Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Muzyka w rytmie natury – „Sounds of the Dolomites” 2019

2019-05-22  |  15:28

Dźwięki instrumentów połączone z fascynującymi odgłosami natury. Po raz kolejny w malowniczej scenerii włoskiego Trentino, w samym sercu Dolomitów, odbędzie się  festiwal  „Sounds of the Dolomites”. W tym roku wydarzenie będzie trwać od 28 czerwca do 15 września.

„Gdy człowiek spotyka się z górami, dzieją się wspaniałe rzeczy” stwierdził niegdyś William Blake. Słowa te stały się inspiracją dla organizatorów 25., jubileuszowej edycji festiwalu „Sounds of the Dolomites”. W Dolomitach, leżących na terenie regionu Trentino, rozbrzmiewać będą rozmaite rytmy: od klasycznych, przez jazz, aż po operę i folk. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją, aby przekonać się, jak wspaniałe rezultaty może dać połączenie człowieka i gór z muzyką.

Muzyka o wschodzie i zachodzie słońca

Większość koncertów organizowanych w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” rozpoczyna się w samo południe. Jednak najbardziej zdeterminowani będą mieć okazję, aby podziwiać wschód i zachód słońca przy akompaniamencie muzyki granej na żywo. Jeden z koncertów w Val di Fassa rozpocznie się o 6 rano. Jego myślą przewodnią będzie konfrontacja muzyki z wojną, człowieczeństwa z barbarzyństwem.

Dwa koncerty o zachodzie słońca odbędą się w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio. Oba rozpoczną się o 21 i zostaną zorganizowane w ramach Campiglio Special Week.

Campiglio Special Week

Specjalnym wydarzeniem odbywającym się w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” jest Campiglio Special Week.  Koncerty zagrane w ramach tej imprezy będą mieć miejsce od 1 do 7 września (codziennie) w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio. W tym roku pierwsze skrzypce, podczas Campiglio Special Week, grać będzie muzyka brazylijska. U stóp Dolomitów Brenta będzie można usłyszeć zarówno artystów tradycyjnych, jak również tych, którzy nie boją się innowacyjnych rozwiązań i prezentują autorskie aranżacje znanych (i mniej znanych) utworów.  

Opera na górskiej scenie

Z okazji 25. rocznicy festiwalu oprócz tradycyjnych muzycznych wydarzeń z dziedziny jazzu, muzyki klasycznej, world music oraz piosenki autorskiej w programie znajdzie się opera „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego. Będzie to pierwsza opera wykonana w całości na wysokości 2 000 m n.p.m. Wydarzenie nazwane „Musica a Palazzo” odbędzie się 31 sierpnia w Val di Non na Pian della Nana w Dolomitach Brenta.

Liczni turyści z całej Europy, którzy mieli okazję wziąć udział w poprzednich edycjach „Sounds of the Dolomites” bez chwili zawahania stwierdzają, że jest to niesamowite doświadczenie. Festiwal jest unikalną okazją, aby na moment się zatrzymać i zachwycić nie tylko pięknem gór, ale również muzyką płynącą prosto z serca.

Większość wydarzeń, które odbywają się w ramach festiwalu „Sounds of the Dolomites” jest bezpłatna. Szczegółowy plan festiwalu jest dostępny na stronie: https://www.isuonidelledolomiti.it/EN/program-2019/ 

Więcej informacji na temat innych atrakcji regionu Trentino można znaleźć na stronie: https://www.visittrentino.info/pl/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Sztuka planowania podróży biznesowych. Biuro prasowe
2019-08-22 | 11:20

Sztuka planowania podróży biznesowych.

Podróże biznesowe rządzą się swoimi zasadami. Podstawową jest – elastyczność. Dlaczego? Czasami wiemy o wyjeździe z dużym wyprzedzeniem, a czasami podejmujemy decyzję z dnia
Turystyka Jak przetrwać deszczowy urlop z dzieckiem?
2019-08-19 | 10:00

Jak przetrwać deszczowy urlop z dzieckiem?

Wakacje to czas, który chcemy wykorzystać jak najefektywniej, włączając w plan dnia wiele atrakcji w  plenerze. Niestety, pogoda potrafi płatać figle i zaskakiwać w najmniej
Turystyka Czy można żądać ksera dowodu osobistego przy wypożyczeniu leżaka?
2019-08-12 | 15:30

Czy można żądać ksera dowodu osobistego przy wypożyczeniu leżaka?

Podczas wakacji chętnie wypożyczamy sprzęt plażowy. Równie często korzystamy z możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego, a w szczególności za granicą, decydujemy się na

Kalendarium

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Infrastruktura

Polska będzie mogła kupować tańszy gaz od różnych producentów. Wkrótce spodziewane jest pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Budowa Baltic Pipe oznacza niższe ceny i większe bezpieczeństwo dostaw – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. Jak podkreśla, niedługo projekt powinien uzyskać pozwolenia na budowę, a na przełomie tego i przyszłego roku będą uruchamiane kolejne przetargi na dostawy dla tej inwestycji. Błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym ma popłynąć do Polski w październiku 2022 roku i pozwoli uniezależnić się od dostaw z Rosji, skąd pochodzi obecnie ok. 90 proc. importowanego gazu.

Problemy społeczne

Psychiatria w reformie. Resort zdrowia chce odbudować kadry i poprawić opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży

Psychiatria – przez lata zaniedbywana – jest na etapie głębokiej reformy, ale ten proces nie potrwa miesiąc czy nawet rok – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił, wprowadzony w ubiegłym roku pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego działa dobrze i zostanie rozszerzony. Niedługo ruszy też kompleksowa reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, wśród których zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem. Celem jest to, żeby opieka psychiatryczna była łatwiej dostępna, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów i nie wiązała się z długimi pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

IFA 2019 Berlin

Konsument

Coraz więcej Polaków przygotowuje przetwory. Robią to głównie kobiety, ale panowie specjalizują się w nalewkach

Nawet 75 proc. Polaków deklaruje, że robi przetwory na zimę. W spiżarniach będą królować ogórki kiszone, dżemy i konfitury, soki, a także nalewki – wynika z Barometru Providenta. Choć przetwory to domena przede wszystkim osób starszych, to także i młodzi coraz częściej kultywują tradycję. Weki to gwarancja smaku i naturalnych składników, a część osób przygotowuje przetwory ze względu na oszczędności.

Złote Spinacze 2019

Finanse

Prawidłowe oszacowanie wartości czynszu to duży problem przy transakcjach najmu. Pomocne są internetowe porównywarki

Na polskim rynku co roku dochodzi do nawet 1 mln transakcji najmu. Określenie wartości czynszu najmu stanowi częsty problem zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i potencjalnych lokatorów. Wynajmującym i najemcom przychodzi z pomocą technologia – internetowe porównywarki agregują dane z portali ogłoszeniowych i na tej podstawie tworzą automatyczną kalkulację ceny. Zdarza się jednak, że nie biorą pod uwagę indywidualnych atutów danej nieruchomości, jak np. widok z okna, na co właściciele mieszkań powinni zwracać uwagę.