Komunikaty PR

Kantor internetowy w modelu white label rozwiązaniem przyszłości dla banków i…

2018-04-17  |  13:05
Biuro prasowe
Kontakt

Rkantor.com
Rkantor.com

Grzybowska 78
00-844 Warszawa
bok|rkantor.com| |bok|rkantor.com
+48 22 347 79 90
https://www.rkantor.com
Do pobrania rkantor ( 0.03 MB )

Pierwsze kantory internetowe na polskim rynku były pomyślane jako konkurencja dla banków. W odpowiedzi na wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa transakcji powstał kantor z sektora bankowego, do korzystania z którego nie trzeba zakładać rachunku. To rozwiązanie w modelu white label wdrożył już kolejny bank – czy mamy do czynienia z nowym etapem rozwoju rynku?

Kantor w modelu white label oznacza, że nabywca takiego rozwiązania otrzymuje cały panel klienta z wszystkimi funkcjonalnościami dostępnymi w kantorze. Panel jest utrzymany w kolorach brandowych nabywcy, znajduje się tam też jego logo. Takie rozwiązanie oferuje Raiffeisen Solutions Sp. z o.o., (spółka-córka Raiffeisen Polbank) prowadząca Rkantor.com. To pierwszy na polskim rynku kantor internetowy z sektora bankowego, do korzystania z którego nie trzeba zakładać rachunku w żadnym banku. Został udostępniony dla klientów w 2015 roku.

Jakie kryteria musi spełniać kantor internetowy white label dla banku?  

Przede wszystkim z dziedziny bezpieczeństwa. Kantor internetowy dostarczany przez Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. ma status Krajowej Instytucji Płatniczej, co oznacza, że jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego – organ rządowy. Dzięki temu podlega też Ustawie o usługach płatniczych, co oznacza, że zgodnie z polskim prawem można za jego pośrednictwem zlecać przelewy krajowe i zagraniczne. Bardzo ważna jest też infrastruktura informatyczna – poziom zabezpieczeń transakcji w kantorze od Raiffeisen Solutions (Rkantor.com) jest na poziomie bankowym. Jest on też łatwy w integracji z istniejącymi na rynku systemami bankowymi.

Jeśli spełnione zostały kryteria bezpieczeństwa, kolejne to dostępność. Aby korzystać z kantoru internetowego Raiffeisen Solutions nie trzeba zakładać konta w żadnym banku – klient otrzymuje darmowy dostęp do 19 kont walutowych w Portfelu Walutowym. Może też swobodnie zlecać przelewy – złotówkowe są darmowe, klient nie płaci też za błyskawiczne, księgowane nawet w 10 minut przelewy walutowe do 15 polskich banków. W ofercie jest wymiana walut w kantorze (natychmiastowa i z odroczoną wpłatą) oraz na giełdzie społecznościowej, gdzie użytkownicy sami ustalają kursy wymiany. Mogą też korzystać z  przelewów zagranicznych i wypłaty gotówki z bankomatu bez karty. To gotowe, nowoczesne rozwiązanie z branży fin-tech.

Kto korzysta z kantoru internetowego w modelu white label?

Pierwsza była instytucja pozabankowa, jednak z dużą renomą na polskim rynku – Poczta Polska. Jak się okazuje, rozwiązania z dziedziny fin-tech chętnie wdrażają też banki z długimi tradycjami – pierwszy był Bank Spółdzielczy w Zatorze. Od kwietnia 2018 z kantoru internetowego mogą korzystać też klienci Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem.

– To dopiero początek listy podmiotów, które decydują się na współpracę z nami. Samodzielne stworzenie platformy do wymiany walut i przelewów na takim poziomie wymaga kilku lat pracy i zatrudnienia ogromnej liczby ludzi  – mówi Michał Hojowski, prezes Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. – Przy spełnieniu najwyższych kryteriów bezpieczeństwa dostarczamy jedyne na polskim rynku tak przyjazne dla klienta i łatwe do wdrożenia rozwiązanie. Wyróżnia nas też szybkość działania – zajęliśmy 1 miejsce w rankingu szybkości przelewów magazynu Forbes – mówi Michał Hojowski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Młodych myślenie o kasie Biuro prasowe
2018-04-20 | 11:30

Młodych myślenie o kasie

Młodzi – coraz częściej wierzą, że w przyszłości znajdą dobrą pracę i że poradzą sobie w życiu. Jako nastolatkowie uważają, że biedniejsi powinni liczyć na pomoc bogatych
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2018-04-19 | 16:00

CIMA i SGH razem w nurcie etyki w biznesie

CIMA i Szkoła Główna Handlowa zacieśniają współpracę, aby wspólnie działać na rzecz promowania etyki i etycznych zachowań w świecie biznesu. Efektem jest otwarty 12 kwietnia SGH Ethics Club. To unikalne w Polsce
Finanse Firmy mówią „nie” dłużnikom, ale to tylko deklaracje
2018-04-19 | 09:50

Firmy mówią „nie” dłużnikom, ale to tylko deklaracje

Niemal cztery z dziesięciu firm z sektora MŚP deklarują, że nie podjęłyby współpracy z dłużnikiem, a blisko połowa zrobiłaby to tylko wtedy, gdy za produkt bądź usługę

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Wydarzenia

POZNAŃ MOTOR SHOW 2018

Zakończyły się Poznań Motor Show 2018, największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach można było zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Przemysł

Coraz więcej firm zmaga się z niedoborem pracowników. Same podwyżki nie wystarczają, by przyciągnąć najlepszych

Niskie bezrobocie i duża rotacja kadr to obecnie poważne wyzwania dla pracodawców. Zyskują firmy, które dbają o swoich pracowników. Często słyszymy o rynku pracownika, natomiast nazwałbym go raczej rynkiem dobrego pracodawcy – mówi Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska, firmy nagrodzonej tytułem „Pracodawca Roku”. Bycie dobrym pracodawcą zwyczajnie się firmie opłaca – zwiększa efektywność rekrutacji, pomaga w znalezieniu fachowców na bardzo konkurencyjnym rynku pracy i ogranicza koszty związane z rotacją i procesami rekrutacyjnymi. Same podwyżki wynagrodzeń nie są wystarczające

Konsument

Fundacja FOR: Pracownicze plany kapitałowe nie rozwiążą problemu niskich emerytur kobiet

Pracownicze programy kapitałowe mogą zwiększyć wysokość emerytur, o ile ich autorom uda się odbudować zaufanie do państwa po demontażu OFE i zachęcić pracowników do oszczędzania. Wiele zależeć będzie także od rozwiązań szczegółowych, nad którymi trwają prace w Ministerstwie Finansów – podkreśla dr Aleksander Łaszek z Fundacji FOR. Jego zdaniem PPK nie wystarczą jednak, by rozwiązać problem niskich emerytur kobiet przechodzących na emeryturę w wieku 60 lat

Podatki

Podatek od kryptowalut. Inwestorzy nie są pewni, na jakich zasadach będą się rozliczać

Opublikowane na początku miesiąca stanowiska Ministerstwa Finansów ws. rozliczania dochodów z kryptowalut wzbudziło wiele kontrowersji. Na 10 dni przed ostatecznym terminem złożenia PIT-ów wątpliwości dotyczą przede wszystkim konieczności wysyłania przy każdej transakcji formularza podatku od czynności cywilnoprawnych, co przy setkach czy tysiącach drobnych transakcji wymagałoby wypełniania ogromnej liczby dokumentów. Problemem jest także wykazanie kosztu uzyskania przychodu, czyli zainwestowanej kwoty

 

Handel

Polacy smakoszami włoskiej kuchni. Przez ostatnie pięć lat import włoskiej żywności wzrósł niemal o 50 proc.

Na talerzach Polaków rządzi kuchnia włoska. Po rodzimej, tradycyjnej kuchni to właśnie po produkty diety śródziemnomorskiej sięgamy najczęściej. Przekłada się to na rosnący import włoskiej żywności – w ciągu ostatnich 5 lat wzrost wyniósł blisko 46 proc. Na 826 mln euro eksportu włoskiej żywności do Polski składają się przede wszystkim kawa, produkty z czekolady i kakao, oliwa z oliwek, makarony, konserwy warzywne oraz świeże winogrona.