Komunikaty PR

Decathlon w walce o czyste środowisko!

2018-11-15  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Robak
Kuźnia PR Sp. z o.o.

ul. Skwer Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 5, lok.4
01-015 Warszawa
agnieszka.robak|kuzniagroup.pl| |agnieszka.robak|kuzniagroup.pl
792866720
www.kuzniagroup.pl/
Do pobrania Decathlon ( 0.88 MB )

Konkurs dla szkół zorganizowano przy współpracy IKEA, Urzędu Miasta Katowice, Ambasady Szwecji, sieci Decathlon oraz ING Banku Śląskiego. Został objęty patronatem United Nations Global Compact.

 

Czas, miejsce oraz tematyka konkursowa są nieprzypadkowe. W pierwszej połowie grudnia w Katowicach odbędzie się najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej: 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14). Troska o przyszłość naszej planety i czystość środowiska  zależy od świadomości ekologicznej nas i naszych dzieci oraz odpowiedzialnej konsumpcji. 

 

 

- Na co dzień dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić ludziom uprawianie sportu. Radość wynikająca z aktywności fizycznej przekłada się bezpośrednio na zdrowie i samopoczucie. Dostrzegamy również potrzebę dbania o środowisko, w którym żyjemy. Możliwość mieszkania, pracowania, ale też właśnie uprawianie sportu w zdrowym i czystym klimacie to prawo każdego z ludzi. Chcemy też aby jak najwięcej osób miało świadomość, że codzienne wybory i drobne rzeczy, które robimy mają niebagatelny wpływ na naszą planetę – mówi o powodach zaangażowania w akcję Wojciech Kozłowski, Dyrektor Marketingu Decathlon Polska.

W pierwszym etapie konkursu, który potrwa do 26 listopada, biorące w nim udział szkoły będą miały za zadanie opracować założenia wymyślonych przez siebie programów edukacyjnych. Na ich podstawie komisja konkursowa wybierze najciekawsze projekty i wyłoni pięciu finalistów, którzy wcielą swoje koncepcje w życie. Ogłoszenie  ich nastąpi  13 grudnia w trakcie COP 24 Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu. Następnie, od stycznia do marca 2019 roku, placówki będą realizować swoje programy edukacyjne. Naszym zdaniem edukacja na temat gospodarki zamkniętej i recyklingu surowców jest kierunkiem, w którym powinniśmy podążać, jeśli chcemy przyjaznego i zdrowego świata dla naszych dzieci i wnuków. Nie tylko trzymamy kciuki za dzieci biorące udział w akcji , ale też chcemy je specjalnie wyróżnić.  Uhonorowane przez nas szkoły otrzymają sprzęt sportowy, który będzie sfinansowany z projektu recyklingu naszych wieszaków – mówi Wojciech Kozłowski.

Na ostateczny wynik i zwycięstwo bardzo duży wpływ będzie miało zaangażowanie wszystkich uczniów szkoły w wymyślony przez nią program. Ogłoszenie wyników zostanie połączone z obchodami Dnia Ziemi, które przypadają 22 kwietnia 2019 roku.

Jest to kolejny projekt w który angażuje się firma Decathlon, realizując strategię  „Decathlonowy Niebieski jest Nową Zielenią”. W jej ramach w poprzednim roku prowadziliśmy projekt "hang up”, dzięki któremu w 2017 roku oddaliśmy do recyklingu 160340 kg wieszaków. W tym roku, w okresie od stycznia do września oddaliśmy ich już 144502 kg. Zyski z projektu przeznaczane są na działania proekologiczne. - Podkreśla Wojciech Kozłowski. - W 2017 roku 4 listopada pojechaliśmy do Kutna posadzić 330 drzewek! Kutno było najsłabiej zalesionym obszarem w Polsce, z największą potrzebą nasadzeń. Wraz z mieszkańcami osiedla i uczniami okolicznych szkół spędziliśmy naprawdę aktywny dzień, przyczyniając się do poprawy naszego środowiska. Drzewka chronią okolicę przed hałasem z obwodnicy i stanowią doskonałe źródło tlenu dla mieszkańców.

Więcej zdjęć z realizacji projektu znajdziecie pod linkiem: http://www.decathlonkariera.pl/2017/12/19/sadzimy-drzewa-niebieski-nowym-zielonym/


 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody Biuro prasowe
2020-05-27 | 18:00

Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody

Branża modowa zużywa rocznie 90 mln ton tekstyliów, z czego około 20 mln ton trafia na śmietnik. Dlatego walkę z tym zjawiskiem podejmuje coraz więcej organizacji czy
Ochrona środowiska Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze
2020-05-26 | 11:15

Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze

Problem suszy dotyczy każdego z nas – zasoby wodne Polski są jednymi z uboższych w Europie. Władze podejmują działania zachęcające do uczestniczenia w projektach,
Ochrona środowiska Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów
2020-05-25 | 01:00

Beztroski recykling prowadzi do większej ilości śmieci na składowiskach odpadów

Statystyczny Polak przyznaje się do zużywania ponad 280 plastikowych butelek i ponad 100 jednorazowych kubków do kawy rocznie.   Wyniki sondażu pokazują, że 34%

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.