Komunikaty PR

Okolice Londynu czekają na lekarzy rodzinnych.

2019-06-17  |  09:00
Biuro prasowe

Już tylko 70 miejsc pozostało dla lekarzy rodzinnych w programie Paragony, która na zlecenie brytyjskiego NFZ (National Health Service), przeprowadza rekrutację m.in. w takich krajach UE jak: Hiszpania, Litwa, Chorwacja, Włochy, Rumunia, Grecja, Polska czy Bułgaria. W najbliższym naborze kandydaci mają szansę na pracę w jednym z atrakcyjniejszych rejonów Wielkiej Brytanii.

 

Hertfordshire and West Essex to dwa urokliwe rejony z dogodnym dojazdem do centrum Londynu i z rewelacyjnym systemem edukacji. Według rankingu uSwitch, które przebadało poziom życia w 130 jednostkach terytorialnych, Hertfordshire jest najlepszym regionem do życia w Wielkiej Brytanii. Regiony Hertfordshire i West Essex słyną z lubianych przez filmowców obszernych rezerwatów przyrody oraz urokliwych miasteczek i wiosek.

 

Rewelacyjne szkoły, 20 minut do Londynu, 50 km do plaży, w pobliżu Uniwersytet Cambridge czy lotnisko Luton sprawiają, że rzeczywiście łatwo znaleźć tu życiowy balans – mówi Martin Ratz, Dyrektor firmy Paragona.

Aplikujących lekarzy ucieszy zatem fakt, że przy oferowanym pełnym etacie w wymiarze 17 a potem 37,5 godzin tygodniowo, będą mieć wystarczająco dużo czasu na korzystanie z uroków tego otoczenia.

 

Po pierwsze poczucie bezpieczeństwa

 

Tegoroczny program firmy Paragona, który adresowany jest do specjalistów medycyny rodzinnej, daje nie tylko szansę na awans zawodowy oraz rozwój osobisty, ale również zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

 

NHS zapewnił, że ustalenia poczynione w trakcie Brexitu, nie wpłyną na realizację naszego projektu. Dodatkowo cały program Paragony jest bardzo „opiekuńczy”. Nasi aplikanci, jak i ich rodziny otrzymują od nas rzadko spotykane w innych programach wsparcie. Jesteśmy z nimi na każdym etapie, począwszy od kursu nauki języka czy różnic między rodzimym i brytyjskim systemem zdrowia, przez wsparcie przy relokacji, znalezieniu szkół dla dzieci, czy pracy dla współmałżonka, aż po dodatkowe zawodowe szkolenia uzupełniające i wdrażające już w nowym miejscu pracy - mówi Kinga Łozińska, Dyrektor Generalny w firmie Paragona.

 

Uczestnicy kursów, które odbywają się w kampusie Paragony w podwarszawskim Piasecznie, zwolnieni są z oficjalnie obowiązkowych kursów językowych IELTS czy OET, które do tej pory były jedyną drogą dla obcokrajowców do uzyskania uprawnień zawodu lekarza rodzinnego w strukturach National Health Service. Najbliższe dwa kursy dla lekarzy chcących pracować w rejonach Hertfordshire i West Essex odbędą się 12 sierpnia oraz 30 października. Zgłoszenia należy przesyłać do 22 czerwca.

 

3 etapy wynagrodzenia: od 70 do nawet 200 tys. funtów rocznie

 

To co jest wyjątkowe w ofercie Paragony to pełnopłatny okres szkoleniowy oraz dodatkowy budżet 8 tys. funtów na relokację dodaje Kinga Łozińska. Podczas pierwszego etapu lekarz rodzinny, który pracuje około 17 godzin tygodniowo, otrzymuje wynagrodzenie rzędu 70 tys. funtów rocznie. Po okresie adaptacyjnym ilość godzin wzrasta do 37,5 h/ tygodniowo, a wynagrodzenie sięga 80 tys. funtów w skali roku. Po ok 2-3 latach pensja lekarza wynosi 90 tys. GBP.

Wiele brytyjskich przychodni, do których rekrutuje Paragona, szuka zarówno lekarzy na umowę na okres nieokreślony, jak i potencjalnych biznesowych partnerów, którzy chcieliby wspólnie prowadzić placówkę. Wynagrodzenie w tym drugim przypadku sięga nawet 200 tys. funtów rocznie.

 

Paragona to europejski lider w rekrutacji dla sektora medycznego. Od roku 2002 firma pomogła 1000 profesjonalistom z sektora służby zdrowia rozpocząć nowe życie i pracę zawodową w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Francji. Tegoroczny projekt nie jest zatem pierwszym projektem dla National Health Service – w 2004 roku firma przeszkoliła i zrekrutowała 300 stomatologów z całej Europy. W kolejnych miesiącach odbywać się będą nabory do innych części Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na: www.paragona.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Skuteczna walka z nowotworami u dzieci przy wsparciu Fundacji Tesco Biuro prasowe
2019-07-12 | 13:30

Skuteczna walka z nowotworami u dzieci przy wsparciu Fundacji Tesco

Już  niedługo Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie może wzbogacić się o najnowocześniejsze urządzenie przeznaczone do małoinwazyjnego usuwania nowotworów u dzieci.
Zdrowie Co 9 minut niepotrzebnie umiera Polak z niewydolnością serca
2019-07-11 | 12:15

Co 9 minut niepotrzebnie umiera Polak z niewydolnością serca

Każdego roku możliwe byłoby uratowanie życia 15 000 Polaków z niewydolnością serca. O ile refundacji podlegałaby innowacyjna terapia oparta na substancji czynnej
Zdrowie Leczenie zaćmy. Polskie kliniki na szczycie - oferują nowe możliwości zabiegów.
2019-07-10 | 13:40

Leczenie zaćmy. Polskie kliniki na szczycie - oferują nowe możliwości zabiegów.

Leczenie zaćmy poprzez operacyjne usunięcie zmętniałej soczewki metodą fakoemulsyfikacji jest obecnie najskuteczniejszym i najmniej inwazyjnym sposobem na zatrzymanie choroby prowadzącej do

Kalendarium

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Firma

Prywatna opieka zdrowotna stawia na stomatologię. Rynek jest już wart ponad 10 mld zł

W kolejnych latach dynamiczny wzrost rynku usług stomatologicznych będzie napędzany m.in. przez rosnącą świadomość Polaków dotyczącą stanu zdrowia i wyglądu uzębienia. Pacjenci w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych gabinetów i mają coraz większe oczekiwania. Aby na nie lepiej odpowiadać, polski rynek stomatologiczny musi się konsolidować. Duże sieci szukają innowacyjnych gabinetów, które chcą do nich dołączyć, z korzyścią dla siebie i pacjentów. Po konsolidacji są w stanie zwiększyć przychody o ok. 30 proc. – wynika z obserwacji Medicover Stomatologia.

Finanse

Organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne mają problem z pozyskaniem finansowania z banków komercyjnych. Wsparcie BGK pozwoliło im stworzyć już tysiąc miejsc pracy

Blisko 900 beneficjentów, 1,1 tys. pożyczek o wartości ok. 100 mln zł, prawie tysiąc nowych i 1,5 tys. utrzymanych istniejących miejsc pracy – to dotychczasowy bilans realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego programu wsparcia Ekonomii Społecznej, dzięki któremu organizacje pozarządowe, spółdzielnie i spółki non profit mogą aplikować o tanie pożyczki i gwarancje do kredytów. Takie podmioty mają dużą potrzebę finansowania, ale mocno ograniczoną możliwość skorzystania z oferty banków komercyjnych. Dla wielu z nich program BGK to jedyna możliwość pozyskania finansowego wsparcia.

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Prawo

Pracownicze plany kapitałowe mogą pomóc polskiej giełdzie. Spodziewany jest znaczący wzrost obrotów i większa liczba debiutów

Warszawska giełda liczy na duży zastrzyk kapitału w związku z wejściem nowego inwestora instytucjonalnego, jakim będą pracownicze plany kapitałowe. Na polski parkiet napłynie dodatkowych kilka miliardów złotych rocznie, co może pobudzić obroty, zniechęcić spółki do wycofywania się z notowań, za to zachęcić nowe podmioty do debiutów. – Dodatkowy kapitał z kraju powinien także zachęcić zagranicznych inwestorów. Tym bardziej że na rynku nie brakuje taniego pieniądza – mówi Tomasz Prusek, prezes Fundacji Przyjazny Kraj.

IFA 2019 Berlin

Telekomunikacja

M. Boni: Budowa 5G wymaga odpowiednich regulacji i zachęt do inwestycji. Polskie firmy na razie są mało zaawansowane cyfrowo

Co trzecia firma w Polsce należy do cyfrowych „naśladowców" i „spóźnialskich” z ograniczonymi inwestycjami lub bez żadnych planów związanych z cyfryzacją biznesu. Jedynie 5 proc. to liderzy transformacji. Dzięki przyjęciu przez Sejm megaustawy, cyfryzacja polskich firm może znacznie przyspieszyć. Konieczne są jednak decyzje rządu i regulatorów, aby Polska dogoniła liderów. Niezbędne też są zachęty dla firm do inwestowania – podkreśla Michał Boni, były minister cyfryzacji.

Złote Spinacze 2019