Komunikaty PR

Otwarte wykłady w Bobo Coworking

2019-02-12  |  16:00
Biuro prasowe

Bobo Coworking zlokalizowane w biznesowym sercu Warszawy zaprasza na cykl otwartych wykładów dla przedsiębiorców, start-up'ów, miłośników nowych technologii oraz entuzjastów zarządzania.

Bobo Coworking wraz z licznymi partnerami, uznanymi autorytetami jest organizatorem cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem otwartych spotkań. Liczne networkingi czy warsztaty poruszają zawsze bieżące tematy.


Networking z sensem - zbuduj swoją sieć kontaktów
Poznawanie ludzi jest ważne. Ale nie zawsze proste. Podczas wielu networkingów można się spotkać z pewną sztucznością tej sytuacji - nieznajomej osobie opowiadamy o tym czym się zajmujemy. Łatwo poczuć się jak sprzedawca. Dlatego na naszym networkingu jest inaczej. Najpierw stworzymy platformę do dyskusji, by potem budować na tej bazie relacje.
Na każdym spotkaniu jest inny temat przewodni np. wartości w biznesie, innowacje HR, marketing startupów, budowanie zespołów i wiele innych.
Wydarzenie jest dla wszystkich osób, które chcą budować relacje i rozmawiać o rzeczach istotnych. Na dotychczasowych eventach Humanrise gościliśmy przedstawicieli zarówno dużych firm, jak i startupów; freelancerów i członków zarządu.
Plan:
18.00 - przywitanie
18.10 - Wprowadzenie do tematu spotkania + ćwiczenia
18.40 - Moderowana sesja networkingowa - każdy/a spotyka się z każdym/ą.
19.40 - Swobodny networking / dyskusja
Zapisy: event jest darmowy, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.
Gdzie: Bobo Coworking, Prosta 70, Warszawa
Kiedy: 14 lutego, godz. 18:00
Więcej: https://www.facebook.com/events/202252370726431/


Kolejnym wykładem jest „Zarządzanie stresem. Poznaj swój styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych” organizowany wespół z Projetantkami Sukcesu już 19 lutego.
Dla kogo?
- dla osób szukających sposobów na radzenie sobie ze stresem
- dla osób narażonych na stres w życiu zawodowym i osobistym
- dla chcących nauczyć się (strategicznie) radzić sobie ze stresem
- dla osób, które chcą się dowiedzieć jaki reprezentują styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących
- dla tych, które czują, że stres niekorzystnie wpływa na ich życie osobiste i zawodowe
Korzyści:
-wykonasz kwestionariusz psychologiczny i dowiesz się jaki reprezentujesz styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących
-dowiesz się czym jest stres (pozytywny i negatywny) i jakie są jego konsekwencje
-poznasz trzy style radzenia sobie ze stresem
-zdobędziesz wiedzę na temat plusów i minusów każdego stylu
-nauczysz się jak strategicznie "zarządzać stresem" stosując różne style radzenia sobie
-poznasz kreatywne sposoby radzenie sobie w trudnych i stresujących sytuacjach
Gdzie: Bobo Coworking – Prosta 70, Warszawa
Kiedy: 19 lutego, 17:30 – 20:30
Więcej na: https://www.facebook.com/events/369637867199301/


Kolejne wydarzenie to debata poświęcona Sztucznej Inteligencji i jej życia we współczesnym świecie, która odbędzie 5 marca.
Podczas debaty organizowanej razem z Warsaw Social, każdy z uczestników będzie mógł zadawać pytania.
Specjaliści oraz uczestnicy będą się starać odpowiedzieć na już postawione tezy, takie jak:
- Przy coraz mniejszych zasobach ludzkich będziemy odczuwać skutki braku podatników?
- Kto powinien mieć dostęp do przełącznika "off"?
- Jeśli Robot popełnia przestępstwo, czy sędzia powinien być innym Robotem lub człowiekiem
- Czy sztuczna inteligencja może żyć w świecie opartym o religię?
Rejestracja: darmowa na: https://warsawsocial.com/event/artificial-intelligence-debate-warsaw-3/
Kiedy: 5 marca 2019 r. o godz. 19:00-22:00
Gdzie: Bobo Coworking - Prosta 70, Warszawa
Więcej: https://www.facebook.com/events/377679849443427/

 

Chcesz być na bieżąco z eventami organizowanymi w Bobo Coworking. Zajrzyj tutaj:
https://www.facebook.com/pg/bobocoworking/events/?ref=page_internal

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT] Biuro prasowe
2019-02-15 | 10:00

Cyberbezpieczeństwo w Polskich firmach 2019 [RAPORT]

Cyberataki będą kosztować przedsiębiorstwa 6 bilionów dolarów rocznie - to więcej niż zarabiają handlarze narkotyków. Ransomware będzie atakował co 14 sekund, a
IT i technologie Edimax BR-6478AC V3 - wydajny router dla domu lub biura
2019-02-14 | 01:00

Edimax BR-6478AC V3 - wydajny router dla domu lub biura

Nowoczesne domy i firmy potrzebują wydajnego, niezawodnego oraz bezpiecznego Wi-Fi. Dzięki czterem antenom o wysokim wzmocnieniu, technologii 11ac i portom gigabitowym dwupasmowy router
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-02-13 | 14:50

Innowacyjność – kompetencje mają kluczowe znaczenie

  Przedsiębiorcy dostrzegają potencjał drzemiący w cyfrowej transformacji. 92% przedstawicieli europejskiego sektora MŚP, którzy wzięli udział w badaniu Ricoh wskazuje, że ta ma znaczący wpływ na ich branżę, ale tylko

Kalendarium

CES 2019

Konsument

Dziś startuje usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy wypełni deklaracje za podatników

15 lutego startuje usługa Twój e-PIT, w ramach której urząd skarbowy wypełni deklaracje PIT-37 i PIT-38 zamiast podatników. Może skorzystać z niej nawet 20 mln osób. W tym celu należy się zalogować w systemie i sprawdzić, czy dane w automatycznie wygenerowanym formularzu są poprawne. Jeśli nie, można je uaktualnić, uzupełniając deklarację m.in. o ulgi i odliczenia. Jeśli podatnik nie wprowadzi zmian, zeznanie roczne w zaproponowanej formie zostanie złożone do 30 kwietnia. W przyszłym roku podobna intuicyjna usługa zostanie uruchomiona również dla przedsiębiorców – zapowiada minister finansów Teresa Czerwińska.

Transport

Procedowane w UE zmiany mogą oznaczać koniec dominacji polskiej branży transportowej. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy

Proponowane przez Unię Europejską nowe przepisy o zabezpieczeniu społecznym, w połączeniu z Pakietem mobilności czy zmianami w zakresie dostępu do zawodu i rynku mogą oznaczać katastrofę dla polskich firm przewozowych. Ich sytuację może pogorszyć także twardy brexit. W konsekwencji kilkadziesiąt tysięcy firm ograniczy swoją działalność lub upadnie, a to oznacza likwidację wielu miejsc pracy – ostrzega Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”.

Przemysł

W ciągu pięciu lat światowa sprzedaż robotów dla przemysłu wzrośnie dziesięciokrotnie. W Polsce ich wykorzystanie wciąż niewielkie

Popyt na roboty współpracujące, zaprojektowane do pracy z ludźmi, zwiększy się przynajmniej dziesięciokrotnie w ciągu nadchodzących pięciu lat. W Polsce ten wzrost będzie jeszcze większy, bo pod względem wykorzystania robotów w przemyśle na razie odstajemy od sąsiadów – prognozuje Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny OnRobot. Dla polskich firm wykorzystanie robotów może być odpowiedzią na niedobory kadr i rosnące płace, a dodatkowo pozwoli zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Zakres możliwości robotów stale się poszerza, więc mogą być wykorzystywane w coraz większej liczbie gałęzi przemysłu.

Media i PR

Najgorsze w historii wyniki dla szukających pracy w branży PR. W 2018 roku pojawiło się dla nich jedynie 1,1 tys. ogłoszeń

Tylko nieco ponad 1,1 tys. ofert pracy dla PR-owców pojawiło się w 2018 roku. To najgorszy wynik od kiedy prowadzone są badania, czyli od 2008 roku – wynika z danych PRoto.pl. Z analizy ubiegłorocznych ogłoszeń wynika, że w agencjach PR zmienia się profil stanowisk, na które poszukiwano pracowników. Choć na najwięcej ofert pracy mogą liczyć konsultanci i asystenci, do których skierowane jest mniej więcej co trzecie ogłoszenie, coraz częściej poszukiwani są też specjaliści. Na pracę mogą liczyć osoby, które mają już kilkuletnie doświadczenie. Najwięcej ofert pracy w firmach dotyczyło branż IT i nowych technologii.