Komunikaty PR

Nowy Radca Prawny zasilił szeregi Kancelarii Ożóg Tomczykowski

2019-10-10  |  06:00
Biuro prasowe

Kancelaria Ożóg Tomczykowski, nieprzerwanie od ponad 15 lat rozwija zakres swoich działań oraz poszukuje talentów, które będą tworzyły silny zespół ekspertów.  Do Kancelarii Ożóg Tomczykowski dołączył Radca Prawny Marek Kończak.

Marek Kończak specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym, podatku dochodowym od osób prawnych, podatkowym doradztwie transakcyjnym oraz w prawie handlowym. Dotychczas uczestniczył w wielu projektach restrukturyzacyjnych, zarówno krajowych i transgranicznych. Doradzał m.in. zagranicznym funduszom inwestycyjnym oraz firmom z sektora nieruchomości, a także prowadził liczne postępowania podatkowe. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych oraz w Dziale Podatków Międzynarodowych globalnej firmy audytorsko-doradczej.

 

Marek będzie kolejnym z filarów Zespołu Podatków Transakcyjnych, który został utworzony w marcu tego roku.

 

- Dołączenie do zespołu Podatków Transakcyjnych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski to dla mnie nowe wyzwanie i szansa na rozwój. Wierzę, że będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie, ale jednocześnie też skorzystać z wiedzy kolegów ekspertów z Kancelarii. - mówi Marek Kończak.

 

Marek Kończak jest absolwentem dwóch kierunków na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – prawa i ekonomii.

Witamy Marka w Kancelarii! Wiem, że z jego doświadczenia i wsparcia  skorzystają nie tylko nasi Klienci, ale także cała Kancelaria. Doradzamy w coraz większej liczbie transakcji na rynku M&A oraz w innych podatkowych projektach transakcyjnych i reorganizacyjnych. Marek posiada doskonałe kwalifikacje aby wspierać naszych Klientów i być jednym z liderów zespołu – komentuje mec. Bartłomiej Biały, szef Praktyki Podatków Transakcyjnych w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

 

Kancelarii:

Kancelaria Ożóg Tomczykowski od wielu lat świadczy usługi kompleksowego doradztwa prawno-podatkowego. Prawnicy i doradcy podatkowi Kancelarii zajmują czołowe miejsca w krajowych i międzynarodowych rankingach branżowych, a z usług Kancelarii korzystają przedsiębiorcy z całej Polski i klienci zagraniczni. Zespół kilkudziesięciu ekspertów z Kancelarii wspiera klientów w takich obszarach jak: CIT, PIT, VAT, podatek akcyzowy, ceny transferowe, postępowania podatkowe i sądowo - administracyjne, compliance, prawo handlowe, fuzje i przejęcia oraz sukcesja w biznesie. 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Kalbarczyk

Tel. kom.: +48 506 385 156

[email protected]

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Polskie sądy w liczbach (INFOGRAFIKA) Biuro prasowe
2019-10-08 | 11:35

Polskie sądy w liczbach (INFOGRAFIKA)

  Infografika "Polskie sądy w liczbach": - wszystkie sprawy, jakie wpłynęły do sądów w latach 2002-2018 - podział spraw, które wpłynęły do
Prawo Lex Artist z nową stroną i odświeżonym wizerunkiem
2019-10-08 | 09:00

Lex Artist z nową stroną i odświeżonym wizerunkiem

Warszawska firma specjalizująca się w RODO i ochronie danych osobowych w biznesie, znacząco zmieniła identyfikację wizualną. Autorem rebrandingu była agencja interaktywna
Prawo Dziekani Prawa z całego świata w Gdańsku
2019-09-18 | 14:30

Dziekani Prawa z całego świata w Gdańsku

Materiał zdjęciowy do pobrania: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84iI9B14S7W4UpWD_zpg 18 września rozpoczyna się Światowe Forum Dziekanów Prawa, a już 20 września rozpocznie się

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Obniżka podatku PIT nie obciąża budżetu państwa tak bardzo jak program Rodzina 500 plus. Może być jednak kłopotem dla dużych miast

Obniżony od października o punkt procentowy podatek od osób fizycznych objął osoby pracujące na etatach, umowach-zleceniach, umowach o dzieło, prowadzących działalność gospodarczą oraz emerytów i rencistów. Zdaniem ekspertów, o ile państwo ma możliwości zrekompensowania ubytku poprzez emisję długu czy nowelizację budżetu, o tyle duże miasta odczują mniejsze wpływy z podatków bardziej dotkliwie. Choć w przypadku nisko zarabiających różnice będą symboliczne, to w skali kraju obniżka będzie napędzać konsumpcję.

Problemy społeczne

Ponad połowa Polaków uważa, że sztuczna inteligencja wpływa na ich życie codzienne. Wielu obawia się, że odbierze im prywatność i miejsca pracy

Prawie 90 proc. Polaków zna pojęcie sztucznej inteligencji, jednak nie zawsze wiedzą, co naprawdę oznacza. Wprawdzie dostrzegają korzyści związane np. z poprawą komfortu życia czy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale też mają wiele obaw, np. o to, że technologia odbierze im miejsca pracy. Tylko co szósta osoba skorzystałaby z pomocy urządzenia opartego na SI zamiast lekarza – wynika z raportu NASK „Sztuczna Inteligencja w społeczeństwie i gospodarce”. Tymczasem to właśnie odpowiednie nastawienie społeczeństwa jest niezbędne, by polska gospodarka mogła faktycznie rozwijać działania oparte o tę technologię.

Infrastruktura

Budowa farm wiatrowych na Bałtyku może pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę. Przy wielomiliardowych inwestycjach kluczowe jest stabilne otoczenie prawne

PGE Baltica, PKN Orlen i Polenergia są obecnie na najbardziej zaawansowanym etapie projektów budowy farm wiatrowych na Bałtyku. – To właśnie te trzy podmioty ukształtują rynek morskiej energetyki wiatrowej w Polsce do 2030 roku – ocenia Mariusz Witoński, prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, który może dać impuls do rozwoju portów, pobudzić przemysł stoczniowy i całą gospodarkę. Dla inwestorów kluczowe są jednak stabilne warunki legislacyjne do budowy farm wiatrowych na Bałtyku, ponieważ są to projekty liczone w miliardach złotych. Sektor morskiej energetyki wiatrowej chce, żeby zostały one zagwarantowane specjalną ustawą.

Finanse

6 proc. PKB na służbę zdrowia to minimum. Starzenie się społeczeństwa i coraz droższe świadczenia wymuszą dalszy wzrost nakładów

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej pod względem nakładów na ochronę zdrowia. Te zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku ustawą mają stopniowo wzrosnąć do poziomu 6 proc. PKB do 2025 roku. Eksperci oceniają, że to minimum, które powinno być stopniowo podnoszone. Wzrost wydatków wymusza m.in. niekorzystna demografia i nowe, droższe technologie, które pojawiają się w ochronie zdrowia. – Najważniejszym kierunkiem jest wzrost efektywności, żebyśmy z zasobów, z których w tej chwili korzystamy, byli w stanie wycisnąć jak najwięcej – podkreśla były wiceminister zdrowia Marcin Czech.