Przegląd mediów

marzec 2021

 Gala Mobile Trends Awards już w czwartek 4 marca!

2021-03-01  |  15:28
Przegląd mediów
Do pobrania

    pdf 0.19 MB

Czy da się połączyć przeszłość z przyszłością? Wszystko wskazuje, że tak. Przekonamy się o tym już 4-5 marca podczas Mobile Trends Conference & Awards. Tegoroczna edycja będzie poruszać najnowsze trendy i wskazówki na przyszłość dla branży mobile. Wydarzenie będzie dostępne online, nadawane ze studia specjalnie przygotowanego na tę okazję w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. W przerwach, między prelekcjami o trendach przyszłości, uczestnicy będą mogli obejrzeć i dowiedzieć się ciekawostek o komputerach i urządzeniach z dość odległej przeszłości. 

Konferencja dla osób tworzących aplikacje mobilne

 

Mobile Trends Conference to znana w branży IT, organizowana od 10 lat konferencja poświęcona projektowaniu, tworzeniu, wdrażaniu oraz promocji aplikacji i rozwiązań mobilnych.

 

Podczas dwóch dni konferencji na wirtualnej scenie wystąpi ponad 30 prelegentów, najlepszych ekspertów z firm na co dzień tworzących i wdrażających rozwiązania mobilne. Poruszą oni zagadnienia z zakresu projektowania aplikacji, UX, designu, rozwoju m-commerce, bankowości mobilnej czy promocji w kanale mobile. Połączą się oni ze studiem, które zostanie stworzone w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki  w Katowicach. W tą niezwykłą podróż do przeszłości zabierze uczestników wyjątkowa osoba. Konferencję oraz Galę rozdania nagród Mobile Trends poprowadzi ktoś, kto doskonale zna drogę. Jarosław Juszkiewicz z pewnością nie raz towarzyszył nam w trasie wytrwale powtarzając “Kieruj się na południe”. To właśnie ten znany z nawigacji Google lub Yanosika głos będzie towarzyszyć uczestnikom przez dwa dni wydarzenia.

Konferencję będzie można obejrzeć wyłącznie poprzez transmisję na platformie vod.MobileTrends.pl. Uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań na żywo oraz dyskusji i wymiany doświadczeń 
w dedykowanej grupie na LinkedIn.

 

Więcej informacji i bilety na stronie: 2021.mobiletrends.pl

Nagrody dla najlepszych aplikacji i projektów mobilnych

 

4 marca o godzinie 19.00 w trakcie Gali Mobile Trends Awards dowiemy się, które projekty mobilne okazały się najlepsze w 2020 roku. Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT miała nie lada wyzwanie, by wyłonić najlepszych. Tegoroczne obrady ze względu na pandemię odbyły się online. Już w czwartek poznamy zwycięzców w aż 11 kategoriach. Dowiemy się także kto otrzyma Nagrodę Główną Mobile Trends Awards przyznawaną przez kapitułę oraz które projekty zyskały najwięcej punktów w internetowym głosowaniu i otrzymają Nagrodę Internautów.  Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Katowice oraz Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Warto, abyście tego wieczoru uczestniczyli online w tej gali!

 

Więcej informacji: mobiletrendsawards.pl

Ogólnodostępna transmisja: Facebook i YouTube

https://bit.ly/37Tf7Fl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 1 marca

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie

W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej

Farmacja

Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.

Problemy społeczne

W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.

Problemy społeczne

Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu  kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.