Komunikaty PR

5 powodów, dla których warto mieszkać we Wrocławiu

2019-04-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Młynarczyk
Publicon Sp. z o.o.m.mlynarczyk|publicon.pl| |m.mlynarczyk|publicon.pl
691274042

Miasto stu mostów, pełne rozwijającej się sztuki, muzyki, Europejska Stolica Kultury 2016. Jedno z najlepszych miejsc pod względem jakości życia na świecie według rankingu Mercer’a „Quality of Living”. Co sprawia, że poszukujący nowego miejsca zamieszkania tak często wybierają stolicę Dolnego Śląska?

  1. Work-life balance

Co bierzemy pod uwagę, poszukując miejsca do życia? Zdecydowanie możliwości, dzięki którym zachowamy równowagę między czasem spędzonym w pracy a tym przeznaczonym na pasje i relaks. Według ekspertów PWC Global młode pokolenie rozpoczynające swoje życie w większym mieście niewątpliwie ceni sobie bliskość miejsc rekreacyjnych i gastronomicznych, które zapewnią zachowanie work-life balance. Obecnie coraz rzadziej zostajemy w pracy po godzinach, a znacznie chętniej organizujemy czas na przyjemności i dbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Pod tym względem, niezależnie w którym miejscu Wrocławia zamieszkamy, mamy łatwy dostęp do usług i miejsc rekreacyjnych. Dostępna jest szeroka oferta wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, targów – np. ekologicznej żywności od lokalnych dostawców, mody czy kosmetyków, co pozwala każdemu rozwijać swoje zainteresowania.

2. Rozwój biznesu i nauki

Wrocław to ważny ośrodek naukowy z czołowymi uczelniami wyższymi. Łączy się to bezpośrednio z rozwojem strefy biznesu. Pojawia się coraz więcej ośrodków biznesowych – duże korporacje lubią mieć w pobliżu młodych ludzi chętnych się rozwijać, ale i specjalistów wysoko wykształconych. Bez problemu znajdą oni pracę w takich firmach jak IBM czy Google. Dodatkowo według „fDi’s Polish Cities of the Future 2019/20” jest ono na drugim miejscu najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Typowe dla miasta jest także tworzenie się swego rodzaju dzielnic biznesowych, skupiających biurowce z siedzibami globalnych korporacji.

3. Zielona okolica

Coraz więcej osób świadomie dba o zdrowie i spędza czas wolny na świeżym powietrzu. Mieszkanie w pobliżu zielonych terenów i zbiorników wodnych staje się bardzo popularne, przez co lokalizacja przy wyborze mieszkania to kluczowy aspekt. Wrocław i pod tym względem ma się czym pochwalić – 44 parki oraz liczne skwery to zielona wizytówka miasta. Okolica Odry zmienia się – powstają kolejne beach bary, a zielone tereny zachęcają do joggingu czy jazdy na rowerze. Tętniące życiem nabrzeże to powód, dla którego coraz więcej osiedli mieszkaniowych powstaje właśnie w pobliżu rzek.

Obecny trend mieszkania w zielonych okolicach jest bardzo mocno zauważalny. Takim przykładem jest Osiedle nad Odrą – łączy ono w sobie lokalizację w niedalekiej odległości od rynku i zarazem bliskość zielonych obszarów w pobliżu rzeki. Otoczenie sprawia, że mieszkańcy takich osiedli są bardziej zadowoleni z poziomu życia, ale i doceniają swój czas wolny, mając w pobliżu teren do spacerów i rekreacji – mówi pracownik biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A., Emil Basta.

4. Wydarzenia, z których zasłynął Wrocław

Tętniące życiem serce miasta to nie tylko Rynek Wrocławski, który zachwyca zarówno turystów, jak i mieszkańców. Na każdym kroku spotyka się tu miejsca, w których chce się posiedzieć, spędzić czas z rodziną i znajomymi. Wrocław zasłynął z wielu wydarzeń kulturalnych – od kina, teatru, kina w plenerze, koncertów na plaży czy na wodzie, międzynarodowych festiwali każdego rodzaju muzyki po te związane ze sztuką. Wisienką na torcie są festiwale i targi czytelnicze, które zadowolą największych koneserów.

Wydarzeniami przyciągającymi do miasta co roku tysiące ludzi w swojej wyjątkowości są chociażby Przegląd Piosenki Aktorskiej, festiwale organizowane przez Narodowe Forum Muzyki, Jazz Nad Odrą, Gitarowy Rekord Guinessa, Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty, American Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej, Międzynarodowy Festiwal Kryminału i wiele, wiele innych, dzięki którym czuć, że miasto żyje i daje różnorodne możliwości mieszkańcom.

5. Komunikacja

Mieszkając w tak dużym mieście, niezwykle ważna jest komunikacja miejska. Mieszkańcy mogą korzystać z dobrze rozbudowanych połączeń MPK oraz PKP pomiędzy mniejszymi stacjami, które ułatwiają poruszanie się po mieście. Sporym udogodnieniem jest rozbudowana sieć ścieżek i dróg rowerowych, co w połączeniu z możliwością wynajęcia roweru z okolicznych stanowisk rowerów miejskich ułatwia podróż. Oprócz jednośladów dostępne są także elektryczne skutery oraz hulajnogi, a dla bardziej wymagających i potrzebujących przewieźć większe ładunki oferowane są samochody elektryczne, które wypożycza się na minuty. Pewne jest jedno: wrocławianie mają wiele opcji, aby sprawnie poruszać się po mieście.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Proekologiczne rozwiązania w Vilda Park Biuro prasowe
2019-05-23 | 11:00

Proekologiczne rozwiązania w Vilda Park

Inwestycja Vilda Park realizowana w Poznaniu przez BPI Real Estate Poland powstaje z proekologicznym duchem czasu. Na terenie osiedla znajduje się wiele zielonych rozwiązań: miejsca do
Nieruchomości Przystań Warta coraz bliżej końca
2019-05-23 | 10:00

Przystań Warta coraz bliżej końca

Trwają zaawansowane prace budowlane nad projektem Przystań Warta. Osiągnięto stan surowy, rozpoczęto prace instalacyjne oraz montaż stolarki okiennej. Realizowana tuż przy rzece Warcie
Nieruchomości Pałacowa 2 w Dąbrówce ukończona
2019-05-23 | 09:30

Pałacowa 2 w Dąbrówce ukończona

Ulica Pałacowa w Dąbrówce pod Poznaniem wzbogaciła się o kameralny budynek wielorodzinny. W ramach prowadzonego przez Inwestycje Hryniewicz.pl projektu powstało 12 mieszkań

Handel

Zmiany w polityce podatkowej mogą doprowadzić do problemów całych branż. Zmniejszą też wydatki konsumentów

Podatki, zarówno te bezpośrednie, jak i pośrednie, takie jak akcyza czy VAT, to dla państwa nie tylko sposób na pozyskanie środków do budżetu, ale też narzędzie do stymulowania rozwoju poszczególnych branż i kształtowania pozytywnych zachowań konsumenckich. I w drugą stronę – błędne decyzje w sprawie stawek podatków mogą powodować problemy danego sektora, prowadzić do upadłości działających w nim firm, ale też zniechęcać konsumentów do konkretnych produktów. To dlatego niektóre propozycje zmian w VAT budziły takie wątpliwości.

Polityka

KE w Polsce: To będą najbardziej europejskie wybory. Będziemy decydować o przyszłości integracji europejskiej

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższy weekend. Polacy wybiorą w nich 52 swoich przedstawicieli. Jak ocenia dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Marek Prawda, nadchodzące eurowybory będą w pewnym sensie najbardziej europejskie z dotychczasowych, ponieważ Unia Europejska będzie musiała określić, w jakim kierunku chce dalej zmierzać.

Transport

W 2020 roku powinno być w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do aut elektrycznych. Taka liczba zaspokoiłaby potrzeby kierowców

Do 2020 roku musiałoby powstać w Polsce ponad 120 tys. ładowarek do samochodów elektrycznych, aby w pełni wykorzystać potencjał elektromobilności – podaje Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych. Rządowe plany zakładają wzrost liczby takich punktów do nieco ponad 6 tys. Rozbudowa infrastruktury do ładowania oznacza wyzwania również dla miast. Kolejnym jest współpraca z dystrybutorem sieci energetycznej.

Problemy społeczne

Polki się nie badają. Ponad 3 mln kobiet chodzi do ginekologa rzadziej niż raz w roku

27 proc. Polek po raz pierwszy odwiedza gabinet ginekologiczny dopiero w związku z ciążą. 7 proc. kobiet nigdy nie wykonywało badania cytologicznego, 14 proc. nie miało natomiast USG ginekologicznego. Polki rezygnują z wizyty u ginekologa głównie ze względu na poczucie wstydu, brak czasu lub obawę przed negatywnym wynikiem badań. 40 proc. w ogóle nie widzi potrzeby regularnych wizyt u specjalisty.