Komunikaty PR

Nowa pompa dozująca Qdos 60 do zastosowań przemysłowych o wysokiej dokładności

2014-07-28  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Agata Laskowska
Glaubicz Garwolińska Consultants

al. Szucha 16/18
00-329 Warszawa
a.laskowska|glaubicz.pl| |a.laskowska|glaubicz.pl
+48 664 481 422
www.glaubicz.pl

Dzięki prostej instalacji oraz łatwej konserwacji sprzętu,  łączne koszty eksploatacji są niższe, niż w przypadku pomp membranowych.

 

Typowe zastosowania pompy Qdos 60 to dezynfekcja wody, regulacja pH i flokulacja, a także dozowanie i mierzenie odczynników w obróbce minerałów. Nowa pompa dobrze sprawdza się w dozowaniu środków chemicznych w dużych zakładach uzdatniania wody, gdzie wymagane jest większe natężenie przepływu. Zaawansowane funkcje sterowania obejmują monitorowanie poziomu płynu, odzyskiwanie płynu, zalewanie pompy oraz intuicyjną kalibrację przepływu.

 

Pompa Qdos 60 nie wymaga dodatkowego osprzętu, zwiększa produktywność i ogranicza zużycie środków chemicznych poprzez bardziej dokładne, liniowe i powtarzalne dozowanie substancji w porównaniu do konwencjonalnych pomp membranowych. W rezultacie Qdos 60 ogranicza koszty środków chemicznych nawet podczas dozowania wymagających płynów lub w przypadku, kiedy ciśnienie, lepkość i zawartość części stałych są zmienne. W połączeniu z technologią perystaltyczną gwarantuje to precyzyjny, ciągły oraz bardziej wydajny przepływ cieczy.

 

Niskie koszty użytkowania

Instalacja pompy Qdos 60 jest bardzo prosta. Urządzenie nie potrzebuje tłumika pulsacji, filtrów ani wyłączników pływakowych. Nie wymaga też zaworów odgazowujących, ciśnieniowych ani stopowych. Co więcej, pompa spełnia wymagania związane z ograniczeniem kosztów konserwacji  — w modelu Qdos 60 nie ma uszczelek ani zaworów, które mogłyby zatykać się, przeciekać lub ulegać korozji, nie ma też okazji do powstania korka parowego.

 

Opatentowana przez Watson-Marlow konstrukcja głowicy ReNuTM ze zintegrowanym wykrywaniem przecieków ogranicza straty i nie naraża operatora pompy na kontakt ze środkami chemicznymi. Głowicę pompy można szybko zdjąć i wymienić bez użycia narzędzi, co minimalizuje przestoje i nie wymaga specjalistycznych szkoleń ani interwencji technika.

 

Innowacyjna konstrukcja

Pompa nadaje się doskonale do instalacji w ograniczonej przestrzeni albo na szynie, ponieważ jej głowica może znajdować się po lewej lub po prawej stronie. Obsługa pompy jest intuicyjna za sprawą sterowanego za pomocą menu interfejsu z 3,5-calowym kolorowym ekranem TFT oraz dobrze widocznymi wskaźnikami stanu. Klawiatura, ekran oraz złącza wejściowe i wyjściowe są łatwo dostępne.

 

Inżynierowie docenią możliwość uproszczenia konstrukcji systemu. Duża wysokość ssania oraz możliwość obsługi lepkich płynów nie wymagają stosowania ssania nadciśnieniowego, zbiorników rozchodowych ani skomplikowanych instalacji rurowych. Wprowadzenie modelu Qdos 60 oznacza, że obecnie linia pomp umożliwia przepływy o natężeniu od 0,1 do 1000 ml/min (od 0,001 do 15 USGPH) przy ciśnieniu 7 barów (100 psi).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów Biuro prasowe
2020-05-29 | 23:00

Pierwsza Pomoc z PINTY w drodze do pubów

Pod koniec maja rzemieślniczy Browar PINTA zaczął w ramach akcji pomocowej #WspieramyPolskiKraft wysyłać do ponad stu otwieranych po lockdownie pubów ponad 5 tys. litrów pilsa
Przemysł Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących
2020-05-27 | 11:40

Co może cobot? Universal Robots prezentuje zastosowania robotów współpracujących

Warszawa, 27 maja 2020 – Małe i średnie firmy w Polsce w pierwszej kolejności planują robotyzację pakowania i paletyzacji (39,6% badanych), obsługi maszyn (37,6%), montażu
Przemysł Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy
2020-05-22 | 10:55

Tarcza antykryzysowa. Promotech utrzyma miejsca pracy

Promotech jest jedną z pierwszych, dużych, białostockich firm, które skorzystały z pomocy państwa w ramach tarczy antykryzysowej. Pozwoliło to firmie utrzymać miejsca pracy, mimo

Więcej ważnych informacji

Lotnictwo

Lotniska gotowe na przyjęcie pierwszych pasażerów. Podobnie jak przewoźnicy czekają na informacje o otwarciu ruchu lotniczego

Na blisko 400 mld dol. szacowane są globalne straty przewoźników lotniczych spowodowane pandemią koronawirusa. Zagrożonych jest ok. 25 mln miejsc pracy związanych z lotnictwem. Straty liczą także polskie lotniska i działający w kraju przewoźnicy. Terminal pasażerski Portu Lotniczego w Gdańsku obsługiwał dziennie 14 tys. pasażerów, dziś jest to znacznie poniżej 100 osób. – Każdy miesiąc postoju generuje kilkanaście milionów złotych kosztów, a niestety nie wiadomo, jak długo będzie trwał powrót do normalności – mówi Michał Dargacz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Gdańsk.

Prawo

W czerwcu wygasa pomoc dla firm w ramach tarczy antykryzysowej. Pilnie potrzebne są zasady funkcjonowania w nowej normalności

Mimo tradycyjnego rozdźwięku między związkowcami a pracodawcami w obliczu pandemii obie strony starają się zgodnie działać w celu uratowania firm, a co za tym idzie, miejsc pracy. – Nalegamy na to, aby już dzisiaj, zanim wejdziemy w III kwartał, jak najszybciej zbudować przepisy, które umożliwią pracownikom i pracodawcom przetrwanie tego najcięższego okresu – mówi przedstawiciel Forum Związków Zawodowych. Wśród niezbędnych regulacji wymienia te promujące powrót przedsiębiorstw do pełnego funkcjonowania i utrzymywania zatrudnienia, a także konieczność dostosowywania rozwiązań do poszczególnych branż.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Odkryta przez polskich naukowców cząsteczka 1-MNA pomoże w walce z koronawirusem. Może wzmocnić odporność i wspomóc organizm w walce z infekcjami wirusowymi [DEPESZA]

Naukowcy od lat próbują opracować przeciwciała do nowych metod leczenia infekcji bakteryjnych i wirusowych. Poszukują też cząsteczek, które pozwoliłyby szybciej zwalczać choroby. Odkryte niedawno przez polskich badaczy właściwości cząsteczki 1-MNA pomagają m.in. w walce z miażdżycą czy zakrzepami. Najnowsze badania wskazują, że może być pomocna także przeciw koronawirusowi, gdyż wykazujee właściwości przeciwzapalne.

Prawo

Koronawirus w wielu krajach może posłużyć za pretekst do ograniczania praw i wolności obywatelskich. Zmiany mogą obowiązywać także po ustaniu pandemii

Na całym świecie rządy zdecydowały się na wykorzystanie technologii i innych środków nadzoru w walce z pandemią SARS-CoV-2. Ta wyjątkowa sytuacja wiąże się też z ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, prawa zgromadzeń czy prawa do prywatności. To, jak długo zostaną utrzymane, zależy w dużej mierze od społecznego przyzwolenia na takie działania. – Opinia publiczna skupiona na pandemii koronawirusa często bezrefleksyjnie się na nie godzi – podkreśla prawnik i ekspert Fundacji Panoptykon Wojciech Klicki.