Komunikaty PR

Pieniądze na wakacjach – 5 zasad zarządzania gotówką

2014-06-26  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Pomarańczarnia
Kantor

ul. Grobla 1A/1
61-858 Poznań
kantor|pomaranczarnia.pl| |kantor|pomaranczarnia.pl
505 322 932
pomaranczarnia.pl/
Do pobrania docx ( 0.43 MB )

Już wkrótce wyjedziemy na swój wymarzony i długo wyczekiwany urlop. Aby cieszyć się z planowanej podróży i ze spokojem zwiedzać europejskie kraje, warto zapoznać się z kilkoma zasadami zarządzania pieniędzmi na wakacjach. O czym należy pamiętać? Podpowiada kantor Pomarańczarnia.pl

Blisko 15 milionów Polaków, planuje podczas najbliższych wakacji wyjazd na wypoczynek, pokazują dane Mondial Assistance.  Jeżeli zdecydujemy się na podróż poza granice kraju, powinniśmy wiedzieć jak zamierzamy zarządzać gotówką podczas podróży. Pieniądze na wakacjach możemy przechowywać  i zarządzać na kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy zalety i wady niektórych rozwiązań.

1. Karta płatnicza

Główną zaletą tej formy płatności za granicą jest fakt, iż nie musimy się martwić nagłym brakiem gotówki w portfelu, oczywiście jeśli odpowiedni zapas środków leży na koncie w banku. Zdarza się często, że posiadając ograniczoną ilość monet i banknotów jesteśmy zmuszeni odmawiać sobie niektórych przyjemności w obawie przed wydaniem wszystkich środków. Z pomocą przychodzi wtedy karta płatnicza.  Musimy jednak pamiętać, że płacąc polską kartą np. w walucie Euro musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami przewalutowania. Banki niestety często wymieniają leżące na naszym koncie złotówki na euro po bardzo niekorzystnych kursach. W przypadku wypłaty pieniędzy w bankomacie sprawdźmy także, czy nasz bank nie pobiera dodatkowej prowizji za taką usługę.

2. Banknoty i bilon

Największym plusem  posiadania gotówki wymienionej w kantorze jest  fakt, że wszędzie za jej pomocą zapłacimy, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Do tego nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów, jak to jest w przypadku płacenia kartą. Minusem może być potrzeba kontrolowania wydatków. Wszak nie po to jedziemy na wakacje, żeby liczyć każdą wydaną złotówkę. Jaki zatem wyciągać z tego wniosek? Małą ilość gotówki zawsze warto mieć przy sobie, chociażby na kupno upominku w sklepie z pamiątkami.

3. Wymieniaj gotówkę przed wyjazdem w pobliskim kantorze, a nie na lotnisku

Pamiętajmy o podstawowej zasadzie wczasowicza. Nie wymieniaj gotówki na lotniskach. Powód?  Kursy są tam na tyle wysokie, że mogą powodować stratę nawet 10 procent wartości.

4.Załóż konto walutowe

W sytuacji kiedy często podróżujemy niezawodnym pomysłem jest założenie przed wyjazdem konta walutowego i zasilenie go odpowiednią  ilością pieniędzy. Do tego wyróbmy kartę przewidzianą do takiego konta. Największą zaletą kont walutowych jest fakt, iż nie tracimy nic na przewalutowaniu.

5. Możesz wymieniać gotówkę przez internet za granicą

Kiedy okaże się, że zabraknie Tobie gotówki na ostatnie dni podróży nie popadaj w panikę. Posiadając konto walutowe i dostęp do internetu, możesz w szybki i wygodny sposób za pomocą e-kantoru, bądź platformy społecznościowej wymienić pieniądze po bardzo korzystnym kursie i cieszyć się urlopem.

 

http://pomaranczarnia.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Turystyka Tu się szkolą załogi linii KLM Biuro prasowe
2021-07-26 | 01:00

Tu się szkolą załogi linii KLM

Holenderska firma Królewskie Towarzystwo Lotnicze, bo tak brzmi pełna nazwa linii KLM, należy od lat do czołówki firm lotniczych na świecie. Działa nieprzerwanie od 1919 roku.
Turystyka Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?
2021-07-12 | 13:12

Workation – jak wybrać miejsce do pracy zdalnej?

Jak połączyć pracę i odpoczynek? Odpowiedź jest prosta – workation, czyli wakacje połączone z pracą zdalną. Pomimo luzowania obostrzeń, wciąż wiele firm pracuje w formule home
Turystyka Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?
2021-06-29 | 10:00

Czas na wakacje! Jakie plany mają Polacy?

Mimo że kolejne państwa otwierają się na turystów, dużą popularność zyskują w tym roku wakacje w Polsce. Jak pokazują badania, najwięcej osób spędzi wczasy w kraju.

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Handel

Przez pandemię aż 42 proc. Polaków musiało ciąć wydatki. Jednak tylko 1/3 zamierza ograniczać konsumpcję także w przyszłości

Aż 42 proc. Polaków w trakcie pandemii COVID-19 musiało rezygnować albo ograniczyć część wydatków. Najczęściej dotyczyło to wyjazdu na wakacje, zakupu nowych ubrań, obuwia, kosmetyków czy sprzętu RTV/AGD. Ponad połowa badanych wskazała, że w czasie pandemii takie zakupy nie były im potrzebne, ale 31 proc. musiało wprowadzić oszczędności ze względu na obniżkę dochodów lub utratę pracy. Co ciekawe, co piąty Polak zdecydował się też na ograniczenie wydatków ze względu na wzrost świadomości ekologicznej. Przypadający w tym roku 29 lipca Dzień Długu Ekologicznego – obchodzony prawie miesiąc wcześniej niż w roku ubiegłym – pokazuje jednak, że poziom konsumpcji zaczyna już wracać do poziomu sprzed pandemii.

Ochrona środowiska

UE szuka sposobów na zwiększenie recyklingu tworzyw sztucznych. Jedną z najbardziej obiecujących technologii jest recykling chemiczny

Według Plastic Europe europejscy producenci tworzyw sztucznych inwestują już miliardy euro w recykling chemiczny, wskazywany jako jedna z kluczowych technologii w przechodzeniu na unijną gospodarkę obiegu zamkniętego. Pozwala ona przetworzyć na nowy surowiec odpady, które inaczej trafiłyby do spalenia lub na wysypisko. Dlatego – jak podaje Plastic Europe – europejscy producenci będą zwiększać nakłady na recykling chemiczny, które do 2030 roku mają sięgnąć już ok. 7,2 mld euro.

Farmacja

Ruszyła akcja bezpłatnych badań przeciw wirusowi HCV. Zakażonych nim może być nawet 150 tys. Polaków, z czego 86 proc. nie zdaje sobie z tego sprawy

Szacuje się, że w Polsce zakażonych wirusem HCV jest ok. 150 tys. osób, z których aż 86 proc. nie zdaje sobie z tego sprawy. Wirus ten jest odpowiedzialny za wirusowe zapalenie wątroby typu C i około 60 proc. przypadków raka wątroby, który w Polsce powoduje rokrocznie ok. 2 tys. zgonów. Z okazji przypadającego 28 lipca Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby lekarze przypominają, że HCV bardzo łatwo się zakazić. np. w wyniku zwykłego skaleczenia, podczas wizyty u manicurzystki, kosmetyczki czy nawet u dentysty. Dlatego specjaliści zachęcają do poddania się bezpłatnym badaniom w tym kierunku, które do końca tego roku – bez rejestracji i zbędnych formalności – można wykonywać w ponad 300 placówkach w całej Polsce.

Handel

W Polsce pojawia się coraz więcej bawełnianej odzieży z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu. Ubiegły rok był pod tym względem rekordowy

Uprawą bawełny na świecie zajmuje się około 100 milionów rolników, z czego 90 proc. działa w ubogich krajach Afryki i Azji, takich jak Uganda, Indie czy Senegal. Muszą oni stawiać czoła konkurencji z zamożniejszych krajów, która jest w stanie zaniżać ceny. Dlatego Fairtrade organizuje ich w spółdzielnie, gwarantując cenę minimalną pozwalającą na utrzymanie, a także premię umożliwiającą rozwój.