Komunikaty PR

Software Development Academy szkoli programistów

2016-06-09  |  13:00
Biuro prasowe

W dynamicznie rozwijającej się branży IT coraz wyraźniej widać deficyty kadrowe. W szczególności dotyczy to programistów. Zapotrzebowanie rośnie szybciej, niż liczba osób zdobywających dyplom. Dzięki kursom Software Development Academy w pięciu miastach szkoli się obecnie ponad 100 osób, które już niedługo będą mogły wejść na rynek pracy z nowymi umiejętnościami z zakresu m.in. technologii JAVA, PHP+JavaScript, .NET.

 

Inicjatywa Software Development Academy powstała oddolnie, jako odpowiedź na zapotrzebowanie grupy pracodawców związane z brakami kadrowymi. Coraz bardziej widoczne deficyty na rynku pracy, szacowane nawet na kilkadziesiąt tysięcy, sprawiają, że pracodawcy zaczynają poszukiwać osób z umiejętnościami bazowymi, niekoniecznie od razu stawiając wysokie, specjalistyczne wymagania. Taki trend wpisuje się w działalność Akademii, której kursy z zakresu programowania skierowane są zarówno do osób z doświadczeniem w szeroko rozumianej branży IT, jak i tych, które chcą się przekwalifikować i dopiero zaczynają swoją przygodę od podstaw.

 

Chcieliśmy, aby kursy miały wymiar praktyczny, ponieważ na rynku najbardziej liczą się umiejętności, a nie wykształcenie. Branża IT coraz przychylniej patrzy nawet na pracowników, którzy do tej pory zajmowali się czymś zupełnie innym. Właśnie dla takich osób tworzymy szkolenia - wyjaśnia Michał Mysiak, Prezes Zarządu Software Development Academy. W zespołach projektowych uczestnicy uczą się programowania na konkretnych przykładach, w realiach funkcjonowania przedsiębiorstw IT. Co istotne, szkolenia prowadzone są przez praktyków z minimum 5-letnim doświadczeniem, na co dzień pracujących w branży  – dodaje.

 

Akademia działa w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, a już niedługo ruszy także w Krakowie. Poza komercyjnymi szkoleniami realizuje także projekty z Powiatowymi Urzędami Pracy. Na przykład obecnie w urzędzie w Gdyni trwa kurs, w ramach którego 11 osób szkolonych jest na testerów oprogramowania z naciskiem na automatyzację testów. 

 

Akademia ściśle współpracuje z firmami, które rekrutują specjalistów IT, dzięki czemu kursy w 100% odpowiadają zapotrzebowaniu rynku. Wśród partnerów można wymienić m.in. Young Digital Planet, SII, Blue Media, Adar, Volanto, Astek, Speednet, DANSK Soft, Divante, jCommerce, MISYS. Zgodnie z zasadami współpracy, mogą oni uczestniczyć w tworzeniu programów szkoleniowych, oddelegować swoich pracowników jako trenerów, a przede wszystkim nieodpłatnie pozyskać absolwentów jako swoich pracowników. Początkowo w projekt zaangażowanych było 8 przedsiębiorstw, teraz w ten sposób swoje kadry poszerza już ponad 50 firm.

 

Współpraca z Akademią pozwala nam dokładnie przygotować nową osobę do pracy w naszej firmie i ułatwia sprawne wejście w nowe obowiązki. W trakcie kursu możemy na bieżąco obserwować postępy uczestników, a udział w „szybkich randkach” z absolwentami pozwala nam wybrać osoby najlepiej pasujące do naszego zespołu. To wygodne rozwiązanie, które daje znacznie lepsze efekty niż standardowy proces rekrutacji, gdzie mamy w ręku jedynie CV kandydata – komentuje Łukasz Olechnowicz, Prezesa Zarządu Volanto Sp. z o.o.

 

Więcej na temat Software Development Academy można znaleźć na: sdacademy.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak zadbać o bezpieczeństwo domu w trakcie majówkowego wyjazdu? Biuro prasowe
2018-04-24 | 15:00

Jak zadbać o bezpieczeństwo domu w trakcie majówkowego wyjazdu?

Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, a Słońce śmiało raczy nas swoimi promieniami. Oznacza to, że nadchodzi długi weekend majowy. Z tego powodu wielu z nas wybierze się w dłuższą
IT i technologie Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców
2018-04-24 | 13:00

Kryptowaluty są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców

Duża wartość kryptowalut sprawia, że cyberprzestępcy coraz chętniej biorą je sobie za cel. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy przypadki ukierunkowanych ataków phishingowych
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2018-04-24 | 10:30

Xerox z PrintReleaf pomogą klientom osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju

Klienci Xerox będą mogli w swoich umowach MPS zawrzeć opcję raportowania zużycia papieru do PrintRelief. Xerox dzięki platformie pomoże swoim użytkownikom wybrać projekty, mające na celu zalesienie konkretnych obszarów

Kalendarium

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także realizuje wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Wydarzenia

POZNAŃ MOTOR SHOW 2018

Zakończyły się Poznań Motor Show 2018, największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Motoryzacja Jutra” – na targach można było zobaczyć ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Zapraszamy do śledzenia naszych relacji.

Infrastruktura

Boom mieszkaniowy napędza rekordowe wyniki producentom materiałów budowlanych. Rynek coraz bardziej się specjalizuje

Branża materiałów budowlanych notuje rekordowe wyniki i zdaniem ekspertów perspektywy na 2018 rok są jeszcze lepsze. Ze względu na duży popyt czas realizacji zamówień wydłużył się, a dodatkowym wyzwaniem jest niedobór siły roboczej. Wymusza to na firmach inwestycje zwiększające moc produkcyjną. Jednocześnie rynek materiałów budowlanych coraz bardziej się specjalizuje. Na tym trendzie chce skorzystać H+H, producent materiałów ściennych, który w kwietniu 2018 roku przejął Grupę SILIKATY.

Ochrona środowiska

Przybywa inwestycji w energooszczędne rozwiązania. Związane z tym ryzyko może przejąć wyspecjalizowana firma

Wysokie koszty energii, opłaty za ogrzewanie czy klimatyzację są realnym problemem dla przedsiębiorstw i samorządów. Często nie mają one środków na inwestycje, które podniosłyby efektywność energetyczną użytkowanych przez nich budynków. Alternatywą są inwestycje realizowane w formule ESCO, w których cały koszt i ryzyko ponosi firma wykonawcza. W Polsce wartość tego rynku szacuje się obecnie na 27 mln euro, ale stale rośnie, ponieważ znaczenie efektywności energetycznej dla rozwoju gospodarki i konkurencyjności przedsiębiorstw to temat coraz mocniej akcentowany. 

Edukacja

Co trzecie dziecko nie zjada całych porcji posiłków w szkole. Przyjazne stołówki i dłuższe przerwy pomogłyby ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia

66 proc. uczniów je obiady w szkołach. Co trzecie dziecko nie zjada jednak całej porcji posiłku – wynika z badania „Ocena stanu szkolnych stołówek” przeprowadzonego na potrzeby programu „Extra Szkolna Stołówka”. Na niedojadanie wpływ ma m.in. zbyt krótki czas na zjedzenie posiłku oraz aspekty estetyczne i funkcjonalne szkolnej stołówki. 32 proc. rodziców uważa, że nie jest ona komfortowym miejscem do zjedzenia posiłku albo nie ma na ten temat wiedzy. To powoduje, że dużo jedzenia jest marnowane. Dzięki przyjaznym stołówkom zjawisko to można znacznie ograniczyć. Do 17 czerwca publiczne szkoły podstawowe mogą się zgłaszać do programu „Extra Szkolna Stołówka”, w którym mogą wygrać środki finansowe na remont stołówki.

 
 

Handel

Rośnie popularność lekkich win musujących w Polsce. To coraz częstszy wybór kobiet

Polacy coraz chętniej sięgają po lekkie alkohole. Choć najwięcej wypijamy piwa i mocniejszych trunków, to rosnącą popularnością cieszą się wina, zwłaszcza te musujące, jak prosecco. Wina musujące to przede wszystkim wybór kobiet, dla których dotychczas brakowało propozycji lekkich alkoholi. Dzięki coraz szerszej ofercie na rynku win rośnie też ich konsumpcja. Już 43 proc. konsumentów sięga po prosecco, aby sprawić sobie przyjemność bez okazji.