Komunikaty PR

EBC uspokaja inwestorów

2017-09-12  |  13:00
Biuro prasowe

Benoît Coeuré, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego, powiedział w poniedziałek, że kurs wymiany walut nie pływa już tak mocno na wzrost gospodarczy, jak to było w przeszłości. W tej sposób uspokajał inwestorów obawiających się, że silne euro negatywnie wpłynie na wzrost w strefie euro. Stwierdził też, że polityka monetarna eurolandu pozostanie luźna przez dłuższy czas, dodając, że EBC termin „średni horyzont czasowy” rozumie bardziej jako dłuższy niż krótszy okres. Tymczasem wspólna waluta traci na wartości wobec amerykańskiego dolara i brytyjskiego funta, a zyskuje do japońskiego jena. 

Waluty: W ciągu ostatnich 24 godzin amerykański dolar traci do brytyjskiego funta (-0,1%) i dolara kanadyjskiego (-0,36%), a zyskuje do euro (+0,37%), dolara australijskiego (+0,24%) oraz japońskiego jena (+0,83%) i kursy wynoszą: EUR/USD – 1,197, GBP/USD – 1,319, USD/CAD – 1,21, AUD/USD – 0,803 i USD/JPY – 109,3. Euro jest silniejsze wobec japońskiego jena (+0,47%) i kurs EUR/JPY wynosi 130,8, a kurs EUR/GBP jest na poziomie 0,907. Złotówka traci do dolara, euro i funta, a kurs wobec franka szwajcarskiego pozostaje na podobnym poziomie. We wtorek rano dolar kosztuje 3,55 zł, euro – 4,25 zł, funt – 4,68 zł, a frank – poniżej 3,72 zł.

Giełdy: Na światowych giełdach zdecydowana przewaga koloru zielonego. W poniedziałek londyński indeks FTSE 100 zyskał 0,49%, frankfurcki indeks DAX – 1,39%, a paryski indeks CAC 40 – 1,24%. W Amerykach nowojorski indeks S&P 500 wzrósł o 1,08%, meksykański indeks Bolsa – o 0,68%, a brazylijski Bovespa – o 1,7%. We wtorek w Azji tokijski indeks Nikkei podniósł się o 1,18%, chiński indeks Shanghai Composite zyskał 0,09%, a hongkoński indeks Hang Seng na godzinę przed zamknięciem tracił 0,04%.

Ropa i złoto: Po wcześniejszych spadkach ceny ropy naftowej idą w górę. W poniedziałek na zakończenie dnia baryłka ropy Brent kosztowała 53,84 USD (+0,11%), a ropy WTI – 48,07 USD (+1,23%). Roczna prognoza ceny baryłki surowca podniosła się o 1 USD do 55 USD. Z kolei cena złota kontynuuje spadki. We wtorek rano uncję metalu rynek wycenia na 1325 USD. To 11 USD mniej (-0,82%) niż dobę wcześniej.

Najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia:

  • 8:00 – Rumunia – Produkcja przemysłowa (m/m), lipiec -1,5% (poprzednio -1,4%)
  • 8:00 – Rumunia – Inflacja CPI (r/r), sierpień – 1,2% (prognoza 1,45%)
  • 10:30 – Wielka Brytania – Inflacja CPI (r/r), sierpień (prognoza 2,8%)
  • 10:20 – Wielka Brytania – Inflacja PPI (r/r), sierpień (prognoza 3,1%)
  • 14:00 – Polska – Inflacja bez cen żywności i energii (r/r), sierpień (prognoza 0,8%)
  • 15:45 – Strefa euro – Wystąpienie publiczne wiceszefa EBC

 

Przygotował zespół analityczny easyMarkets

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Lada recepcyjna – zrobimy pierwsze wrażenie Biuro prasowe
2018-02-22 | 22:25

Lada recepcyjna – zrobimy pierwsze wrażenie

Niezależnie od profilu firmy, recepcja jest pierwszym i często najważniejszym miejscem kontaktu z jej gośćmi. Jest więc niezbędna nie tylko w hotelach, salonach urody, zakładach
Finanse Wchodzisz i zarabiasz
2018-02-22 | 01:00

Wchodzisz i zarabiasz

To jest naprawdę proste. Nie trzeba szukać lokalu, ani go remontować, sprawdzać wentylacji, podłączać sprzętu. Trzeba mieć tylko kapitał na start i od jutra można mieć swoją
Finanse Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z narzędzi do samodzielnej windykacji!
2018-02-21 | 13:00

Przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z narzędzi do samodzielnej windykacji!

Prawie 2000 przedsiębiorców odzyskało swoje należności o łącznej wartości blisko 85 mln złotych dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu z zakresu windykacji online. Takie wnioski płyną

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Dziś w serwisie Innowacje

UKE: sprzedawane w Polsce smartfony nie zagrażają zdrowiu człowieka. Kontrole wykazały jednak braki w dokumentacjach niektórych urządzeń

Dostępne na naszym rynku smartfony są bezpieczne pod względem ilości emitowanego promieniowania i zgodne z normami zawartymi w obowiązujących dyrektywach – wynika z kontroli przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Nie wszyscy producenci zadbali jednak o skompletowanie odpowiedniej dokumentacji. Konsumenci mogą samodzielnie sprawdzić, czy używane przez nich produkty są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Gospodarka

Coraz więcej firm i instytucji zbywa zobowiązania swoich dłużników. Polski rynek wierzytelności w 2017 r. był wart 32 mld zł

W 2018 roku rynek wierzytelności może być wart 40 mld zł, podczas gdy w ubiegłym roku było to o 8 mld zł mniej – wynika z szacunków Konrada Kąkolewskiego, prezesa GetBack SA. Zarząd spółki spodziewa się dużej liczby transakcji. Na większą aktywność po stronie zbywających mogą wpłynąć nowe standardy rachunkowości, które zaczęły obowiązywać na początku tego roku. Przed firmami z branży otwiera się też nowy segment, tzw. kredytów pracujących, czyli nieprzeterminowanych.

Patronat Newserii

Konsument

Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji. Największe szanse na szybki rozwój ma fotowoltaika

Polityka energetyczna oparta na węglu spowoduje nieuchronny wzrost kosztów dla konsumentów, prognozowany na poziomie 4 proc. rocznie – szacują eksperci. To z kolei skłoni gospodarstwa domowe do inwestycji we własne źródła energii. Koszt energii wyprodukowanej przez własną instalację fotowoltaiczną nie przekracza dzisiaj 0,30 zł/kWh. Dane Instytutu Energii Odnawialnej pokazują, że na zamontowanie takich instalacji z roku na rok decyduje się coraz więcej osób.

Konsument

W tym roku spore rewolucje prawne w branży turystycznej. Nowe przepisy zmienią m.in. zasady reklamacji wakacyjnych wyjazdów

Nowe, restrykcyjne prawo o ochronie danych osobowych i ustawa o imprezach turystycznych, która zacznie obowiązywać z początkiem lipca to dwie najważniejsze zmiany legislacyjne, które odczuje w tym roku branża turystyczna. Obawy organizatorów i biur podróży budzi szczególnie nowy termin przysługujący na zareklamowanie wycieczki czy imprezy turystycznej. Dotychczasowy 30-dniowy termin składania reklamacji przez klientów znika. Pojawia się natomiast trzyletni termin przedawnienia roszczeń.

 

Problemy społeczne

Niemal wszystkie osoby po 40 roku życia mają problem ze wzrokiem. Najczęściej niewyraźnie widzą z bliska, szczególnie w słabym oświetleniu

Niemal każda osoba zbliżająca się do 40 roku życia ma problemy ze wzrokiem. Większość narzeka na rozmazujący się tekst i źle widzi z bliskiej odległości. Odpowiada za to prezbiopia, czyli naturalne zmiany w układzie wzrokowym, które zachodzą wraz z wiekiem. Na tę przypadłość cierpi ok. 10 mln Polaków, przeważnie jednak nie wiedzą, w jaki sposób można ją korygować. Okulary progresywne, które pozwalają widzieć wyraźnie na każdą odległość, nosi zaledwie 13 proc. Polaków. Dlatego ruszyła kampania „Czas na wzrok 40+”, która ma propagować wiedzę o prezbiopii i metodach jej korekcji oraz zachęcić do częstszego badania wzroku.