Komunikaty PR

Przedświąteczna logistyka w Dachser

2014-12-08  |  10:00
Biuro prasowe

Okres przedświąteczny jest dla każdego operatora logistycznego poważnym sprawdzianem.

W niektórych magazynach Dachser przedświąteczny ruch zaczyna się nawet kilka miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Podczas gdy przygrzewa jeszcze letnie słońce, powoli rozpoczyna się przygotowanie do dystrybucji „towarów zimowych”. Świąteczne gadżety i prezenty muszą się znaleźć w magazynach, a następnie na półkach sklepowych w odpowiednim czasie, ani za wcześnie, ani za późno. Aby wszystko poszło sprawnie, każdy proces musi być odpowiednio zaplanowany. Towary stopniowo napływają do magazynów, planowane są wysyłki, przygotowywane są akcje promocyjne. Dzieje się tak również w przypadku sieci budowlanych oraz typu dom i ogród, które w tym czasie zmieniają asortyment z letnio-grillowego na łopaty do odśnieżania, grzejniki oraz oczywiście świąteczne oświetlenie i dekoracje.
Wzrost liczby przesyłek
Świąteczny spokój nie dotyczy z pewnością magazynów, z których wysyłane są przedświąteczne dostawy do sklepów. „W październiku, listopadzie i grudniu obsługujemy zdecydowanie więcej przesyłek niż w pozostałych miesiącach, przy czym wzrosty wynoszą od 25 do nawet 50 procent” – mówi Wojciech Cipiur, kierownik logistyki kontraktowej w Dachser. „Obsługiwane przez nas produkty, których ilość dynamicznie rośnie jesienią, to z pewnością wyroby alkoholowe, AGD/RTV, artykuły dla dzieci oraz towary dla sklepów DIY. Z pierwszymi dużymi dostawami do sklepów musimy zdążyć już przed Black Friday, czyli piątkiem po Święcie Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, kiedy rozpoczyna się szał zakupów. Następnie na bieżąco, zgodnie z zapotrzebowaniem, realizujemy zaopatrzenie sklepów” – wyjaśnia Wojciech Cipiur.
Zima w branży DIY
Późną jesienią w branży DIY również następują zmiany w strukturze sprzedaży asortymentu. Dachser, specjalizujący się ze swoją usługą DIY-Logistics w zaopatrzeniu i merchandisingu w marketach budowlanych oraz typu dom i ogród, na mroźne zimowe dni musi dostarczyć na półki m.in. łopaty do odśnieżania i żwir drogowy. Dodatkowa kategoria produktów, które są sprzedawane w dużych ilościach w tych marketach, to ozdoby świąteczne – choinki, dekoracje, oświetlenie, itd. „Dzięki naszej rozbudowanej sieci oddziałów w całej Europie, realizujemy wszystkie dostawy sprawnie i na czas” – mówi Juliusz Pakuński, kierownik usługi Dachser DIY-Logistics w Polsce. „Jeśli jest taka potrzeba, w sezonie wysokim zatrudniamy dodatkowych pracowników sezonowych oraz organizujemy pracę w systemie zmianowym. Mamy wieloletnie doświadczenie w obsłudze sklepów branżowych i dzięki temu szereg wypracowanych rozwiązań, które znacznie usprawniają nasze logistyczne procesy” – wyjaśnia Juliusz Pakuński. „Oprócz klasycznego magazynowania i usług logistycznych związanych z realizacją dostaw, zajmujemy się także merchandisingiem w sklepach. Jeśli jest taka potrzeba, błyskawicznie zmieniamy dla naszych klientów ekspozycję półek, wymieniając produkty letnie na zimowe” – dodaje. Towary, które pozostały w marketach, mogą być przechowywane w magazynach Dachser do następnego sezonu. W takim przypadku towar najpierw jest sprawdzany w markecie pod kątem jakościowym i ilościowym, a następnie transportowany do najbliższego magazynu. W ramach usługi Dachser DIY-Logistics operator obsługuje obecnie 18.000 marketów w całej Europie.
Kiedy sytuacja się stabilizuje?
Po takim trwającym kilka tygodniu szczycie, na krótko przed świętami sytuacja w magazynach Dachser powoli się uspokaja. Dostaw jest mniej, więc aby liczba wykorzystanych samochodów była optymalna, operator stosuje konsolidację przesyłek, w miarę możliwości łącząc transporty. Poza tym zaczyna się planowanie dostaw kontenerowych z Dalekiego Wschodu, które zaczynają docierać do Europy już w styczniu i lutym, aby kolejne produkty trafiły na regały europejskich sklepów wiosną.
O Dachser:
Dachser, rodzinna firma z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie.
Dachser oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usługi dodane dla klientów w trzech obszarach biznesowych: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics i Dachser Air & Sea Logistics. Kompleksowe i interdyscyplinarne usługi, takie jak logistyka kontraktowa, konsulting oraz rozwiązania branżowe uzupełniają ofertę firmy. Gęsta sieć transportowa w Europie i na świecie wraz ze zintegrowaną technologią informatyczną umożliwiają świadczenie inteligentnych usług logistycznych o zasięgu globalnym.
Z pracownikami w liczbie 25.000 w 471 lokalizacjach na całym świecie, Dachser w 2013 roku osiągnął przychody w wysokości prawie 5 miliardów euro i obsłużył około 70 mln przesyłek.
Więcej informacji: www.dachser.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie Biuro prasowe
2021-01-18 | 13:00

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie

DACHSER organizuje logistykę szczepionek w Berlinie Wraz ze startem szczepień przeciwko Covid-19 w Niemczech, DACHSER na zlecenie berlińskiego senatu organizuje logistykę szczepionek w
Transport DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku
2021-01-18 | 12:00

DACHSER z setnym lotem czarterowym w 2020 roku

Na początku grudnia 2020 roku DACHSER Air & Sea Logstics zorganizował setny lot czarterowy. W ramach dedykowanego programu czarterowego, DACHSER obsłużył trasę Frankfurt –
Transport Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii
2021-01-14 | 11:07

Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

Rohlig Suus Logistcis założył nową spółkę w stolicy Rumunii – Bukareszcie. To, poza Polską, jeden z rynków o największym potencjale gospodarczym w Europie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: Szczepienia podstawą bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Powinny być przeprowadzane równolegle ze szczepieniami seniorów

– Szczepienia są sprawą podstawową z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami – podkreśla Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dlatego ZNP postulował do rządu o wykonywanie ich wśród nauczycieli równolegle z grupą seniorów, którzy będą szczepieni od 25 stycznia. Na to jednak nie ma na razie szans, tym bardziej że w następnych tygodniach możliwe jest ograniczenie dostaw szczepionek przez firmę Pfizer. Jak podkreśla prezes ZNP, wszystkim zależy na bezpiecznym powrocie do nauki stacjonarnej, zwłaszcza że ma to duże znaczenie dla normalnego funkcjonowania milionów rodziców.

Prawo

W 2060 roku dwie trzecie seniorów będzie otrzymywać minimalną emeryturę. Brak reform może pogrążyć polski system emerytalny

– O ile dzisiaj jesteśmy mniej więcej w środku peletonu europejskiego pod względem wysokości emerytur, o tyle w 2060 roku będziemy należeć do krajów o najniższych emeryturach – mówi Krzysztof Nowak, prezes Mercera. Według różnych szacunków za 40 lat wysokość emerytury w Polsce będzie stanowić 25–30 proc. ostatniej pensji, czyli prawie dwukrotnie mniej niż dzisiaj. To efekt nie tylko zmian demograficznych, lecz także niskiego wieku emerytalnego. Stopa zastąpienia będzie jeszcze niższa dla kobiet ze względu na to, że przechodzą na emeryturę o pięć lat wcześniej niż panowie. – Emeryt w Polsce dziś nie jest bogaty, w przyszłości będzie biedny, a kobiety będą jeszcze biedniejsze – podkreśla ekspert.

Bankowość

Nowy system ułatwi służbom dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków. Eksperci ostrzegają przed ryzykiem nadużyć

W resorcie finansów trwają prace nad Systemem Informacji Finansowej, który pozwoli odpowiednim służbom i instytucjom szybko ustalić, w jakich bankach Polacy mają konta oraz czy korzystają ze skrytek bankowych lub kont maklerskich. Zgodnie z unijnymi przepisami ma to być narzędziem walki z poważnymi przestępstwami. – Służby powinny mieć dostęp do danych finansowych w przypadku ścigania poważnych przestępstw, jednak istnieje ogromne ryzyko, że będzie to wykorzystywane także w innych, błahych sprawach, a być może nawet w sytuacjach, które są zwykłym nadużyciem – mówi Wojciech Klicki, prawnik z Fundacji Panoptykon.

Ochrona środowiska

Kwestie środowiskowe coraz ważniejsze dla inwestorów. Nie będą finansować spółek nieraportujących swojego wpływu na klimat

ESG, czyli czynniki niefinansowe obejmujące np. dbałość firmy o środowisko i kwestie ważne społecznie, mają coraz większe znaczenie w podejmowaniu decyzji przez inwestorów. Takich danych szukają m.in. ubezpieczyciele czy banki, które dzięki nim mogą ocenić, czy firma działa w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju i opłaca się udzielić jej finansowania. W tym roku duże polskie spółki giełdowe będą już po raz czwarty obowiązkowo publikować dane ESG w swoich raportach niefinansowych, ale już wkrótce większą wagę do tego aspektu będą musiały przyłożyć również podmioty średnie i mniejsze. W przeciwnym razie grozi im utrudniony dostęp do kapitału.