Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy kategorie w serwisie Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Otwarte wykłady w Bobo Coworking

2019-02-12  |  16:00
Biuro prasowe

Bobo Coworking zlokalizowane w biznesowym sercu Warszawy zaprasza na cykl otwartych wykładów dla przedsiębiorców, start-up'ów, miłośników nowych technologii oraz entuzjastów zarządzania.

Bobo Coworking wraz z licznymi partnerami, uznanymi autorytetami jest organizatorem cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem otwartych spotkań. Liczne networkingi czy warsztaty poruszają zawsze bieżące tematy.


Networking z sensem - zbuduj swoją sieć kontaktów
Poznawanie ludzi jest ważne. Ale nie zawsze proste. Podczas wielu networkingów można się spotkać z pewną sztucznością tej sytuacji - nieznajomej osobie opowiadamy o tym czym się zajmujemy. Łatwo poczuć się jak sprzedawca. Dlatego na naszym networkingu jest inaczej. Najpierw stworzymy platformę do dyskusji, by potem budować na tej bazie relacje.
Na każdym spotkaniu jest inny temat przewodni np. wartości w biznesie, innowacje HR, marketing startupów, budowanie zespołów i wiele innych.
Wydarzenie jest dla wszystkich osób, które chcą budować relacje i rozmawiać o rzeczach istotnych. Na dotychczasowych eventach Humanrise gościliśmy przedstawicieli zarówno dużych firm, jak i startupów; freelancerów i członków zarządu.
Plan:
18.00 - przywitanie
18.10 - Wprowadzenie do tematu spotkania + ćwiczenia
18.40 - Moderowana sesja networkingowa - każdy/a spotyka się z każdym/ą.
19.40 - Swobodny networking / dyskusja
Zapisy: event jest darmowy, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.
Gdzie: Bobo Coworking, Prosta 70, Warszawa
Kiedy: 14 lutego, godz. 18:00
Więcej: https://www.facebook.com/events/202252370726431/


Kolejnym wykładem jest „Zarządzanie stresem. Poznaj swój styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych” organizowany wespół z Projetantkami Sukcesu już 19 lutego.
Dla kogo?
- dla osób szukających sposobów na radzenie sobie ze stresem
- dla osób narażonych na stres w życiu zawodowym i osobistym
- dla chcących nauczyć się (strategicznie) radzić sobie ze stresem
- dla osób, które chcą się dowiedzieć jaki reprezentują styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących
- dla tych, które czują, że stres niekorzystnie wpływa na ich życie osobiste i zawodowe
Korzyści:
-wykonasz kwestionariusz psychologiczny i dowiesz się jaki reprezentujesz styl radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących
-dowiesz się czym jest stres (pozytywny i negatywny) i jakie są jego konsekwencje
-poznasz trzy style radzenia sobie ze stresem
-zdobędziesz wiedzę na temat plusów i minusów każdego stylu
-nauczysz się jak strategicznie "zarządzać stresem" stosując różne style radzenia sobie
-poznasz kreatywne sposoby radzenie sobie w trudnych i stresujących sytuacjach
Gdzie: Bobo Coworking – Prosta 70, Warszawa
Kiedy: 19 lutego, 17:30 – 20:30
Więcej na: https://www.facebook.com/events/369637867199301/


Kolejne wydarzenie to debata poświęcona Sztucznej Inteligencji i jej życia we współczesnym świecie, która odbędzie 5 marca.
Podczas debaty organizowanej razem z Warsaw Social, każdy z uczestników będzie mógł zadawać pytania.
Specjaliści oraz uczestnicy będą się starać odpowiedzieć na już postawione tezy, takie jak:
- Przy coraz mniejszych zasobach ludzkich będziemy odczuwać skutki braku podatników?
- Kto powinien mieć dostęp do przełącznika "off"?
- Jeśli Robot popełnia przestępstwo, czy sędzia powinien być innym Robotem lub człowiekiem
- Czy sztuczna inteligencja może żyć w świecie opartym o religię?
Rejestracja: darmowa na: https://warsawsocial.com/event/artificial-intelligence-debate-warsaw-3/
Kiedy: 5 marca 2019 r. o godz. 19:00-22:00
Gdzie: Bobo Coworking - Prosta 70, Warszawa
Więcej: https://www.facebook.com/events/377679849443427/

 

Chcesz być na bieżąco z eventami organizowanymi w Bobo Coworking. Zajrzyj tutaj:
https://www.facebook.com/pg/bobocoworking/events/?ref=page_internal

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie TomTom wprowadza nowe narzędzia, aby wspierać pojazdy elektryczne Biuro prasowe
2019-08-20 | 19:00

TomTom wprowadza nowe narzędzia, aby wspierać pojazdy elektryczne

TomTom, [TOM2] ogłosił wprowadzenie dwóch nowych API dla programistów, które pomogą budować aplikacje wspierające mobilność elektryczną. TomTom Long Distance EV
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-08-20 | 14:53

Nagrody Buyers Lab Summer 2019 Pick dla Ricoh

  Urządzenia drukujące Ricoh – IM C2000, IM C2500 oraz IM 305F zdobyły nagrody BLI Summer 2019 Pick w kategoriach: Wyróżniające się kolorowe MFP 20 str./min., Wyróżniające się kolorowe MFP 25 str./min. i
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2019-08-19 | 15:30

Cyfrowe centra danych

5 kroków do podniesienia efektywności i obniżenia kosztów Szacuje się, że światowe wydatki IT na systemy centrów danych w 2019 roku mają wynieść 204 miliardy dolarów[1]. Centra danych stanowią fundament

Kalendarium

Transport

W Polsce przybywa wielbicieli zabytkowych aut. Mercedes w czołówce

Motoryzacyjne klasyki mogą być nie tylko hobby, lecz także bardzo zyskowną lokatą kapitału. Wzrost wartości rynkowej takiego pojazdu idzie w parze z mniejszą wrażliwością takiej inwestycji na wahania koniunktury, przez co jest ona relatywnie bezpieczna. Zakup zabytkowego auta o charakterze kolekcjonerskim to niemały wydatek, zaczynający się od 80–100 tys., ale mimo to w Polsce z roku na rok przybywa pasjonatów zabytkowych samochodów. Właściciele starych mercedesów spotkali się w ubiegły weekend na targach MotoClassic Wrocław.  

Patronaty Newserii

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Handel

Sadownicy chcą wieloletnich umów z zakładami przetwórstwa i gwarancji ceny skupu owoców. Obecne często nie rekompensują nawet kosztów produkcji

Producenci owoców, planując inwestycje, nie mają gwarancji, że ich działalność będzie rentowna. To przez dominującą pozycję zakładów przetwórczych, które narzucają ceny w skupie. Dlatego branża postuluje wprowadzenie wieloletnich umów kontraktacyjnych, które z góry określałyby ilość, jakość i cenę dostarczanego surowca. Prezes Związku Sadowników RP podkreśla, że to rozwiązanie byłoby korzystne nie tylko dla plantatorów, lecz także dla przemysłu przetwórczego i samych konsumentów, bo spowodowałoby stabilizację rynku i cen owoców.

IFA 2019 Berlin

Prawo

Prowadzenie biznesu w Polsce wciąż skomplikowane. Pod względem uciążliwości procedur jesteśmy na 10. miejscu w Europie i 21. na świecie

Polska wciąż uważana jest przez przedsiębiorców za trudne miejsce do prowadzenia biznesu. Pod względem zawiłości procedur i kosztów zajmujemy 21. miejsce wśród 76 państw świata – wynika z raportu TMF Group. W Europie trafiliśmy na 10. pozycję w rankingu 30 państw. Trudniej prowadzić biznes jest m.in. w Niemczech, Grecji, we Francji czy na Słowacji, za to łatwiejsze życie przedsiębiorcy mają m.in. w Holandii, Danii, Rosji, Bułgarii czy na Węgrzech.

Złote Spinacze 2019

Problemy społeczne

Tylko niewielka grupa Głuchych jest aktywna zawodowo. To nie tylko kwestia bariery komunikacyjnej, lecz także obaw pracodawców

Nawet 80 proc. Głuchych i słabosłyszących w Polsce nie ma pracy. Z jednej strony to problemy komunikacyjne sprawiają, że trudno im uczestniczyć w rekrutacjach. Z drugiej strony wciąż widoczny jest lęk pracodawców przed zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Pomóc może program Dostępność Plus, który ma likwidować wszelkie bariery. Docelowo może doprowadzić do integracji całego społeczeństwa, bez względu na czasowe lub trwałe niepełnosprawności.