Komunikaty PR

Logistyka produktów dla dzieci

2013-11-28  |  12:00
Biuro prasowe

Rodzicom zależy, aby ich pociechy miały wszystko co najlepsze, dlatego w procesie przepływu tego typu produktów coraz większe znaczenie zyskuje logistyka.

Rynek towarów dla dzieci w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Dużą jego część stanowi e-commerce. Według Raportu eHandel Polska 2012*, pod koniec ubiegłego roku w Polsce funkcjonowało prawie 1.000 sklepów internetowych oferujących produkty dla dzieci,  obok imponującej ilości stacjonarnych, tradycyjnych  sklepów z zabawkami, odzieżą, fotelikami samochodowymi i wózkami, a nawet meblami. Dodatkowo towary te dystrybuują duże sieci handlowe i dyskontowe, najczęściej w ramach specjalnych ofert. Wszystko to składa się na ogromny rynek towarów o dużej wrażliwości, które powinny być magazynowane i transportowane w wyjątkowych warunkach.
Wysoki standard usług
Produkty dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, wymagają szczególnej troski oraz zabezpieczeń podczas magazynowania i transportu. Kupującym zależy nie tylko na jak najlepszej jakości samych produktów, np. atestach i certyfikatach gwarantujących bezpieczeństwo ich pociech, ale także na nieuszkodzonym, estetycznym opakowaniu oraz przechowywaniu i przewożeniu w odpowiednich warunkach. Warto, aby dystrybutorzy zastanowili się nad znalezieniem odpowiedniego partnera logistycznego, który zagwarantuje obsługę na najwyższym poziomie.
„Nasze funkcjonowanie opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach, ścisłym przestrzeganiu procedur oraz zachowaniu wysokiej jakości usług” – mówi Wojciech Cipiur, Kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser. „Dbamy nie tylko o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przesyłkom, ale również o czystość, zarówno na terenie magazynu, jak i podczas transportu. Nasi pracownicy na każdym etapie procesu logistycznego odpowiadają za stan przesyłek” – dodaje.
Optymalizacja logistyki
Dla dystrybutorów, którzy sprowadzają produkty z Europy Zachodniej i sprzedają je do sklepów lub odbiorców końcowych w Polsce, samodzielnie realizowana logistyka może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Taka dystrybucja wiąże się z organizacją zamówień, magazynowaniem oraz sporymi kosztami. Lepszym wyjściem może okazać się współpraca z operatorem logistycznym, który posiada odpowiednio rozbudowaną sieć oraz dysponuje możliwością konsolidacji przesyłek, obniżającą koszty transportu. „Zdarza się, że aby minimalizować koszty transportu, dystrybutorzy zamawiają tyle towaru, żeby wypełnić całą ciężarówkę. Powoduje to duże koszty utrzymywania powierzchni magazynowej oraz zamrożenie pieniędzy w towarze na dłuższy czas” – mówi Wojciech Cipiur z Dachser. „Naszym klientom oferujemy nie tylko konsolidację przesyłek, ale także możliwość takiego zaplanowania transportu, aby ilość towaru nie była zbyt duża, by nie zalegała w magazynie, a koszty transportu miały optymalny poziom” - dodaje. Wszystko dzięki gęstej sieci codziennych połączeń pomiędzy oddziałami firmy, która umożliwia bezpośrednią komunikację pomiędzy np. fabryką lub centrum dystrybucyjnym klienta, a miejscem docelowym. W samej Europie Dachser ma 3.500 połączeń oraz 327 oddziałów. Tak duża skala działalności zapewnia uzyskanie bardzo zbliżonych czasów realizacji dostaw, bez względu na lokalizacje miejsca nadania i miejsca docelowego. „Gdy zajdzie potrzeba, jesteśmy w stanie uruchomić nowe, codzienne połączenie. Pozwala to na błyskawiczne reagowanie na zmieniające się potrzeby zleceniodawcy. Dopasowanie się do nich jest rodzajem elastyczności, która cechuje nas jako operatora logistycznego. Rozwiązujemy również problemy związane z serwisem produktów (np. wózków dla dzieci) oraz reklamacjami – możemy to po prostu przejąć i obsługiwać, zostawiając klientowi więcej czasu na skupienie się na rozwijaniu swojej podstawowej działalności” – wyjaśnia Wojciech Cipiur.

Doświadczenie
Współpraca z odpowiednim operatorem, który profesjonalnie zajmie się wszystkimi procesami logistycznymi, może okazać się początkiem sukcesu przedsiębiorstwa. „Mamy doświadczenie nie tylko w tradycyjnym rynku, czyli obsłudze sklepów i hurtowni branżowych, ale również w obsłudze sklepów wielkopowierzchniowych, dla których regularnie realizujemy duże, skomplikowane dostawy.” – mówi Wojciech Cipiur.
Podczas gdy popyt na produkty dla dzieci związane z codziennym użytkowaniem jest dość stabilny, z zabawkami związana jest wysoka sezonowość. Największe zainteresowanie i zamówienia przypadają na okres przedświąteczny w listopadzie i grudniu, kiedy wzrosty osiągają nawet 100-200 proc. oraz – nieco mniejsze – przed Dniem Dziecka. Zamówienia robione przez planistów opierają się na wynikach sprzedaży w poprzednich sezonach oraz przewidywaniach, nie są one jednak doskonałe. Może się okazać, że po okresie natężonego popytu zostaną duże ilości niesprzedanego towaru. W  przypadku współpracy z operatorem logistycznym, który zajmuje się również zwrotem towarów, ten problem jest łatwo i sprawnie rozwiązywany.
„Dzięki naszym systemom WMS i TMS oraz wieloletnim doświadczeniom zdobytym na różnych rynkach, jesteśmy w stanie zaproponować unikalne rozwiązania, dzięki którym logistyka naszych klientów będzie sprawnie funkcjonować” – mówi Wojciech Cipiur. „Możemy przejąć dużą część łańcucha dostaw oraz stworzyć specjalne, dedykowane linie transportowe. Dzięki konsolidacji przesyłek, zwiększamy częstotliwość dostaw, co uwalnia przedsiębiorców od utrzymywania dużych zapasów i pozwala na większą elastyczność kosztową” – dodaje.
Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 263 pracowników w 8 oddziałach (pod Pruszkowem k. Warszawy, w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku). Firma specjalizuje się w logistyce kontraktowej, magazynowaniu i konfekcjonowaniu towarów, transporcie ładunków drobnicowych oraz logistyce transportu lotniczego i morskiego.
W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.
* - http://www.konsument.gov.pl/uploads/news/id607/raport-ehandel-polska-2012.pdf

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie Biuro prasowe
2021-01-18 | 13:00

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie Wraz ze startem szczepień przeciwko Covid-19 w Niemczech, DACHSER na zlecenie berlińskiego senatu organizuje logistykę szczepionek w
Transport DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku
2021-01-18 | 12:00

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, DACHSER obsłużył trasę Frankfurt –
Transport Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii
2021-01-14 | 11:07

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii – Bukareszcie. To, poza Polską, jeden z rynków o największym potencjale gospodarczym w Europie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów

– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.

Prawo

W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.

Bankowość

Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Ochrona środowiska

Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.