Komunikaty PR

zgłoszenia na Drzewo Roku 2014

2013-11-26  |  00:23
Kontakt
Jacek Bożek
Klub Gaja

ul. Parkowa 10
43-365 Wilkowice
klubgaja|klubgaja.pl| |klubgaja|klubgaja.pl
603636554
www.klubgaja.pl

Konkurs zakończy się wyłonieniem 16 finalistów i internetowym głosowaniem (w czerwcu 2014 r.) na laureata - Drzewo Roku 2014. Statuetkę, podczas uroczystości w Warszawie, otrzyma osoba, która zgłosiła drzewo i właściciel terenu, na którym ono się znajduje. Wszystkie drzewa, które zakwalifikują się do finału czeka profesjonalna sesja fotograficzna. Ich opisy i zdjęcia będą w Internecie. Finaliści będą także celem gry terenowej geocaching.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu: http://swietodrzewa.pl/?page_id=1673

Zgłoszenia na Drzewo Roku 2014 mogą nadsyłać osoby indywidualne, organizacje społeczne, urzędy miast i gmin, nadleśnictwa, instytucje, zakłady pracy, placówki oświaty, uczelnie i wszyscy zainteresowani od przedszkolaka po emeryta, od obywatela po parlamentarzystę, od górnika po artystę! Klub Gaja zaprasza!

Czekamy również na powtórne zgłoszenia drzew, którym w poprzednich edycjach nie udało się zakwalifikować do finału – przypomina Jolanta Migdał z Klubu Gaja.

Ambasadorami konkursu są Elżbieta Dzikowska – podróżniczka i pisarka oraz Kazimierz Kutz – reżyser i senator RP.

Konkurs Drzewo Roku promuje postawy szacunku dla przyrody w najbliższym otoczeniu i wyszukuje przykłady ciekawych i trwałych związków między kulturą i historią lokalnej społeczności lub pojedynczej osoby, a wybranym drzewem.

Jedno z kolejnych zgłoszeń to młody klon w Warszawie. Został posadzony na inaugurację I Warszawskich Spotkań Ogrodów Jordanowskich dla propagowania działalności Ogrodów, których tradycja sięga 1899 r. Drzewko zgłosił VIII Ogród Jordanowski na Targówku w Warszawie (woj. mazowieckie).

Dąb Dragonów to kandydatura Stowarzyszenia dla Oleśnicy (Oleśnica, woj. dolnośląskie), które stara się o uznanie drzewa za pomnik przyrody. Jego historię odtworzono wraz z historią budynku, przy którym rośnie, niegdyś koszarami regimentu dragonów, których sukcesy były chlubą mieszkańców miasta. Zgłoszone drzewo znajduje się na terenie należącym do urzędu miasta w Oleśnicy.

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie) zgłosiło do konkursu lipę z zabytkowego parku. Kilka lat temu 170-letnie drzewo o mało nie spłonęło, ponieważ ktoś podłożył ogień w ubytku jego pnia. Tylko dzięki szybkiej interwencji pracowników muzeum ogień ugaszono. Zgłoszone drzewo znajduje się na terenie starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Grupa rowerzystów „Rowerem przez Jelcz” z Jelcza – Laskowic (woj. dolnośląskie) zgłosiła 450-letni dąb Słowianin we wsi Dębina, na terenie Urzędu Miasta i Gminy w Jelczu – Laskowicach. Udział w konkursie ma nagłośnić istnienie tak pięknego, lecz mało znanego drzewa. Swoje imię dąb otrzymał na cześć wszystkich, którzy przez wieki walczyli z germanizacją ziemi śląskiej.

Więcej przykładów: http://swietodrzewa.pl/?p=2977

Dodatkowe informacje: Jolanta Migdał, koordynator programu Święto Drzewa i konkursu Drzewo Roku – tel. 609 495 871; j.migdal@klubgaja.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami? Biuro prasowe
2020-03-26 | 12:27

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych
Ochrona środowiska Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation
2020-03-24 | 11:00

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła
Ochrona środowiska Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą
2020-03-11 | 12:00

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

Temat ekologii jest obecny wszędzie - nie stronią od niego również architekci. W jaki sposób pogodzić ideologię zero waste i oszczędność surowców z oczekiwaniami

Więcej ważnych informacji

Bankowość

W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online. Rosną obawy o bezpieczeństwo takich transakcji

Stan epidemii sprawia, że Polacy boją się zarówno o swoje zdrowie, jak i finanse. 2/3 rodaków obawia się, że sytuacja negatywnie odbije się na ich domowym budżecie – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej. Zdaniem 40 proc. badanych zawirowania związane z koronawirusem mogą  także spowodować zmniejszenie bezpieczeństwa transakcji płatniczych w sieci. A tych w ostatnim czasie przybywa, szczególnie w związku z częstszymi zakupami produktów spożywczych online. Pozytywne jest to, że ponad połowa Polaków już podjęła albo zamierza podjąć działania zwiększające bezpieczeństwo haseł dostępu do kont bankowych czy poczty mailowej.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Edukacja

[DEPESZA] Zdalne lekcje są dla nauczycieli testem cyfrowych kompetencji. Mogą też unowocześnić model nauczania

Blisko 70 proc. uczniów już w ubiegłym tygodniu uczestniczyło w lekcjach online, a 92 proc. z nich miało zadawane prace domowe – wynika z badania przeprowadzonego przez Brainly. Jednak połowie uczniów brakuje kontaktów z nauczycielami. Jak ocenia dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych, Piotr Stankiewicz, przymusowe zdalne lekcje będą testem cyfrowych kompetencji nauczycieli, ale stworzą również szansę na zmianę dotychczasowego, archaicznego modelu nauczania. – Od dawna mówi się o konieczności przejścia na bardziej angażujący model, w którym nauczyciel nie naucza, ale wspiera dziecko w poznawaniu świata, rozbudza jego pasje, pomaga kształtować kompetencje i samodzielnie się kształcić – podkreśla ekspert.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów. Największa fala upadłości spodziewana jest latem

W kolejnych dniach przedsiębiorcy muszą zdecydować, czy stać ich na przedłużanie umów z pracownikami. W skali najbliższego miesiąca zagrożone są setki tysięcy miejsc pracy – zauważa Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Cięć etatów można spodziewać się zwłaszcza w branżach najbardziej zagrożonych bankructwem, czyli m.in. w handlu, gastronomii czy turystyce. Wiele firm już w tej chwili ma ogromne problemy z płynnością, ale największej fali upadłości można spodziewać się na przełomie lata i jesieni – prognozują eksperci kancelarii Zimmerman i Wspólnicy.