Komunikaty PR

Podłoga dwuwarstwowa – elegancko i funkcjonalnie przez lata

2013-12-20  |  13:00
Biuro prasowe

Podłogi drewniane to wyjątkowo szlachetne i eleganckie rozwiązanie. Wybór podłogi to jednak decyzja na lata. Warto więc wybrać produkt nie tylko piękny, ale także nowoczesny i praktyczny.

Dostępne na rynku gotowe podłogi dwuwarstwowe spełnią wymagania nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Są łatwe w montażu, niekłopotliwe w codziennej pielęgnacji i wytrzymałe. A gdy po latach ich powierzchnia będzie wymagała odświeżenia, można poddać je procesowi szlifowania. Parkiet i deska dwuwarstwowa mają jeszcze jeden niekwestionowany atut – za sprawą warstwowej budowy przystosowane są do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.

Dwie warstwy, wiele zalet

Cały sukces podłóg dwuwarstwowych, takich jak np. FertigDeska i FertigParkiet firmy Jawor-Parkiet, tkwi w ich budowie. Wierzchnia warstwa, zwana także szlachetną, o grubości 4 mm lub 6 mm, wykonana jest z drewna dębu, jesionu lub egzotycznego. W odróżnieniu od popularnych na rynku podłóg trójwarstwowych, warstwa spodnia także wykonana jest ze szlachetnego i trwalszego drewna liściastego. Warstwy te ułożone są względem siebie prostopadle a drewno liściaste jest znacznie twardsze niż iglaste. Pozwala to ograniczyć do minimum pracę drewna i uczynić podłogę w znacznym stopniu odporną na skurcze i rozkurcze zachodzące np. pod wpływem zmiany wilgotności otoczenia.

Właśnie za sprawą takiej warstwowej konstrukcji podłogi te są rekomendowane do stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Dwuwarstwowa technologia ułatwia cyrkulację powietrza. Pozwala także na zmniejszenie całkowitej grubości do 11 mm, czyli o kilka mm w stosunku do posadzek litych.

Łatwy i szybki montaż

Wszyscy chyba pamiętamy, z czym kiedyś wiązał się montaż podłogi drewnianej. Żmudna praca parkieciarzy, pył powstający w wyniku cyklinowania, a na koniec – pełne niecierpliwości oczekiwanie na moment, w którym pomalowana ręcznie powierzchnia będzie sucha i gotowa do użytkowania.

Gotowych podłóg dwuwarstwowych szczęśliwie to nie dotyczy. Choć montaż wymaga od parkieciarza wiedzy o specyfice drewna i zasadach jego układania, to jest łatwy i szybki. FertigParkiet i FertigDeska jeszcze na etapie produkcji zostają zabezpieczone siedmioma warstwami lakieru lub trzema warstwami olejowosku. Dzięki temu posadzki są gotowe do użytkowania niemal zaraz po ułożeniu. Ma to też znaczenie estetyczne – właściwie niemożliwe jest położenie tak równej i jednolitej warstwy ochronnej w procesie ręcznego lakierowania.

Co po latach użytkowania?

Zabezpieczenie powierzchni podłogi dwuwarstwowej pozwala na jej bezproblemowe użytkowanie i pielęgnację przez wiele lat. Jednak, kiedy zapragniemy już odświeżyć powierzchnię lub dodać jej nowego blasku, z powodzeniem możemy poddać ją procesowi szlifowania.

Grubość wierzchniej warstwy została tak dobrana, by można było ją nawet kilkakrotnie cyklinować w okresie kilkudziesięciu lat użytkowania. W parkiecie i desce dwuwarstwowej o całkowitej grubości 14 mm warstwa szlachetna liczy 6 mm grubości. Dla porównania – w podłogach litych warstwa ta ma 8 mm, a w przypadku popularnych na rynku podłóg trójwarstwowych (o grubości 15 mm) 2,5-3,5 mm. Podczas jednego procesu renowacji ubytek surowca wynosi 1,5 mm. Parametry tego produktu pozwalają więc na jego bezpieczną kilkukrotną renowację.

Wiele możliwości wykończenia

Aby dostosować gotową podłogę do indywidualnych potrzeb i nadać wnętrzu unikalnego charakteru istnieje kilka możliwości doboru elementów wykończenia. Prawdopodobnie najważniejszym z nich jest zabezpieczenie warstwą ochronną. Kluczowa różnica między lakierowaniem i olejowoskiem tkwi w sposobie konserwacji i renowacji. Lakier nie wymaga konserwacji, lecz nie pozwala także na doraźne, punktowe naprawy. Z kolei olejowosk jest bardziej wymagający pod kątem konserwacji, ale pozwala na punktowe uzupełnianie warstwy ochronnej.

Ciekawy i bardzo modny ostatnio efekt postarzenia podłogi uzyskamy poddając podłogę procesowi szczotkowania, który polega na wyszczotkowaniu miękkich części słojów w celu uzyskania drobnych zagłębień. Proces ten bardziej eksponuje strukturę drewna.

W przeciwieństwie do podłóg litych, istnieje możliwość montażu tego typu podłogi w wersji ostrokrawężnej, niefazowanej. W zależności od preferencji klienta, deska i parkiet dwuwarstwowy mogą także zostać poddane procesowi fazowania – dwu i czterostronnego.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY GOTOWYCH PODŁÓG DWUWARSTWOWYCH (FertigDeska, FertigParkiet firmy Jawor-Parkiet):

  • Możliwość stosowania na ogrzewaniu podłogowym
  • Warstwa nośna wykonana z drewna liściastego zapewnia dużą wytrzymałość,
  • Wyjątkowa gruba warstwa zewnętrzna (6 mm) pozwala na wielokrotne cyklinowanie w trakcie użytkowania
  • Duży wybór możliwości wykończenia: lakier/olejowosk; szczotkowanie; faza V2 i V4/bez fazy
  • Szybkość i łatwość montażu
  • Wysoka jakość produktów potwierdzona 30-to letnią gwarancją
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Papa John s debiutuje we Wrocławiu Biuro prasowe
2021-03-30 | 01:00

Papa John's debiutuje we Wrocławiu

Amerykańska sieć Papa John’s to jedna z trzech największych na świecie marek działających na rynku dostaw pizzy. W Polsce jest obecna od grudnia 2017 roku. Zarządza nią
Konsument BRAK ZDJĘCIA
2021-03-25 | 14:10

Odwaga niejedno ma imię

Dla 75 proc. Polaków aktem odwagi obywatelskiej jest zostanie dawcą organu. W życiu osobistym 68 proc. wskazuje na odejście od osoby, która stosuje przemoc. Według 61 proc. Polaków największą odwagą jest otwarcie
Konsument Pyszne.pl oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów w ramach obszernego kontraktu
2021-03-22 | 23:15

Pyszne.pl oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów w ramach obszernego kontraktu

Pyszne.pl jako część Just Eat Takeaway.com, jednego z największych serwisów do zamawiania jedzenia online, został oficjalnym partnerem UEFA w 11 dodatkowych turniejach piłki nożnej,

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz bliżej rozwiązanie problemu kredytów frankowych. Unieważnienie umów oznaczałoby straty dla banków od 70 mld do nawet 230 mld zł

Kredytobiorcy, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, oraz sektor bankowy z niecierpliwością czekają na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie rozstrzygania sporów o kredyty frankowe. Ma ono nastąpić 13 kwietnia. Zdaniem dr. hab. Witolda Potwory z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu sprawiedliwe wydaje się proponowane przez KNF przeliczanie kwoty kredytu po kursach z dnia ich zaciągnięcia. Być może jednak Sąd Najwyższy zaproponuje inne rozwiązanie. Ekspert podkreśla, że szkodliwe byłoby rozwiązanie obciążające tylko jedną stronę sporu – kredytobiorców lub banki. KNF policzyła, że koszty dla banków w przypadku unieważnienia umów kredytowych mogłyby sięgnąć od 70 do 234 mld zł w zależności od przyjętego wariantu.

Prawo

Firmy rodzinne w Polsce generują 18 proc. PKB i 332 mld zł przychodu. Nowe przepisy mają ułatwić ich funkcjonowanie i sukcesję

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. Do konsultacji trafił niedawno projekt ustawy o fundacji rodzinnej, który ma pomóc rozwiązać problem sukcesji, umożliwi też firmom rodzinnym stabilny rozwój w perspektywie wielopokoleniowej. – To odpowiedź na oczekiwania prywatnej przedsiębiorczości – ocenia Piotr Aleksiejuk z kancelarii Wojarska Aleksiejuk i Wspólnicy.

Prawo

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy. Najbardziej poszkodowana będzie tzw. Polska powiatowa

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji, która zrzesza przewoźników autokarowych. Jak wskazuje, rząd całkowicie pominął potrzeby transportowe tzw. Polski powiatowej, zamiast tego przeznaczając środki na rozwój 1,2 tys. nowych autobusów dla dużych miast.

Farmacja

Choroba Parkinsona coraz częściej dotyka młodych ludzi. Pandemia znacząco opóźnia diagnostykę i leczenie.

– Minęły już czasy, kiedy Parkinson był problemem ludzi starszych. Najmłodszy chory, z którym rozmawiałem, miał pierwsze objawy w wieku 16 lat – mówi wiceprezes Fundacji Chorób Mózgu Wojciech Machajek. Chorobę Parkinsona, na którą cierpi w Polsce ok. 100 tys. osób, diagnozuje się coraz częściej i u coraz młodszych. W ostatnich latach poprawił się dostęp do leczenia zaawansowanego stadium choroby, a w ramach dwóch programów lekowych pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii infuzyjnych. Kluczowe znaczenie dla sprawności chorych ma jednak wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, co ostatnio utrudnia pandemia.