Komunikaty PR

6. edycja Warsaw Security Forum dobiegła końca

2019-10-09  |  11:00
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Wołodyjowskiego 48
02-724 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 570 573 457
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.01 MB )

Warszawa stała się centrum debaty o bezpieczeństwie i polityce międzynarodowej. W dniach 2-3 października polską stolicę odwiedziło ponad 1500 gości z całego świata, reprezentujących najważniejsze administrację publiczną, siły zbrojne i ośrodki badawcze Europy oraz Stanów Zjednoczonych. 6. Edycja Warsaw Security Forum (WSF) ugruntowała tym samym wiodącą rolę Warszawy i Polski jako miejsca dyskusji o bezpieczeństwie międzynarodowym, respektowanego nie tylko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ale i na całym świecie.

Musimy stworzyć nowy system bezpieczeństwa, żeby pomagać sobie nawzajem (...). My, w Europie Wschodniej, według naszych sojuszników, jesteśmy najbardziej zagrożeni. Musimy znaleźć rozwiązanie, żeby obronić siebie
i naszych sojuszników w Europie Zachodniej.
 - Paweł Wożny, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Obrony Narodowej.

70. Urodziny NATO

Tematycznie, organizowane przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, Warsaw Security Forum 2019 pozostało wierne swoim korzeniom, tj. budowaniu mostów i płaszczyzn porozumienia transatlantyckiego oraz wypracowywania praktycznych rozwiązań dla najpoważniejszych problemów i zagrożeń dla Zachodu i NATO.

Mogę Państwa zapewnić, że Stany Zjednoczone będą w dalszym ciągu popierać NATO. (...) Proszę nie wątpić
w amerykańskie zaangażowanie w NATO.
 – Kongresman John Garamendi

Warsaw Security Forum, tak jak i świat musi się zmieniać, by odpowiadać tak na aktualne, jak i przyszłe wyzwania. Stąd, w ramach uczczenia 70. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego, wiele z dyskusji skupiało się wokół tego, jakim zmianom będzie musiało poddać się NATO, by przetrwać kolejne 70 lat. 

Co mnie budzi w środku nocy? Spojrzenie w przyszłość, to, co przyszłość przyniesie dla przyszłych pokoleń. - Generał Broni Rajmund Andrzejczak, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

W XXI wieku, świat bez Paktu Północnoatlantyckiego utraciłby jeden z kluczowych filarów bezpieczeństwa ważnych dla państw Zachodu. Struktura Sojuszu jest w ciągłym procesie adaptacji do nowego otoczenia. Odpowiadając na to wyzwanie, w panelach i sesjach plenarnych Warsaw Security Forum poruszone zostały tematy dotyczące m.in. wojny hybrydowej, cyberbezpieczeństwa oraz wpływu zmian klimatycznych na doktryny bezpieczeństwa. Po raz pierwszy w Polsce dyskutowano szeroko na temat wpływu postępu technologicznego – ze szczególnym uwzględnieniem technologii sztucznej inteligencji oraz automatyzacji – na porządek i umowę społeczną w krajach Zachodu.O Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego

Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego to polski, niezależny ośrodek badawczy (think-tank), który od przeszło 15 lat tworzy analizy, rekomendacje rozwiązań i strategie ich implementacji z zakresu tematyki polityki zagranicznej, ekonomii i bezpieczeństwa międzynarodowego, dla interesariuszy z sektora publicznego i prywatnego. Wśród ekspertów Fundacji znajduje się ponad 60 autorytetów, specjalizujących się w zagadnieniach związanych ze stosunkami transatlantyckimi, współczesną Rosją oraz problematyce przestrzeni posowieckiej i ich wpływie na politykę Polski oraz szerzej, Unii Europejskiej. 

Za swoją działalność na rzecz społeczności międzynarodowej, w tym organizację największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia poświęconego problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego – Warsaw Security Forum, jak również działalność publicystyczną, w tym m.in. „Stanowiska Pułaskiego”, „Raport Pułaskiego”, czy „Komentarza Międzynarodowego Pułaskiego”, w 2017 Fundacja została uhonorowana tytułem „Best EU international Affairs think-tank” w plebiscycie „Think Tank Awards 2017” brytyjskiego magazynu „Prospect”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Polityka zagraniczna Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona Biuro prasowe
2020-10-20 | 15:00

Rewizja myśli Giedroycia i Mieroszewskiego jest nieunikniona

Eksperci polityki wschodniej w trakcie debaty w Galerii Delfiny, zgodzili się, że mimo różnic jakie dzielą polskie obozy polityczne temat Wschodu jest kluczowy dla naszego
Polityka zagraniczna Indie uruchamiają program Atmanirbhar Bharat
2020-08-06 | 13:40

Indie uruchamiają program Atmanirbhar Bharat

Indie ogłosiły specjalny program rozwoju gospodarki, który ma złagodzić skutki wywołane przez COVID-19. Zapoczątkowany przez premiera, Narendra Modi pakiet ma pomóc w odbudowie
Polityka zagraniczna Czy koronawirus wpłynie na Polexit?
2020-04-21 | 14:00

Czy koronawirus wpłynie na Polexit?

Chyba nie ma osoby, która by nie odczuła, jak duży wpływ na gospodarkę ma koronawirus. Ogólnoświatowa recesja jest już faktem i wiadomo, że pieniędzy i pracy na rynkach

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Transport

Polska liderem w produkcji autobusów elektrycznych. Nowy rządowy program pozwoli kupić je z 80-procentowym dofinansowaniem

Po ulicach ponad 20 polskich miast jeździ blisko 350 autobusów elektrycznych. Ich liczba sukcesywnie rośnie, a samorządy coraz częściej decydują się na zakup takich pojazdów. Wynika to, po pierwsze, z proekologicznych trendów, a po drugie – z ustawowego wymogu, zgodnie z którym do 2028 roku powinny one wykazać minimum 30-proc. udział autobusów elektrycznych we flocie. Od przyszłego roku ruszy rządowy program, który pozwoli samorządom na zakup takich pojazdów z 80-proc. dofinansowaniem. MAN Truck & Bus uruchomił właśnie w swojej fabryce pod Starachowicami seryjną produkcję elektrycznych autobusów, które zostały zaprojektowane właśnie z myślą o miejskiej mobilności.

Finanse

Rząd planuje nowe obciążenia podatkowe dla ponad 40 tys. firm. Dla wielu z nich może to oznaczać koniec działalności

Ponad 40,5 tys. działających w Polsce spółek komandytowych musi się liczyć od początku przyszłego roku z dodatkowymi obciążeniami podatkowymi. Resort finansów w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z optymalizacją podatkową zamierza obłożyć je 19-proc. CIT-em, co razem z podatkiem PIT od dywidendy pobieranym od wspólników złoży się na łączną daninę rzędu 34,4 proc. – To pogorszy konkurencyjność polskich przedsiębiorstw wobec zagranicznych podmiotów – uważa ekspert podatkowy TPA Poland.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

W Żabce wystartował pilotaż zbiórki plastiku. Powstaną z niego butelki wody marki własnej

W skali UE konsumenci zużywają około 46 mld plastikowych butelek rocznie, a każdy Europejczyk generuje ok. 31 kg śmieci z plastiku, z których tylko 1/3 trafia do ponownego przetworzenia. Również w Polsce do recyklingu trafia stosunkowo niewielki odsetek plastikowych odpadów, a 1/3 jej mieszkańców w ogóle nie segreguje śmieci. Dlatego też Żabka chce promować proekologiczne nawyki i startuje z akcją zbiórki plastikowych butelek, za które będzie nagradzać klientów dodatkowymi punktami w programie lojalnościowym. Plastikowe odpady zwrócone do sklepów Żabka posłużą do produkcji nowych, pochodzących w 100 proc. z recyklingu butelek na wodę mineralną.

 

Problemy społeczne

Wzrost zachorowań na cukrzycę. Nawet milion Polaków może być niezdiagnozowanych, a w dobie pandemii coraz trudniej dostać się do lekarza

Z cukrzycą zmaga się około 422 mln osób na całym świecie, w tym blisko 3 mln w Polsce. To według WHO pierwsza niezakaźna epidemia. – Na całym świecie obserwujemy wzrost zachorowań, podobnie w Polsce. Mamy wiele przypadków niezdiagnozowanej cukrzycy, co może się wiązać z niechęcią Polaków do wykonywania badań – mówi Anna Śliwińska z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Według raportu „Cukrzyca – niewidzialna pandemia”  przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden 1/3 respondentów w ciągu ostatnich trzech lat nie sprawdziła poziomu cukru we krwi. W dobie koronawirusa dostępność lekarzy specjalistów jest ograniczona – tak uważa 60 proc. badanych.