Komunikaty PR

Pleszew szuka inwestora

2015-02-23  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Informacja ( 0 MB )

Pleszew szuka inwestora

Pleszew ogłosił postępowanie na wybór partnera prywatnego do realizacji inwestycji w formule ppp. Zadaniem inwestora będzie zaprojektowanie, wybudowanie i zarządzanie budynkiem mieszkalno-usługowym. Realizacja umowy jest przewidziana na 20 lat, a jej wartość szacuje się na ponad 19 mln złotych. Termin składania wniosków upływa 2 marca 2015 r.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Mieszka I w Pleszewie o kubaturze 40 000 m3, powierzchni całkowitej 12 000 m2, w tym powierzchnia mieszkań 4750,8 m2 i powierzchnia usług 1500 m2. Obiekt cechować będzie atrakcyjne położenie przy głównym ciągu komunikacyjnym, pomiędzy osiedlem mieszkaniowym a centrum miasta, w centralnej części osiedla, na styku z dużymi terenami zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Władze miasta zakładają, że projekt wpłynie pozytywnie na estetykę, wizerunek i ład przestrzenny miasta oraz przyczyni się pośrednio do zwiększenia zaangażowania podmiotów prywatnych w rozwój podstawowej infrastruktury technicznej, która służyć będzie ogółowi obywateli.

Głównym zadaniem wybranego partnera prywatnego będzie zaprojektowanie i wybudowanie budynku mieszkalno-usługowego. Strona prywatna będzie również odpowiadała za zapewnienie finansowania przedsięwzięcia, a po oddaniu obiektu do użytkowania również za zarządzanie budynkiem. Zakładany wstępnie czas trwania planowanej do zawarcia umowy to 20 lat. W tym okresie partner prywatny będzie uzyskiwał przychody z przedmiotu inwestycji (sprzedaż i wynajem mieszkań, wynajem powierzchni użytkowej przeznaczonej na świadczenie usług). Planuje się, że po oddaniu obiektu do użytku z 20 procent powierzchni mieszkań będzie korzystało Miasto i Gmina Pleszew. Po zakończeniu umowy 40 procent powierzchni mieszkalnych oraz całość powierzchni usługowych zostanie przekazanych Miastu.

Projekt Pleszewa „Budowa budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Mieszka I w Pleszewie” jest zwycięzcą Konkursu 3P organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach którego otrzymał nagrodę główną w postaci kompleksowego wsparcia doradczego dla swojego przedsięwzięcia. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone kolejne postępowania na wybór partnera prywatnego do realizacji inwestycji ppp: w Gminie Borów – przedsięwzięcie pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Borek Strzeliński” (wartość inwestycji szacowana jest na poziomie 3-4,5 mln zł) oraz w Gminie Kędzierzyn-Koźle – przedsięwzięcie pn. „Remont Rynku w Koźlu z ulicami przyległymi" (szacowana wartość umowy – 5 mln zł). Oba te projekty należą do grona laureatów ww. Konkursu 3P - więcej informacji na stronie internetowej www.ppp.parp.gov.pl .

Szczegóły ogłoszenia: bip.pleszew.pl/pleszewm/bip/zamowienia-publiczne.html?pid=7084

Celem projektu systemowego PARP „Partnerstwo publiczno-prywatne" jest upowszechnienie wiedzy
o partnerstwie publiczno–prywatnym, prowadzące do zwiększenia liczby przedsięwzięć realizowanych w tej formule w Polsce. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 2.1.3 „Wsparcie systemowe na rzecz zwiększania zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorstw” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Prądnik Biały – dzielnica lokalnych patriotów Biuro prasowe
2020-03-26 | 17:45

Prądnik Biały – dzielnica lokalnych patriotów

Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze coś takiego jak lokalny patriotyzm? Czy mieszkańcy dużych miast identyfikują się ze swoim najbliższym otoczeniem? Odczuwają taką potrzebę, a
Samorządy BRAK ZDJĘCIA
2020-01-08 | 13:35

W obiektywie Strażników energii - konkurs dla gdyńskich podstawówek

GDYNIA i DALKIA partnerami projektu edukacji energetycznej dla uczniów   „W obiektywie Strażników energii” – konkurs dla gdyńskich podstawówek na najciekawszy  film promujący akcję
Samorządy Raport: Janosikowe rabuje Warszawę i inne duże miasta
2019-12-18 | 12:20

Raport: Janosikowe rabuje Warszawę i inne duże miasta

Warszawa w 2020 r. zapłaci ponad 1,2 mld złotych Janosikowego. To o niemal 160 mln złotych więcej niż w kończącym się roku. Jak wynika z raportu „Miliardowe straty

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

[DEPESZA] Połowa Polaków obetnie wydatki wielkanocne ze względu na pandemię. Tylko co trzecia osoba ich nie zmniejszy

Zgodnie z badaniem Barometr Providenta przeprowadzonym w lutym na tegoroczne Święta Wielkanocne Polacy zamierzali wydać średnio 637 zł, czyli o 74 zł więcej niż przed rokiem. W związku z rozwojem pandemii koronawirusa w marcowym badaniu tylko 30 proc. zapowiedziało, że utrzyma założony wcześniej budżet. Prawie połowa Polaków zamierza ciąć świąteczne wydatki. Deklarują tak przede wszystkim seniorzy.

Prawo

Obawy o utratę pracy najsilniejsze od 10 lat. Gdyby się potwierdziły, bez zatrudnienia zostałoby 3,6 mln osób

26 proc. pracowników obawia się, że straci pracę w ciągu kolejnych sześciu miesięcy – wynika z nowej edycji badania „Monitor Rynku Pracy” Instytutu Badawczego Randstad. To najsilniejsze obawy w historii tych analiz, czyli od 10 lat. Najmniej o swoją zawodową przyszłość boją się osoby pracujące na etacie na czas nieokreślony, najbardziej – osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych oraz na umowach o pracę, ale na czas określony. Gdyby ich obawy miały się spełnić, bez pracy pozostałoby 3,6 mln osób. – Liczymy, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi, ale nie spodziewam się mniejszej liczby bezrobotnych niż 2,5 mln osób do końca tego roku – komentuje wyniki badania Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Zalew wniosków o restrukturyzacje może sparaliżować sądy. Konieczne są zmiany w prawie restrukturyzacyjnym

Pandemia koronawirusa może oznaczać wzrost liczby postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. Dostosowanie prawa restrukturyzacyjnego do pandemii – m.in. automatyczne otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego i wstrzymanie egzekucji tylko na skutek złożenia wniosku – pozwoli większej liczbie przedsiębiorców skorzystać z tych instrumentów. – W przeciwnym wypadku czeka nas paraliż sądów – ocenia Piotr Zimmerman z Kancelarii Zimmerman i Wspólnicy.