Komunikaty PR

Pierwsze wspólne Święta

2013-12-23  |  10:53
Kontakt
Izabela Knapek
CORE PR

Genewska 18
03-963 Warszawa
izabela.knapek|corepr.pl| |izabela.knapek|corepr.pl
512 405 768
corepr.pl

Dziecko w rodzinie zmienia bardzo dużo – w zasadzie całe dotychczasowe życie przewraca się o 180 stopni, stawiając malucha jako priorytet we wszystkich podejmowanych przez rodziców działaniach. Maluch jest też oczkiem w głowie całej rodziny i w Święta traktowany jest ze szczególną uwagą, przebijając swoją osobą nawet Świętego Mikołaja! Dlatego też powinniśmy dzieciaczka już od małego wprowadzać w Świąteczny nastrój. W końcu gdy maluszek zaczyna poznawać świat, warto jest mu pokazać całe jego spektrum. A w Święta jest szczególnie czym się zachwycać!

 

Jako pierwszy krok pokażmy maluchowi migające światełka na choince. Na pewno się nimi zainteresuje! Dziesiątki lampeczek migających w różnych kolorach są bardzo ciekawym zjawiskiem dla każdej małej osóbki i mają potencjał do przyciągnięcia jej uwagi nawet na dłuższą chwilę. W kolejnym etapie ubierzmy ciepło malucha i zabierzmy go na spacer po śniegu. Tata może nawet pokazać maluchowi jak się lepi bałwana. Gdy zacznie się już ściemniać, poobserwujmy z maluszkiem niebo wypatrując pierwszej gwiazdki. Po powrocie do domu warto opowiedzieć maluchowi historię o Świętym Mikołaju. Fakt, że może niewiele jeszcze z tego zrozumieć, ale na pewno zainteresuje się opowiadaniem rodziców. No i oczywiście najważniejszy punkt programu – prezenty. U niektórych znajdą się pod choinką, a innym dzieciom przyniesie je Mikołaj. Warto podkreślić niezwykłość okazji pięknym opakowaniem prezentów, które sprawi dodatkową radość najmłodszym. Skojarzenie to zostanie w nich na dłużej i magia Świąt przetrwa w ich świadomości aż do… następnego roku.

 

Uwaga rodzice!

Święta to wspaniały czas dla malucha, jednak rodzice powinni uważać na dziecko ze szczególną atencją. W tym czasie wiele się dzieje, sporo osób też jest obecnych, co czasem powoduje niemałe zamieszanie, w którym nie trudno o wypadek. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi, która może skończyć się dla dziecka bolesnym upadkiem. Oczywiście nie wszystkim upadkom jesteśmy w stanie zapobiec. Małe dziecko nie umie jeszcze utrzymywać równowagi, dlatego łatwo się przewraca. Często przyczyną upadków może być śliska podłoga. Jest to problem szczególnie dla raczkujących dzieci, które dopiero co odkryły możliwość samodzielnego przemieszczania się, ale niestety przez śliską podłogę, ich pierwsze próby wędrówek po domu kończą się nabitym guzem i płaczem. Najlepszym rozwiązaniem wydają się być specjalne, antypoślizgowe rajstopki i skarpetki. Dla dzieci raczkujących dodatkowym zabezpieczeniem na rajstopkach może być warstwa antypoślizgowa nie tylko na stopach, ale również na kolanach lub specjalne nakolanniki z „ABS-em” do zakładania na zwykłe rajstopki lub spodnie. Bogaty wybór wzorów i kolorów wśród skarpet, rajstop i nakolanników można znaleźć w ofercie marki YO!, której producentem jest firma Scorpio Poland. Certyfikaty „Bezpieczny dla niemowląt” i „Bezpieczny dla Dziecka” nadane przez Instytut Włókiennictwa potwierdzają wysoką jakość produktów.

 

Przeżyjmy pierwsze Święta z maluszkiem w cudowny sposób - niech poczuje magię tego okresu. Zapewnijmy mu atmosferę, którą zapamięta na długo.

 

Więcej informacji o marce YO! można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/Yoclubpl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Papa John s debiutuje we Wrocławiu Biuro prasowe
2021-03-30 | 01:00

Papa John's debiutuje we Wrocławiu

Amerykańska sieć Papa John’s to jedna z trzech największych na świecie marek działających na rynku dostaw pizzy. W Polsce jest obecna od grudnia 2017 roku. Zarządza nią
Konsument BRAK ZDJĘCIA
2021-03-25 | 14:10

Odwaga niejedno ma imię

Dla 75 proc. Polaków aktem odwagi obywatelskiej jest zostanie dawcą organu. W życiu osobistym 68 proc. wskazuje na odejście od osoby, która stosuje przemoc. Według 61 proc. Polaków największą odwagą jest otwarcie
Konsument Pyszne.pl oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów w ramach obszernego kontraktu
2021-03-22 | 23:15

Pyszne.pl oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów w ramach obszernego kontraktu

Pyszne.pl jako część Just Eat Takeaway.com, jednego z największych serwisów do zamawiania jedzenia online, został oficjalnym partnerem UEFA w 11 dodatkowych turniejach piłki nożnej,

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.