Komunikaty PR

Młoda Sztuka

2019-10-15  |  15:00
Biuro prasowe

Rok temu praca Sebastiana Skoczylasa sprzedała się za rekordowe 24 tys. złotych. Na najbliższej wystawie Młoda Sztuka” artysta powraca z najnowszą realizacją. Obraz „Termo-wizja” oglądać można do 22 października w DESA Unicum. Na ekspozycji pojawią się również prace innych uznanych młodych twórców jak Adam Wątor czy Mirella Stern.

Horyzontalne, barwnie rozwibrowane abstrakcje Sebastiana Skoczylasa to rozpoznawalny już dla niego sposób artystycznego wyrazu. Najważniejszą cechą jego obrazów jest rzecz jasna kolor. Kolor w wielu odsłonach, o różnorodnym nasyceniu i o różnej strukturze. Przez z góry określoną już kompozycję obrazu artysta bada moment zetknięcia się ze sobą dwóch barw, co w efekcie staje się istotą powstałego dzieła. Twórca sam o swoich pracach mówi: „Moje obrazy w nastroju są zbliżone do siebie. Dążę do swoistej apetyczności tych prac. Chciałbym, żeby wywoływały efekt przyciągania wzroku, tak aby miało się chęć je oglądać, konsumować, pochłaniać wzrokiem, pożerać; żeby były apetyczne, zależy mi na tej apetyczności”. Sebastian Skoczylas jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni profesora Piotra Błażejewskiego na Wydziale Malarstwa. Wystawiał zarówno w Polsce jak i za granicą.

Niezwykle ciekawą, przyciągająca wzrok realizacją jest obraz Joanny Głażewskiej „Late summer rain”. Artystka od dziecka zauroczona była światłem i odważną barwą. Chęć abstrakcyjnej ucieczki od PRL-owskiej, robotniczej codzienności oraz tęsknota za nieobecnym kolorem, już wtedy rodziła w jej wyobraźni obrazy nasycone wręcz egzotycznym zderzeniem barw. Do dziś przelewa te wizje w nieustającym procesie niemalże kompulsywnego tworzenia. Jej prace trafiają do firm, instytucji oraz prywatnych kolekcjonerów z Polski, Szwajcarii, Niemiec i USA. Obrazy Głażewskiej systematycznie pojawiają się także w międzynarodowych produkcjach filmowych, telewizyjnych oraz reklamowych. Obraz prezentowany na wystawie w DESA Unicum to tegoroczna realizacja artystki. 

Warto zwrócić również uwagę na twórczość Anny Zalewskiej. Wypracowana przez artystkę umiejętność łączenia dwóch, pozornie bardzo odległych płaszczyzn, zaowocowała oryginalnym i mocno wyróżniającym się efektem artystycznym. Sam proces tworzenia kolejnych prac ulega nieustannym przekształceniom. Uciekając od rutyny i powtarzalności, malarka stara się z każdą nową pracą udoskonalać warsztat, szukać nowych technik i rozwiązań, a także eksperymentować z kolorystyką. W jej malarstwie dostrzec można silną koncentrację na formie ludzkiego ciała. Każdy obraz zamknięty jest na unikalnej płaszczyźnie, ukierunkowanej przeważnie na jedną emocję, która pozwala stworzyć go tak, aby żył. Na wystawie Anna Zalewska prezentuje swoją pracę „Od zwierciadeł pozornych oddalił mnie czas” z 2019 roku. 

Wystawa potrwa do 22 października. Tego dnia wszystkie prace zostaną zlicytowane.

Wystawa Młoda Sztuka”: 14-22 października 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Młoda Sztuka”: 22 października 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

 

https://desa.pl/pl/auctions/585/object/55805/anna-zalewska-od-zwierciadel-pozornych-oddalil-mnie-czas-2019-r

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Zespół Łydka Grubasa odwiedzi Empik Silesia Biuro prasowe
2019-11-21 | 17:00

Zespół Łydka Grubasa odwiedzi Empik Silesia

W warstwie tekstowej z kolei skupiają się na humorystycznych, a czasami dosadnych komentarzach polskiej rzeczywistości. W 2018 roku po występie na małej scenie festiwalu
Kultura Plan totalny #5: Autoportret Kazimierza Kutza
2019-11-21 | 11:00

Plan totalny #5: Autoportret Kazimierza Kutza

Kazimierz Kutz odkrywa w książce swoje tajemnice, pisze o denaturacie pitym z aktorami na planie Soli ziemi czarnej, o tym, jak zainspirował Jeremiego Przyborę do napisania piosenki, czy o
Kultura Plan totalny #5: Autoportret Kazimierza Kutza
2019-11-21 | 10:00

Plan totalny #5: Autoportret Kazimierza Kutza

Kazimierz Kutz odkrywa w książce swoje tajemnice, pisze o denaturacie pitym z aktorami na planie Soli ziemi czarnej, o tym, jak zainspirował Jeremiego Przyborę do napisania piosenki, czy o

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Mocna konkurencja na rynku centrów handlowych. Chcą przyciągać klientów nowymi technologiami i ofertą rozrywkową

W Polsce zasoby powierzchni handlowej przekraczają już 15 mln mkw. W całym kraju jest ok. 450 centrów i galerii, a nasycenie powierzchnią handlową przekracza europejską średnią. Konkurencja na rynku jest duża, a centra handlowe mierzą się z wyzwaniami takimi jak rosnąca pozycja e-commerce, rozszerzenie zakazu handlu w niedziele w 2020 roku czy coraz większe oczekiwania klientów. Szansą na sprostanie tym wyzwaniom są nowe technologie, np. aplikacje, które zapewniają klientom szereg benefitów, np. zniżki, porady stylisty czy nawigację po galeriach.

Patronaty Newserii

Gala Złote Spinacze 2019

Ochrona środowiska

Pozostało tylko 10 lat na powstrzymanie negatywnych zmian klimatu. Dotychczasowymi sposobami nie da się tego zrobić

Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań na rzecz ochrony klimatu, temperatura na świecie przekroczy bezpieczny poziom 1,5° Celsjusza w 2040 roku – wskazują eksperci Międzyrządowego Panelu ds. Badań Zmian Klimatu. Te natychmiastowe działania muszą w ciągu kolejnej dekady doprowadzić do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 45 proc. Nie mogą się jednak opierać na dotychczasowych metodach i systemie energetycznym z XIX wieku – podkreśla prof. Zbigniew Karaczun z SGGW. Innowacyjne rozwiązania, np. elektromobilność czy niskoemisyjne systemy grzewcze,  są już dostępne, tylko trzeba je wdrożyć na szeroką skalę.

 

Handel

W kolejnych tygodniach możliwe cząstkowe porozumienie między USA a Chinami. Konflikt handlowy potrwa jednak jeszcze kilka lat

Ostatnie dane z Chin pokazują znaczący wpływ wzajemnej wojny celnej na chińską gospodarkę, ale cierpi na niej także amerykański rynek, bo firmy wstrzymują inwestycje. Stąd prezydent Donald Trump i chińskie władze będą dążyć do wycofania się z części obciążeń importowych, zwłaszcza że za rok kolejne wybory prezydenckie za oceanem. Zdaniem Rafała Beneckiego, głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego, porozumienie dotyczące części produktów może nastąpić jeszcze nawet przed końcem roku, ale realne zakończenie konfliktu zajmie wiele lat.

Infrastruktura

Trudna sytuacja na rynku kolejowych przewozów towarowych. Spowolnienie gospodarcze będzie oznaczać dalsze spadki

Rynek towarowych przewozów kolejowych notuje spowolnienie. Łącznie w trzech kwartałach 2019 roku przewieziono nieco ponad 177 mln ton, czyli o ponad 9 mln mniej niż w tym samym okresie 2018 roku. W dużej mierze to efekt zmniejszenia przewozów kruszyw, węgla kamiennego, rud i wyrobów metalowych. W 2020 roku sytuacja raczej się nie poprawi. – Spowolnienie gospodarcze, które obserwujemy w całej Europie, z pewnością przełoży się na rynek przewozów w Polsce – ocenia Andrzej Pawłowski z CTL Logistics.