Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

5 powodów, dla których warto mieszkać we Wrocławiu

2019-04-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Martyna Hliwa
Publicon Sp. z o.o.m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Miasto stu mostów, pełne rozwijającej się sztuki, muzyki, Europejska Stolica Kultury 2016. Jedno z najlepszych miejsc pod względem jakości życia na świecie według rankingu Mercer’a „Quality of Living”. Co sprawia, że poszukujący nowego miejsca zamieszkania tak często wybierają stolicę Dolnego Śląska?

  1. Work-life balance

Co bierzemy pod uwagę, poszukując miejsca do życia? Zdecydowanie możliwości, dzięki którym zachowamy równowagę między czasem spędzonym w pracy a tym przeznaczonym na pasje i relaks. Według ekspertów PWC Global młode pokolenie rozpoczynające swoje życie w większym mieście niewątpliwie ceni sobie bliskość miejsc rekreacyjnych i gastronomicznych, które zapewnią zachowanie work-life balance. Obecnie coraz rzadziej zostajemy w pracy po godzinach, a znacznie chętniej organizujemy czas na przyjemności i dbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Pod tym względem, niezależnie w którym miejscu Wrocławia zamieszkamy, mamy łatwy dostęp do usług i miejsc rekreacyjnych. Dostępna jest szeroka oferta wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych, targów – np. ekologicznej żywności od lokalnych dostawców, mody czy kosmetyków, co pozwala każdemu rozwijać swoje zainteresowania.

2. Rozwój biznesu i nauki

Wrocław to ważny ośrodek naukowy z czołowymi uczelniami wyższymi. Łączy się to bezpośrednio z rozwojem strefy biznesu. Pojawia się coraz więcej ośrodków biznesowych – duże korporacje lubią mieć w pobliżu młodych ludzi chętnych się rozwijać, ale i specjalistów wysoko wykształconych. Bez problemu znajdą oni pracę w takich firmach jak IBM czy Google. Dodatkowo według „fDi’s Polish Cities of the Future 2019/20” jest ono na drugim miejscu najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Typowe dla miasta jest także tworzenie się swego rodzaju dzielnic biznesowych, skupiających biurowce z siedzibami globalnych korporacji.

3. Zielona okolica

Coraz więcej osób świadomie dba o zdrowie i spędza czas wolny na świeżym powietrzu. Mieszkanie w pobliżu zielonych terenów i zbiorników wodnych staje się bardzo popularne, przez co lokalizacja przy wyborze mieszkania to kluczowy aspekt. Wrocław i pod tym względem ma się czym pochwalić – 44 parki oraz liczne skwery to zielona wizytówka miasta. Okolica Odry zmienia się – powstają kolejne beach bary, a zielone tereny zachęcają do joggingu czy jazdy na rowerze. Tętniące życiem nabrzeże to powód, dla którego coraz więcej osiedli mieszkaniowych powstaje właśnie w pobliżu rzek.

Obecny trend mieszkania w zielonych okolicach jest bardzo mocno zauważalny. Takim przykładem jest Osiedle nad Odrą – łączy ono w sobie lokalizację w niedalekiej odległości od rynku i zarazem bliskość zielonych obszarów w pobliżu rzeki. Otoczenie sprawia, że mieszkańcy takich osiedli są bardziej zadowoleni z poziomu życia, ale i doceniają swój czas wolny, mając w pobliżu teren do spacerów i rekreacji – mówi pracownik biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A., Emil Basta.

4. Wydarzenia, z których zasłynął Wrocław

Tętniące życiem serce miasta to nie tylko Rynek Wrocławski, który zachwyca zarówno turystów, jak i mieszkańców. Na każdym kroku spotyka się tu miejsca, w których chce się posiedzieć, spędzić czas z rodziną i znajomymi. Wrocław zasłynął z wielu wydarzeń kulturalnych – od kina, teatru, kina w plenerze, koncertów na plaży czy na wodzie, międzynarodowych festiwali każdego rodzaju muzyki po te związane ze sztuką. Wisienką na torcie są festiwale i targi czytelnicze, które zadowolą największych koneserów.

Wydarzeniami przyciągającymi do miasta co roku tysiące ludzi w swojej wyjątkowości są chociażby Przegląd Piosenki Aktorskiej, festiwale organizowane przez Narodowe Forum Muzyki, Jazz Nad Odrą, Gitarowy Rekord Guinessa, Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty, American Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej, Międzynarodowy Festiwal Kryminału i wiele, wiele innych, dzięki którym czuć, że miasto żyje i daje różnorodne możliwości mieszkańcom.

5. Komunikacja

Mieszkając w tak dużym mieście, niezwykle ważna jest komunikacja miejska. Mieszkańcy mogą korzystać z dobrze rozbudowanych połączeń MPK oraz PKP pomiędzy mniejszymi stacjami, które ułatwiają poruszanie się po mieście. Sporym udogodnieniem jest rozbudowana sieć ścieżek i dróg rowerowych, co w połączeniu z możliwością wynajęcia roweru z okolicznych stanowisk rowerów miejskich ułatwia podróż. Oprócz jednośladów dostępne są także elektryczne skutery oraz hulajnogi, a dla bardziej wymagających i potrzebujących przewieźć większe ładunki oferowane są samochody elektryczne, które wypożycza się na minuty. Pewne jest jedno: wrocławianie mają wiele opcji, aby sprawnie poruszać się po mieście.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości OTCF powiększa powierzchnię najmu w Parku Rozwoju Biuro prasowe
2019-08-23 | 11:30

OTCF powiększa powierzchnię najmu w Parku Rozwoju

Polska spółka produkująca odzież i akcesoria sportowe OTCF postanowiła powiększyć powierzchnię najmu w należącym do EPP kompleksie biurowym - Parku Rozwoju. Kontrakt zakłada
Nieruchomości Parkur Residence z generalnym wykonawcą. Rusza budowa nowego osiedla YIT
2019-08-23 | 10:00

Parkur Residence z generalnym wykonawcą. Rusza budowa nowego osiedla YIT

Fiński deweloper YIT wybrał generalnego wykonawcę pierwszego etapu inwestycji Parkur Residence. Przetarg wygrała firma Kalter, która rozpoczęła już budowę 132 mieszkań. Osiedle
Nieruchomości SPIE z pierwszym kontraktem na TechFM w Szczecinie
2019-08-22 | 15:30

SPIE z pierwszym kontraktem na TechFM w Szczecinie

SPIE z pierwszym kontraktem na TechFM w Szczecinie   SPIE Building Solutions podpisało umowę z Greenstone Sp. z o.o. na techniczną obsługę budynku Lastadia Office. Dzięki

Kalendarium

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Infrastruktura

Polska będzie mogła kupować tańszy gaz od różnych producentów. Wkrótce spodziewane jest pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Budowa Baltic Pipe oznacza niższe ceny i większe bezpieczeństwo dostaw – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. Jak podkreśla, niedługo projekt powinien uzyskać pozwolenia na budowę, a na przełomie tego i przyszłego roku będą uruchamiane kolejne przetargi na dostawy dla tej inwestycji. Błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym ma popłynąć do Polski w październiku 2022 roku i pozwoli uniezależnić się od dostaw z Rosji, skąd pochodzi obecnie ok. 90 proc. importowanego gazu.

Problemy społeczne

Psychiatria w reformie. Resort zdrowia chce odbudować kadry i poprawić opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży

Psychiatria – przez lata zaniedbywana – jest na etapie głębokiej reformy, ale ten proces nie potrwa miesiąc czy nawet rok – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił, wprowadzony w ubiegłym roku pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego działa dobrze i zostanie rozszerzony. Niedługo ruszy też kompleksowa reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, wśród których zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem. Celem jest to, żeby opieka psychiatryczna była łatwiej dostępna, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów i nie wiązała się z długimi pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

IFA 2019 Berlin

Konsument

Coraz więcej Polaków przygotowuje przetwory. Robią to głównie kobiety, ale panowie specjalizują się w nalewkach

Nawet 75 proc. Polaków deklaruje, że robi przetwory na zimę. W spiżarniach będą królować ogórki kiszone, dżemy i konfitury, soki, a także nalewki – wynika z Barometru Providenta. Choć przetwory to domena przede wszystkim osób starszych, to także i młodzi coraz częściej kultywują tradycję. Weki to gwarancja smaku i naturalnych składników, a część osób przygotowuje przetwory ze względu na oszczędności.

Złote Spinacze 2019

Finanse

Prawidłowe oszacowanie wartości czynszu to duży problem przy transakcjach najmu. Pomocne są internetowe porównywarki

Na polskim rynku co roku dochodzi do nawet 1 mln transakcji najmu. Określenie wartości czynszu najmu stanowi częsty problem zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i potencjalnych lokatorów. Wynajmującym i najemcom przychodzi z pomocą technologia – internetowe porównywarki agregują dane z portali ogłoszeniowych i na tej podstawie tworzą automatyczną kalkulację ceny. Zdarza się jednak, że nie biorą pod uwagę indywidualnych atutów danej nieruchomości, jak np. widok z okna, na co właściciele mieszkań powinni zwracać uwagę.