Komunikaty PR

Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019

2019-05-22  |  15:28

Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się  festiwal  „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15 września.

„Gdy człowiek spotyka się z górami, dzieją się wspaniałe rzeczy” stwierdził niegdyś William Blake. Słowa te stały się inspiracją dla organizatorów 25., jubileuszowej edycji festiwalu „Sounds of the Dolomites”. W Dolomitach, leżących na terenie regionu Trentino, rozbrzmiewać będą rozmaite rytmy: od klasycznych, przez jazz, aż po operę i folk. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją, aby przekonać się, jak wspaniałe rezultaty może dać połączenie człowieka i gór z muzyką.

Muzyka o wschodzie i zachodzie słońca

Większość koncertów organizowanych w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” rozpoczyna się w samo południe. Jednak najbardziej zdeterminowani będą mieć okazję, aby podziwiać wschód i zachód słońca przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Jeden z koncertów w Val di Fassa rozpocznie się o 6 rano. Jego myślą przewodnią będzie konfrontacja muzyki z wojną, człowieczeństwa z barbarzyństwem.

Dwa koncerty o zachodzie słońca odbędą się w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio. Oba rozpoczną się o 21 i zostaną zorganizowane w ramach Campiglio Special Week.

Campiglio Special Week

Specjalnym wydarzeniem odbywającym się w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” jest Campiglio Special Week.  Koncerty zagrane w ramach tej imprezy będą mieć miejsce od 1 do 7 września (codziennie) w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio. W tym roku pierwsze skrzypce, podczas Campiglio Special Week, grać będzie muzyka brazylijska. U stóp Dolomitów Brenta będzie można usłyszeć zarówno artystów tradycyjnych, jak również tych, którzy nie boją się innowacyjnych rozwiązań i prezentują autorskie aranżacje znanych (i mniej znanych) utworów.  

Opera na górskiej scenie

Z okazji 25. rocznicy festiwalu oprócz tradycyjnych muzycznych wydarzeń z dziedziny jazzu, muzyki klasycznej, world music oraz piosenki autorskiej w programie znajdzie się opera „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego. Będzie to pierwsza opera wykonana w całości na wysokości 2 000 m n.p.m. Wydarzenie nazwane „Musica a Palazzo” odbędzie się 31 sierpnia w Val di Non na Pian della Nana w Dolomitach Brenta.

Liczni turyści z całej Europy, którzy mieli okazję wziąć udział w poprzednich edycjach „Sounds of the Dolomites” bez chwili zawahania stwierdzają, że jest to niesamowite doświadczenie. Festiwal jest unikalną okazją, aby na moment się zatrzymać i zachwycić nie tylko pięknem gór, ale również muzyką płynącą prosto z serca.

Większość wydarzeń, które odbywają się w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” jest bezpłatna. Szczegółowy plan festiwalu jest dostępny na stronie: https://www.isuonidelledolomiti.it/EN/program-2019/ 

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka BRAK ZDJĘCIA
2019-06-17 | 01:00

Plany wakacyjne Polaków – raport z badania Holiday Barometer 2019

Warszawa, 6 czerwca 2019 - Wakacje za pasem – morze, góry, a może mniej standardowe pomysły? Aż 61% Polaków ma już sprecyzowane plany na wakacje 2019, zamierzają na nie wydać średnio 4 341 zł i odpoczywać blisko
Turystyka BRAK ZDJĘCIA
2019-05-29 | 17:00

Nie masz pieniędzy i wolnych dni w pracy?

Koniec z narzekaniem: nadchodzi trend mikro-podróżowania Mikro-podróżowanie, czyli wypady tylko na weekend albo nawet na jeden dzień bez noclegu stają się coraz bardziej popularne – ponad połowa turystów (53%)
Turystyka LOT w pierwszej dwudziestce rankingu AirHelp Score 2019, WIZZ AIR spada na 22.
2019-05-10 | 09:00

LOT w pierwszej dwudziestce rankingu AirHelp Score 2019, WIZZ AIR spada na 22.

Polskie linie lotnicze LOT znalazły się na 20. miejscu tegorocznego rankingu linii lotniczych AirHelp Score, poprawiając tym samym swoją pozycję o 9 oczek w porównaniu do zeszłego

Zdrowie

Zamienniki innowacyjnych leków dają wielomilionowe oszczędności w systemie służby zdrowia. Stanowią w Polsce 2/3 wszystkich sprzedawanych farmaceutyków

Zarówno w Polsce, jak i na całym europejskim rynku leki generyczne stanowią ponad 60 proc. wszystkich sprzedawanych farmaceutyków. Dzięki temu, że są nawet o połowę tańsze, zamienniki leków innowacyjnych są dostępne dla szerszego grona pacjentów i zapewniają wielomilionowe oszczędności w systemie służby zdrowia. Branża leków generycznych i biopodobnych – podobnie jak cały polski przemysł farmaceutyczny – wymaga jednak przejrzystych i stabilnych warunków oraz wsparcia legislacyjnego, które umożliwią jej zrównoważony rozwój i konkurowanie na rynku globalnym.

Finanse

Małe i średnie firmy inwestują w benefity dla pracowników. Dzięki temu łatwiej im konkurować o talenty z dużymi korporacjami

Coraz większa rywalizacja o talenty na rynku pracy powoduje presję nie tylko na podnoszenie wynagrodzeń, lecz także na oferowanie pozapłacowych benefitów. Te stały się już koniecznością na rynku. Dodatkowe świadczenia mogą być czynnikiem umożliwiającym skuteczne pozyskiwanie najlepszych pracowników małym i średnim firmom, które muszą o nie konkurować z dużymi korporacjami. MŚP nie mają jednak swoich działów HR czy osób do obsługi programów świadczeń pozapłacowych, dlatego w ich przypadku ważna jest elastyczność, prostota i wygoda w korzystaniu z dodatkowych usług.

Sport

Branża fitness jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce. Rośnie zapotrzebowanie na trenerów personalnych

Na koniec ubiegłego roku na polskim rynku działało już ponad 2,5 tys. klubów fitness, z których usług korzystało prawie 3 mln osób. To zaledwie 8 proc. Polaków, co oznacza że potencjał do rozwoju branży wciąż jest bardzo duży. Moda na bycie fit powoduje, że branża fitness w Polsce błyskawicznie się rozwija, a to pociąga ze sobą rosnące zapotrzebowanie na trenerów personalnych. Jak podkreśla Magda Foeller, trener personalny, wykładowca toruńskiej Wyższej Szkoły Bankowej – w tym zawodzie wymagana jest nie tylko wiedza i technika, lecz także umiejętność pracy z ludźmi i chęć ciągłego dokształcania się, żeby nadążyć za zmianami na rynku.

Konsument

Blisko 90 proc. Polaków uważa się za dobrych ojców. Współczesny tata przejmuje w rodzinie coraz więcej ról

Blisko dziewięciu na dziesięciu Polaków, którzy mają dzieci, uważa się za dobrych ojców. 80 proc. chciałoby spędzać ze swoimi dziećmi więcej czasu i w większym stopniu angażować się w opiekę nad nimi – wynika z najnowszych badań Nationale-Nederlanden. Co ciekawe, matki bardziej sceptycznie oceniają wkład ojców na przykład w rutynowe badania i szczepienia dzieci, choć 62 proc. mężczyzn zapewnia, że zajmuje się tym zawsze lub często. Domeną panów jest za to edukacja finansowa i uczenie dzieci, jak rozsądnie gospodarować finansami.

Sport

Ponad 25 tys. uczestników i 200 szkół wzięło udział w projekcie Drużyna Energii. Gwiazdy sportu promowały aktywność fizyczną wśród dzieci

Jak wynika ze statystyk Instytutu Matki i Dziecka, już co trzecie dziecko w Polsce zmaga się z nadwagą lub otyłością. Aktywizowanie dzieci i nastolatków, zachęcanie ich do ruchu i zdrowego odżywania ma ogromne znaczenie dla ich zdrowia. Taki cel przyświecał Drużynie Energii – jednemu z największych ogólnopolskich programów sportowo-edukacyjnych ostatnich lat, w którym uczniowie szkół podstawowych trenowali ramię w ramię z gwiazdami sportu. Właśnie zakończyła się jego II edycja, która objęła ponad 25 tys. uczniów i 200 podstawówek w całej Polsce.