Komunikaty PR

Lider logistycznych usług dla e-commerce wynajął 25,2 tys. m2 w trzech parkach M

2019-10-10  |  14:55
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Jeden z największych, niezależnych operatorów logistycznych, świadczących nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce, wynajął w MLP Group łącznie około 25,2 tys. m2. Nowoczesna powierzchnia magazynowa będzie rozlokowana w trzech parkach logistycznych. Najemca będzie operował z Poznania, Gliwic i Wrocławia. Obiekty przygotowywane są w systemie built-to-suit i zostaną wyposażone m.in. w funkcjonalne cross-docki.

Pierwszy obiekt został już oddany najemcy we wrześniu tego roku. Przekazanie dwóch kolejnych obiektów planowane jest przez MLP Group w trzecim kwartale przyszłego roku. W efekcie jeden z największych niezależnych operatorów logistycznych o ogólnopolskim zasięgu, specjalizujący się w usługach kurierskich i obsłudze logistycznej paczkomatów, będzie korzystał łącznie z około 25,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej. W każdym z trzech parków należących do MLP Group najemca będzie miał do dyspozycji po około 8,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. W tym po około 1000 m2 w każdej lokalizacji przeznaczone będzie na nowoczesne powierzchnie biurowe.

Wszystkie obiekty położone będą w kluczowych lokalizacjach magazynowych kraju, w bezpośrednim sąsiedztwie największych aglomeracji miejskich. Na terenie województwa wielkopolskiego niezależny operator logistyczny korzysta już z powierzchni w parku logistycznym MLP Poznań West. W województwie śląskim w przyszłym roku wprowadzi się do parku MLP Gliwice, a w województwie dolnośląskim będzie funkcjonował w MLP Wrocław West.

Obiekty realizowane są w systemie built-to-suit, zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemcy. W ramach tych projektów zaplanowano m.in. przygotowanie powierzchni typu cross-dock, dedykowanej m.in. do sprawnego przeładunku, kompletowania i obsługi przesyłek kurierskich.

- Nasze centra magazynowe powstają w kluczowych miastach Polski będących jednocześnie głównymi hubami logistycznymi. Takie powierzchnie są poszukiwane przez największe firmy o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu. Parki zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie największych aglomeracji zapewniają szybką obsługę klientów. To szczególnie istotne dla lidera logistycznych usług w obszarze e-commerce. Nasi najemcy doceniają możliwość długofalowej współpracy z MLP Group. Nie sprzedajemy swoich inwestycji. Zgodnie ze strategią „build & hold” wszystkie projekty rozwijamy długoterminowo utrzymując je w swoim portfelu i na co dzień zarządzając nimi. W ten sposób możemy zagwarantować najwyższy standard i jakość obsługi. Wyróżnia to naszą ofertę na tle innych propozycji na rynku magazynowym” - stwierdziła Agnieszka Góźdź, Dyrektor Działu Sprzedaży w MLP Group S.A.

Wszystkie trzy parki należące do MLP Group mają doskonałą lokalizację i duży potencjał do rozbudowy. MLP Wrocław West jest nowym kompleksem, znajdującym się w zachodniej części Wrocławia w odległości jedynie 9 km od Rynku Starego Miasta. Docelowo dostarczy ok. 70 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Park MLP Gliwice położony jest zaledwie 6 km na północ od centrum Gliwic oraz 1 km od autostrady A1, ma potencjał rozbudowy do 65 tys. m2. Z kolei MLP Poznań West mieści się po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11. Docelowo osiągnie blisko 83 tys. m2.

Łączny potencjał rozbudowy w ramach wszystkich realizowanych przez MLP Group projektów sięga około 1,1 mln m2.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zanim kupisz mieszkanie, poznaj miasto Biuro prasowe
2020-05-28 | 13:00

Zanim kupisz mieszkanie, poznaj miasto

Miejsce, w którym żyjemy, powinno wywoływać w nas pozytywne emocje. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed decyzją o wyborze mieszkania dobrze poznać okolicę. Jak zabrać
Nieruchomości Wood Shapers: nadchodzi drewniana rewolucja!
2020-05-28 | 12:00

Wood Shapers: nadchodzi drewniana rewolucja!

BPI Real Estate i CFE Contracting stawiają na proekologiczne budownictwo przyszłości, powołując w Luksemburgu nową spółkę joint venture. Wood Shapers będzie wznosić
Nieruchomości Jak połączyć łazienkę z sypialnią? Niestandardowe wnętrze, które zachwyca
2020-05-28 | 07:00

Jak połączyć łazienkę z sypialnią? Niestandardowe wnętrze, które zachwyca

Dom to miejsce, w którym pragniemy czuć się swobodnie i beztrosko. Na nasze samopoczucie w czterech kątach znacznie wpływa aranżacja jego wnętrza. Projektując mieszkanie szukamy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Siłownie i kluby fitness szykują się na przyjęcie klientów od 6 czerwca. Z ich usług tuż po otwarciu chce skorzystać 9,5 mln Polaków

W trakcie lockdownu 43 proc. Polaków ograniczyło swoją aktywność fizyczną, głównie ze względu na zamknięcie obiektów sportowych. Prawie 40 proc. nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich 30 dni – wynika z badania MultiSport Index Pandemia. Optymistyczne jest jednak to, że 85 proc. Polaków, czyli ok. 27 mln osób, zamierza ćwiczyć częściej po zakończeniu pandemii, a aż 9,5 mln planuje skorzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych tuż po ich ponownym otwarciu. Siłownie, baseny i kluby fitness przygotowują się już do przyjęcia klientów w nowym reżimie sanitarnym, co nastąpi od 6 czerwca.

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Polacy coraz chętniej wybierają diety pudełkowe. Po okresie pandemii firmy cateringu dietetycznego mogą liczyć na wzrost sprzedaży

Pandemia i przymusowa izolacja sprzyjają tyciu. Przeciętny Polak przybierał na wadze średnio 0,5 kilograma tygodniowo. To paradoksalnie dobra wiadomość dla dietetycznych firm cateringowych, które odrabiają straty z marca i kwietnia. O ile do Wielkanocy ich spadki w zamówieniach sięgały nawet 50 proc., o tyle obecnie popyt znacznie się zwiększył. – Te firmy zostały o wiele mniej dotknięte skutkami koronawirusa niż pozostała część branży HoReCa – ocenia Marek Lekki, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Branży Cateringu Dietetycznego. Perspektywy dla rynku są optymistyczne.

Uroda

Stres związany z pandemią koronawirusa może powodować łysienie. W ostatnim czasie do trychologów zgłasza się coraz więcej osób z tym problemem

Jedną z częstych przyczyn wypadania włosów jest permanentny stres. Lęk i życie w napięciu negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu, a co za tym idzie – osłabiają włosy i powodują liczne problemy skóry głowy. Włosy są bowiem barometrem odzwierciedlającym ogólny stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Czynnikiem, który napędza stres, jest pandemia koronawirusa, która spowodowała, że wielu osobom od kilku tygodni stale towarzyszą stres i niepewność. W ostatnich dniach do gabinetów trychologów zgłasza się coraz więcej osób z problemem utraty włosów.