Przegląd mediów

kwiecień 2014

ECAG: Analityk: 'Za masakrę w Kesap odpowiada Zachód'

2014-04-05  |  17:37

Dyplomaci nie poparli wniosku Rosji po opublikowaniu materiałów o działaniach bojowników w Kesap. Rosja przygotowała nieoficjalny dokument dla dziennikarzy. Dokument nie miał mocy prawnej. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi świata na problemy ormiańskich mieszkańców Kesap. W wyniku ataków bojowników na to małe miasteczko na granicy Syrii i Turcji, wypędzono z niego większość mieszkańców. Pojawiły się również informacje o masowych mordach mieszkańców.  

Według J. Satanowskiego, Zachód celowo blokuje inicjatywę rosyjską, ponieważ dotyka ona amerykańskich interesów. „W Kesap działają «właściwi» rebelianci, których trzeba sponsorować. Co się tyczy cywilnych ofiar ich działania, to według Zachodu są to nieuniknione koszty obalenia dyktatorskiego reżimu Assada” – w sarkastycznym tonie powiedział J. Satanowski. „Rzecz w tym, że reżim Asada jest zdecydowanie bardziej pokojowy i życzliwy w stosunku do wszystkich mieszkańców Syrii niż wszyscy ci, którzy chcą go obalić, czego nikt nie chce przyznać”. 

Według J. Satanowskiego inicjatywę Rosji mogą poprzeć tylko wybrane kraje. „Bez wątpienia poprze ją Armenia. Te kraje, których polityczne kierownictwo zachowało resztki sumienia. Nieprzypadkowo Winston Churchill mówił, że polityka to brudne zajęcie dla starszych facetów. Ale jeśli u któregoś z liderów coś się obudzi, to nie jest wykluczone, że poprą tę inicjatywę. Chociaż nie chcę z nazwy wymieniać żadnego konkretnego kraju”.

Swój sceptycyzm uczony wspiera przykładem z historii: „Prawie 100 lat temu, w tym samym regionie, społeczność międzynarodowa ignorowała masakry, w których zginęło 1,5 mln Ormian. Dlaczego mieliby się nimi interesować dzisiaj, gdy zginęło kilkadziesiąt osób?" – pyta retorycznie.

J. Satanowski potwierdza, że za terrorystami, działającymi obecnie w Syrii, stoją Katar, Arabia Saudyjska i Turcja. „Al-Kaida to  narzędzie saudyjskiego przywództwa wojskowo-politycznego, Katar i Turcja również prowadza ukrytą grę starając się wyeliminować Asada. Trzy kraje, trzech liderów, trzy stolice, działają jak chcą. Zachód udziela im swojego wsparcia. Wszyscy o tym wiedzą. To jest tajemnica poliszynela” – dodaje ekspert.

Źródło: http://lifenews.ru/news/130589

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 5 kwietnia

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Farmacja

Coraz więcej Polaków decyduje się wykonać badania na COVID-19 w prywatnych placówkach medycznych. Na rynek weszły właśnie o połowę tańsze testy genetyczne

Testy wykrywające zakażenie SARS-CoV-2 to jedno z głównych narzędzi w walce z pandemią – podkreśla WHO. Według danych resortu zdrowia w Polsce przebadano dotąd 3,9 mln osób i ponad 4,05 mln próbek. Jednak  zgodnie z zaleceniami rządu  obecnie testy są wykonywane tylko u pacjentów objawowych, którzy mają symptomy wskazujące na chorobę COVID-19. Dlatego też rośnie liczba osób, które decydują się przeprowadzić je na własną rękę, w prywatnych placówkach medycznych. Centrum Medyczne Damiana od października przeprowadza  równie skuteczne jak obecnie stosowane  testy genetyczne na obecność koronawirusa, których cena jest prawie dwukrotnie niższa.

Problemy społeczne

Co trzecie wesele z powodu koronawirusa zostało przełożone na przyszły rok. Wraz z zaostrzeniem obostrzeń branżę może czekać poważny kryzys

Od 19 października w czerwonej strefie obowiązuje zakaz organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel. W żółtej liczba uczestników została ograniczona do 20 osób. Nowe restrykcje, spowodowane dynamicznym przyrostem liczby zakażeń, mogą pogłębić kryzys w i tak mocno poturbowanej branży ślubnej. Nawet co trzecie wesele z powodu koronawirusa zostało przełożone na 2021 rok. Część par w obawie przed nim przekłada śluby o dwa–trzy lata. – Straty szacowane są na 2,5 mld zł, w obiektach weselnych przychody są nawet o połowę niższe niż zwykle – ocenia Robert Pieczyński, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Wedding Plannerów.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Tylko w Europie smartfony emitują rocznie 14 mln ton CO2. Telekomy dążą do minimalizowania negatywnego wpływu technologii na środowisko

Energia pobierana podczas ładowania smartfona odpowiada zużyciu prądu przez żarówkę LED zapaloną trzy godziny dziennie przez rok, a do wyprodukowania jednego urządzenia mobilnego trzeba zużyć ok. 70 kg surowców i wyemitować do atmosfery do 100 kg CO2. Tymczasem tylko w ubiegłym roku w Polsce sprzedano ok. 8,5 mln smartfonów. Choć ślad węglowy sektora cyfrowego od wielu lat utrzymuje się na podobnym poziomie ok. 1,4 proc., to operatorzy telekomunikacyjni starają się go minimalizować. Orange Polska stawia m.in. na bardziej energooszczędny światłowód i budowę farm wiatrowych.

 

Firma

Rozmowy i wydarzenia biznesowe przeniosły się do internetu. Ich popularność utrzyma się także po pandemii, bo firmy oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze

Wielu przedsiębiorców dostrzegło zalety w prowadzeniu rozmów biznesowych bez konieczności osobistych spotkań. Oszczędzają dzięki temu czas oraz pieniądze wydawane na podróże i związaną z nimi logistykę. To oznacza, że nawet po opanowaniu pandemii firmy będą chciały utrzymać zdalne negocjacje. Spotkania twarzą w twarz jednak całkowicie nie znikną. – Część z nich wymaga osobistego podejścia i szczególnej poufności – mówi adwokat Piotr Walczak.