszczających powietrze nie jest zawsze takie samo. Zmienia się zarówno ze względu na dominujące źródła emisji (gospodarstwa domowe i transport), jak i w skali doby, tygodnia, miesiąca i roku, co uwarunkowane jest w dużej mierze naszymi codziennymi aktywnościami. Narażeni na szkodliwe działanie smogu jesteśmy wszyscy, niezależnie od wieku. Zanieczyszczenia powietrza wpływają na cały nasz organizm, w tym na zdrowie, skórę, włosy, a dodatkowo pogarszają jakość snu. Typowy smog możemy nie tylko obserwować gołym okiem, ale także go wyczuć. Pojawia się więc pytanie, co robić, by chronić siebie i bliskich? Ważne jest minimalizowanie ryzyka wdychania groźnych pyłów PM 2,5 i PM 10 w domu, biurze bądź otoczeniu, w którym funkcjonujemy stosując urządzenia oczyszczające powietrze wewnętrzne, czyli oczyszczaczy powietrza. Pure A9 od szwedzkiej marki Electrolux w prosty sposób zadba o to, by o każdej porze zapewnić jego użytkownikom czyste powietrze i tym samym wniesie nieocenioną wartość dla lepszego samopoczucia. Ponadto, produkt rekomendowany jest przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Zapewnia doskonałą zdolność oczyszczania przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu. Sprawdź sam jak sobie radzi! 

Smog w domowym zaciszu

Walka ze smogiem to temat wciąż aktualny. Niestety szkodliwe substancje zawarte w smogu nie są jedynie zagrożeniem, które czeka na nas po wyjściu z domu. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ systemy wentylacyjne, które stosujemy w budownictwie mieszkaniowym nie są dostateczną barierą dla zanieczyszczeń powietrza, szczególnie w okresach występowania wysokiego stężenia niebezpiecznych substancji na zewnątrz. Kolejnym czynnikiem zanieczyszczeń naszych pomieszczeń są obecne w domach źródła emisji, jak np. kominki czy piece. Jak zatem walczyć ze smogiem w przestrzeni domowej? Przed przystąpieniem do wietrzenia pomieszczeń, warto wcześniej sprawdzić czy nie zostały przekroczone bezpieczne normy. Najprościej zrobić to za pomocą popularnych serwisów z mapami przedstawiającymi stężenie określonych substancji lub odpowiednich dedykowanych aplikacji. Jeśli wiemy, że normy zostały przekroczone, zrezygnujmy z otwierania okien i zaczekajmy na ustabilizowanie sytuacji na zewnątrz. Najskuteczniej jednak ze smogiem i zanieczyszczonym powietrzem poradzi sobie oczyszczacz powietrza Pure A9, który w prosty i szybki sposób zapewni lepszy oddech i odpowiedni klimat we wnętrzu dla Ciebie i Twoich bliskich. Urządzenie w procesie filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, szkodliwe dla zdrowia pyłki PM 2.5 i PM10 oraz nieprzyjemne zapachy. Posiada System AirSurround, który wywołując spiralny ruch powietrza, dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach i utrzymuje naturalną cyrkulację powietrza, odpowiednią dla zdrowia domowników i nie tylko. Urządzenie płynnie reaguje na wszelkie zmiany w jakości powietrza, a przy pomocy filtrów można dostosować go do szczególnych, indywidualnych potrzeb. Marka Electrolux zadbała także o dedykowaną dla urządzenia, mobilną aplikację, która zapewnia stały monitoring jakości powietrza z każdego miejsca w domu i poza nim. Wszystko to, by zapewnić w domu optymalną jakość filtracji i skutecznie walczyć ze szkodliwym działaniem smogu, gdziekolwiek jesteś i na własnych warunkach. Urządzenie będzie nie tylko skuteczne w walce ze smogiem, ale idealne także dla alergików i osób cierpiących na choroby dróg oddechowych.

Wszechobecny smog i jak się chronić?

Smog wywiera wpływ na nasz organizm zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja i zdrowy tryb życia mogą w pewnym stopniu chronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. Najważniejsze, aby ograniczyć swój kontakt ze smogiem korzystając np. z odpowiedniej maski antysmogowej kiedy przebywamy na zewnątrz. Jeśli to możliwe lepiej jednak ograniczmy też wyjścia i otwieranie okien, gdy pojawią się komunikaty o wysokim stężeniu smogu. W takie dni nie wskazane jest też uprawianie sportu na zewnątrz. Oczywiście nie jesteśmy w stanie całkowicie odciąć się od świata zewnętrznego. Dopóki jednak jakość powietrza na zewnątrz nie ulegnie znacznej poprawie, powinniśmy dbać o czyste powietrze we wnętrzach mieszkań i domów. By odpowiednio chronić siebie i bliskich w pomieszczeniach zamkniętych wybierajmy urządzenia, których podstawowym zadaniem jest przefiltrowanie powietrza i usunięcie zanieczyszczeń. Bo im mniej przebywamy w zanieczyszczonym środowisku tym lepiej zarówno dla naszego samopoczucia, ale i zdrowia oraz życia. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Huawei wprowadza GameCenter – platformę dla graczy z ekskluzywnymi bonusami Biuro prasowe
2020-08-07 | 10:20

Huawei wprowadza GameCenter – platformę dla graczy z ekskluzywnymi bonusami

Huawei GameCenter to najnowsza aplikacja dostępna dla użytkowników smartfonów i tabletów marki w Polsce oraz w 33 krajach na całym świecie. Jest to platforma opracowana z
IT i technologie Rynek pracy w IT w pierwszym półroczu 2020 r. Wzrosły zarobki i zapotrzebowanie
2020-08-06 | 14:45

Rynek pracy w IT w pierwszym półroczu 2020 r. Wzrosły zarobki i zapotrzebowanie

W najtrudniejszym okresie pandemii pracodawcy najchętniej zatrudniali najbardziej doświadczonych pracowników. Choć z powodu lockdownu w wielu branżach spadła liczba ofert pracy, to
IT i technologie Nowe technologie odpowiedzią na kryzys
2020-08-06 | 11:45

Nowe technologie odpowiedzią na kryzys

Autor: Łukasz Blichewicz - współzałożyciel i prezes zarządu grupy Assay, ekspert w zakresie rozwoju i finansowania spółek technologicznych. Naszą odpowiedzią na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Transport

Biznes coraz chętniej inwestuje w energię ze słońca. Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

– Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

Handel

W dobie koronawirusa wzrosła produkcja opakowań dla przemysłu spożywczego i farmacji. Zmniejszyły się dostawy dla przemysłu, AGD i RTV

Silny związek z branżą spożywczą, która nie ucierpiała w czasie pandemii, pozwolił firmom opakowaniowym przetrwać kryzys spowodowany koronawirusem bez większych strat.  – 65 proc. opakowań jest produkowanych do żywności i napojów. Przestoje odczuły głównie te firmy, które dostarczają do producentów mebli lub firm motoryzacyjnych – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora Polskiej Izby Opakowań. Zagrożeniem dla branży może być pogorszenie koniunktury spowodowane kolejną falą pandemii, a także nowe przepisy związane z unijnymi regulacjami.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Firma

Przybywa centrów usług wspólnych w mniejszych miastach. Dla inwestorów najważniejsze są kompetencje pracowników

Warszawa, Kraków i Wrocław to nadal najbardziej atrakcyjne lokalizacje w Polsce dla nowoczesnych centrów usług dla biznesu. O wysokiej pozycji tych miast decydują m.in. dobra komunikacja, dostępność wykształconych pracowników oraz powierzchni biurowych. Jednak w czołówce są także inne miasta regionalne, np. Poznań, Łódź i Gdańsk, a także Bydgoszcz, Lublin, Częstochowa, Kielce i Rzeszów. – Są to lokalizacje, które zaledwie od kilku lat funkcjonują na mapie centrów usług wspólnych, ale właśnie tam dynamika przyrostu nowych projektów jest znacznie wyższa – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio.

Konusment

Dla 2/3 Polaków cena jest najważniejszym kryterium przy planowaniu tegorocznego urlopu. Co drugi skarży się też na wysokie ceny w kurortach

Cena to kluczowy czynnik, który Polacy uwzględniają przy planowaniu tegorocznych wakacji. Prawie połowa bierze też pod uwagę pogodę, bo dla 60 proc. urlopowiczów niekorzystna aura oznacza całkowicie zepsuty letni wypoczynek. Na kolejnych miejscach znalazły się wysokie ceny w turystycznych kurortach, na które skarży się co drugi Polak, dokuczliwe komary i hałaśliwi wczasowicze – wynika z lipcowej edycji badania „Barometr Providenta”.