Komunikaty PR

Okolice Londynu czekają na lekarzy rodzinnych.

2019-06-17  |  09:00
Biuro prasowe

Już tylko 70 miejsc pozostało dla lekarzy rodzinnych w programie Paragony, która na zlecenie brytyjskiego NFZ (National Health Service), przeprowadza rekrutację m.in. w takich krajach UE jak: Hiszpania, Litwa, Chorwacja, Włochy, Rumunia, Grecja, Polska czy Bułgaria. W najbliższym naborze kandydaci mają szansę na pracę w jednym z atrakcyjniejszych rejonów Wielkiej Brytanii.

 

Hertfordshire and West Essex to dwa urokliwe rejony z dogodnym dojazdem do centrum Londynu i z rewelacyjnym systemem edukacji. Według rankingu uSwitch, które przebadało poziom życia w 130 jednostkach terytorialnych, Hertfordshire jest najlepszym regionem do życia w Wielkiej Brytanii. Regiony Hertfordshire i West Essex słyną z lubianych przez filmowców obszernych rezerwatów przyrody oraz urokliwych miasteczek i wiosek.

 

Rewelacyjne szkoły, 20 minut do Londynu, 50 km do plaży, w pobliżu Uniwersytet Cambridge czy lotnisko Luton sprawiają, że rzeczywiście łatwo znaleźć tu życiowy balans – mówi Martin Ratz, Dyrektor firmy Paragona.

Aplikujących lekarzy ucieszy zatem fakt, że przy oferowanym pełnym etacie w wymiarze 17 a potem 37,5 godzin tygodniowo, będą mieć wystarczająco dużo czasu na korzystanie z uroków tego otoczenia.

 

Po pierwsze poczucie bezpieczeństwa

 

Tegoroczny program firmy Paragona, który adresowany jest do specjalistów medycyny rodzinnej, daje nie tylko szansę na awans zawodowy oraz rozwój osobisty, ale również zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

 

NHS zapewnił, że ustalenia poczynione w trakcie Brexitu, nie wpłyną na realizację naszego projektu. Dodatkowo cały program Paragony jest bardzo „opiekuńczy”. Nasi aplikanci, jak i ich rodziny otrzymują od nas rzadko spotykane w innych programach wsparcie. Jesteśmy z nimi na każdym etapie, począwszy od kursu nauki języka czy różnic między rodzimym i brytyjskim systemem zdrowia, przez wsparcie przy relokacji, znalezieniu szkół dla dzieci, czy pracy dla współmałżonka, aż po dodatkowe zawodowe szkolenia uzupełniające i wdrażające już w nowym miejscu pracy - mówi Kinga Łozińska, Dyrektor Generalny w firmie Paragona.

 

Uczestnicy kursów, które odbywają się w kampusie Paragony w podwarszawskim Piasecznie, zwolnieni są z oficjalnie obowiązkowych kursów językowych IELTS czy OET, które do tej pory były jedyną drogą dla obcokrajowców do uzyskania uprawnień zawodu lekarza rodzinnego w strukturach National Health Service. Najbliższe dwa kursy dla lekarzy chcących pracować w rejonach Hertfordshire i West Essex odbędą się 12 sierpnia oraz 30 października. Zgłoszenia należy przesyłać do 22 czerwca.

 

3 etapy wynagrodzenia: od 70 do nawet 200 tys. funtów rocznie

 

To co jest wyjątkowe w ofercie Paragony to pełnopłatny okres szkoleniowy oraz dodatkowy budżet 8 tys. funtów na relokację dodaje Kinga Łozińska. Podczas pierwszego etapu lekarz rodzinny, który pracuje około 17 godzin tygodniowo, otrzymuje wynagrodzenie rzędu 70 tys. funtów rocznie. Po okresie adaptacyjnym ilość godzin wzrasta do 37,5 h/ tygodniowo, a wynagrodzenie sięga 80 tys. funtów w skali roku. Po ok 2-3 latach pensja lekarza wynosi 90 tys. GBP.

Wiele brytyjskich przychodni, do których rekrutuje Paragona, szuka zarówno lekarzy na umowę na okres nieokreślony, jak i potencjalnych biznesowych partnerów, którzy chcieliby wspólnie prowadzić placówkę. Wynagrodzenie w tym drugim przypadku sięga nawet 200 tys. funtów rocznie.

 

Paragona to europejski lider w rekrutacji dla sektora medycznego. Od roku 2002 firma pomogła 1000 profesjonalistom z sektora służby zdrowia rozpocząć nowe życie i pracę zawodową w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Francji. Tegoroczny projekt nie jest zatem pierwszym projektem dla National Health Service – w 2004 roku firma przeszkoliła i zrekrutowała 300 stomatologów z całej Europy. W kolejnych miesiącach odbywać się będą nabory do innych części Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na: www.paragona.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Nestmedic rozpoczyna pilotażowy projekt z największą w kraju siecią laboratoriów Biuro prasowe
2019-11-13 | 01:00

Nestmedic rozpoczyna pilotażowy projekt z największą w kraju siecią laboratoriów

Diagnostyka, największa polska sieć laboratoriów medycznych przeprowadzi pilotażowo testy mobilnego KTG Pregnabit, flagowego projektu Nestmedic. W listopadzie br. do wybranych
Zdrowie Obniż cholesterol - zdrową dietą!
2019-11-12 | 11:00

Obniż cholesterol - zdrową dietą!

Właściwa dieta to jeden z najistotniejszych elementów stylu życia, który wpływa na kondycję naszego serca. Co zrobić, by utrzymać je w dobrej formie i zachować zdrowie?
Zdrowie Konferencja Bezpieczny Podmiot Leczniczy
2019-11-08 | 07:00

Konferencja Bezpieczny Podmiot Leczniczy

Kontrola NFZ w podmiocie leczniczym? – jak wygląda i jak się do niej przygotować. Jak prowadzić podmiot leczniczy, aby ustrzec się problemów prawnych? Jakie prawa ma pacjent i

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Patronaty Newserii

Gala Złote Spinacze 2019

Transport

Polska 13. najszybciej rozwijającym się rynkiem e-handlu na świecie. Firmy muszą jednak szukać nowych usług, żeby się wyróżnić

Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie. W przyszłym roku jego wartość ma przekroczyć 60 mld zł, zakupy online robi już co drugi Polak, a branża wciąż ma przed sobą duży potencjał do rozwoju. Nic dziwnego, że konkurencja na rynku się zaostrza. Firmy działające w e-commerce muszą szukać swoich nisz i nowych usług, które pozwolą im lepiej odpowiadać na oczekiwania klientów. A te związane są głównie z jak najkrótszym czasem dostawy. W Polsce wystartowała właśnie pierwsza platforma online, która pozwala na automatyczną wycenę i zlecenie wysyłki palet w transporcie detalicznym. To rozwiązanie może podnieść konkurencyjność zwłaszcza małych i średnich firm, skracając proces wynajmowania zewnętrznego transportu.

Handel

Wymiana rekomendacji pomaga rozwijać biznes i pozyskiwać nowe kontrakty. Dzięki nim małe i średnie firmy w Polsce uzyskały 471 mln zł dodatkowego przychodu

Polecenia są skutecznym narzędziem rozwijania biznesu. Rekomendacja udzielona przez innego przedsiębiorcę pozwala szybciej i skutecznej zdobywać nowych klientów i partnerów biznesowych. Średnio jedna na trzy rekomendacje kończy się zawarciem kontraktu – na dodatek przy zerowych kosztach marketingu. Mimo to większość firm nie przykłada dużej wagi do networkingu i budowania relacji. Przedsiębiorcy nie wiedzą też, jak skutecznie przekazywać rekomendacje, dlatego coraz częściej decydują się na przyłączenie do międzynarodowych organizacji takich jak BNI.

Ochrona środowiska

M. Boni: Wypracowanie wspólnych celów klimatycznych podczas COP25 w Madrycie będzie trudne do osiągnięcia

2 grudnia startuje w Madrycie szczyt klimatyczny COP25, na którym mają zostać sprecyzowane kolejne globalne cele polityki klimatycznej i ograniczania emisji dwutlenku węgla. W konferencji weźmie udział około 25 tys. delegatów z blisko 200 państw świata, a także m.in. szwedzka nastoletnia aktywistka ekologiczna Greta Thunberg. Były europoseł Michał Boni ocenia, że porozumienie będzie trudne do osiągnięcia m.in. ze względu na postawę Stanów Zjednoczonych, które wycofały się z Porozumienia Paryskiego. Podkreśla też, że zrewidowania wymaga również polska polityka energetyczna, która cieszy się coraz mniejszym poparciem społecznym.

Firma

Globalny koncern tytoniowy otwiera w Warszawie kolejną inwestycję. W trzy lata zatrudni ponad 850 osób

Należąca do Grupy Japan Tobacco spółka JTI zainwestowała dotąd na polskim rynku przeszło 800 mln dolarów, głównie w rozwój swoich fabryk zlokalizowanych niedaleko Łodzi. Kolejną inwestycję uruchomi w Warszawie. W nowym centrum usług biznesowych, które będzie świadczyć usługi m.in. z zakresu finansów, marketingu i sprzedaży na skalę globalną, zamierza w trzy lata zatrudnić ponad 850 osób. Rekrutacja na niektóre stanowiska już się rozpoczęła.