Komunikaty PR

Schneider Electric ogłosił zwycięzców Go Green in the City 2013

2013-07-10  |  10:15
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Podczas ceremonii końcowej zorganizowanej w siedzibie głównej Grupy, nagrodę Go Green in the City 2013 wręczono Alyssie Tricia Eloise Vintola i Lorenzowi Ray Payonga z uniwersytetu Ateneo w Manili.

Uczestnicy konkursu z Kanady, Chin, Indii, Meksyku, Rosji, Turcji, Francji i krajów regionu Azji Południowo-Wschodniej, zebrali się w Paryżu, gdzie przedstawili opracowane przez siebie przykłady rozwiązań, będące ilustracjami ich pomysłów na realistyczne innowacje w dziedzinie zarządzania energią dla jednego z pięciu głównych obszarów funkcjonowania miasta (mieszkalnictwo, uczelnie wyższe, biznes, gospodarka wodna i szpitale). W wielkim finale wzięli udział również studenci z francuskich uczelni HEC z Paryża i szkoły biznesu ESCP.

Zachęceni sukcesem konkursu w poprzednich dwóch latach, organizatorzy umożliwili uczestnictwo w jego tegorocznej edycji reprezentantom z nowych krajów, zwiększając ich łączną liczbę do 19. Nowe państwa to Meksyk i Kanada oraz osiem krajów z Azji Południowo-Wschodniej (Indonezja, Malezja, Filipiny, Tajlandia, Singapur, Wietnam, Południowa Korea i Tajwan).

"Dzięki Go Green in the City, Schneider Electric może z dumą wprowadzać utalentowanych studentów w ich przyszłe życie zawodowe, opierając się na przykładach rzeczywistych rozwiązań oraz patronując ich ścisłej współpracy z doświadczonymi pracownikami, którzy są świadomi globalnych wyzwań związanych z energią” – mówiła Tina Sobocińska, HR Business Partner w Schneider Electric. „Organizując konkurs, w którym ponad połowę uczestników stanowią kobiety, chcieliśmy podkreślić jak ważne jest promowanie różnorodności wśród pracowników branży technicznej.”

W przeciągu trzech lat trwania imprezy Go Green in the City, zgromadzono w sumie ponad 1600 zgłoszeń, co oznacza, że do udziału w konkursie udało się zaangażować 3000 studentów z uczelni wyższych z całego świata. Kolejne edycje konkursu cieszyły się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników z krajów o rosnącej pozycji gospodarczej, potwierdzając umacnianie się atrakcyjności marki Schneider Electric na arenie międzynarodowej. Szczególnie liczne były aplikacje studentów z Indii. Trend rosnącego zainteresowania studentów z państw, które stają się nowymi globalnymi graczami ma istotną wartość dla Grupy, ponieważ to właśnie w tych krajach przyciąganie utalentowanych pracowników w warunkach wysokiej konkurencji stanowi realne wyzwanie dla firmy, chcącej zwiększać swoją obecność na rynkach wschodzących.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Biuro prasowe
2021-05-06 | 09:45

Columbus laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Columbus Energy S.A. został uhonorowany przez Prezydenta RP Nagrodą Gospodarczą w kategorii “Narodowy Sukces”.  Nagroda jest przyznawana przedsiębiorstwom, które
Energetyka Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO
2021-04-30 | 15:15

Grosicki w ekodrużynie SOLEKTRO

SOLEKTRO, firma działająca w sektorze odnawialnych źródeł energii, rozpoczyna współpracę z Kamilem Grosickim. Piłkarz będzie twarzą kampanii zachęcającej do zmiany
Energetyka INTER RAO Lietuva wypłaci dywidendę w wysokości 0,55 euro na akcję
2021-04-29 | 17:45

INTER RAO Lietuva wypłaci dywidendę w wysokości 0,55 euro na akcję

Podczas dzisiejszego Walnego Zgromadzenia, akcjonariusze AB INTER RAO Lietuva zatwierdzili wypłatę dywidendy za rok 2020 w wysokości 11,0 mln euro (0,55 euro na akcję). Dzień ustalenia prawa

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.