Przegląd mediów

marzec 2014

Praca w bankowości – nowy dział w serwisie FranczyzaBanku.pl

2014-03-19  |  15:11
Przegląd mediów
Do pobrania

    jpg 0.02 MB

W związku z nowym projektem, rozpoczęliśmy współpracę z dwoma portalami pracy: gazetapraca.pl oraz karierawfinansach.pl. Planujemy jej poszerzenie o kolejne prestiżowe serwisy. Publikujemy oferty pracy wyłącznie z kategorii: bankowość i finanse. Użytkownik, dzięki Naszej usłudze, może znaleźć w jednym miejscu ogłoszenia z kilku portali pracy z branży finansowej.

Ponadto, wdrożyliśmy usługę rekrutacyjną wspomagającą Pracodawców w pozyskiwaniu aplikacji kandydatów na stanowisko Doradca Klienta. Rekrutacja jest stałym punktem programu podczas prowadzenia własnego biznesu, stąd tak ważny jest dostęp do wartościowych kandydatów.

Dzięki mechanizmowi skupiającemu ogłoszenia o pracę w jednym miejscu, staliśmy się atrakcyjnym portalem dla ludzi poszukujących pracy w sektorze finansowym. Kariera w bankowości bardzo często zaczyna się od stanowiska doradcy klienta. Cieszymy się z możliwości pomagania młodym i ambitnym ludziom w znalezieniu pracy, gdyż nierzadko w dalszym etapie swojej kariery zawodowej postanawiają oni otworzyć własną placówkę bankową na zasadach franczyzy. Można to porównać do szkolenia młodych adeptów, którzy rozpoczynają od trampkarza, aby ostatecznie stać się ważnym ogniwem drużyny oraz klubu. 

Osoby, które rozpoczynają pracę od stanowisk w obsłudze klienta muszą przygotować się na ciężką pracę, związaną z realizacją ambitnych planów sprzedażowych. Jeśli jednak Kandydat będzie realizował plany z sukcesem, może liczyć na szybki awans, który wiąże się ze wzrostem prestiżu i wysokości zarobków. Najlepsi mogą zrobić prawdziwą karierę. Nasz serwis wspomaga pracowników w zdobywaniu nowych umiejętności oraz kompetencji poprzez Program Doradca, dostępny w ramach Akademii FranczyzaBanku.pl

Rynek z roku na rok staje się bardziej świadomy i wymagający. Usługi „ogólne dla wszystkich” mają coraz mniejszą rację bytu. Kluczowi gracze na rynku docenili Nasze podejście biznesowe oraz założony model, nawiązując z nami współpracę. Wdrażając kategorię „Praca w bankowości” realizujemy politykę firmy związaną ze stworzeniem specjalistycznego serwisu branżowego.

Przed nami jeszcze wiele ambitnych zadań oraz ciekawych wyzwań, z czego bardzo się cieszymy i z optymizmem spoglądamy w przyszłość, ponieważ czas jest naszym sprzymierzeńcem. Z miesiąca na miesiąc wzmacniamy swoją markę i stajemy się skutecznym kanałem komunikacyjnym z rynkiem consumer finance. Stworzenie działu "Praca w bankowości" to kolejny krok naprzód.

Źródło: Maciej Makowski, Serwis FranczyaBanku.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 19 marca

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Przez pandemię europejska branża motoryzacyjna nie wyprodukowała co najmniej 2 mln samochodów. Producenci aut i części mogą odczuwać skutki kryzysu przez kilka lat

Od popytu konsumenckiego na nowe samochody zależy to, jak szybko europejska branża motoryzacyjna poradzi sobie z kryzysem wywołanym pandemią. – Branża motoryzacyjna jest szczególnie poszkodowana z uwagi na spadek popytu i zamknięcie fabryk. Niewykluczone, że firmy będą zmuszone zwalniać pracowników, a powrót do poziomu produkcji z czasów przed pandemią będzie trudny i długotrwały – mówi Jakub Faryś, prezes zarządu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Ratunkiem dla branży może być wsparcie ze strony rządów oraz Unii Europejskiej, które pobudzi popyt rynkowy na nowe samochody.

Bankowość

Trudniej o kredyt mieszkaniowy. Banki zaostrzają wymagania dotyczące wkładu własnego i wiarygodności kredytowej

Dane BIK pokazują, że w kwietniu spadła liczba i wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych. Banki udzieliły ich o 23 proc. mniej. Na początku maja jednak liczba zapytań o nowe kredyty hipoteczne wzrosła o 25 proc. w porównaniu do tygodnia wcześniej. W związku z pandemią polityka kredytowa banków się zaostrza, więc o kredyt będzie trudniej. Z drugiej strony kredytobiorcom sprzyja dwukrotna obniżka stóp procentowych do rekordowo niskiego poziomu, która oznacza, że z banku będzie można pożyczyć więcej. Nie ma jednak co liczyć, że ceny nieruchomości spadną.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Konsument

Branża lotnicza w głębokim kryzysie. Po uruchomieniu połączeń ceny biletów mogą wzrosnąć

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach i tygodniach powróci część połączeń lotniczych, a na lotniskach i w samolotach będą obowiązywały nowe zasady bezpieczeństwa. – Cała branża czeka na odmrożenie, bo dotychczasowe straty przewoźników globalnie szacowane są na 350 mld dol. – mówi Eryk Kłopotowski, ekspert ds. lotnictwa. Pytanie tylko, czy popyt na ich usługi będzie wystarczający, żeby zapewnić rentowność. Tym bardziej że ograniczenia w sprzedaży mogą spowodować wzrost cen biletów.

Handel

Małe firmy audytorskie w obliczu problemów. Szansą dla nich może być konsolidacja

Wprowadzenie wyśrubowanych międzynarodowych standardów badania audytorskiego oraz szczegółowych kontroli ze strony publicznego organu nadzoru powoduje, że usługi audytorskie drożeją. To paradoksalnie może być problem dla mniejszych firm badających sprawozdania finansowe małych podmiotów, bo przerzucenie na klientów rosnących kosztów pracy może skutkować utratą zleceń. To dlatego w branży biegłych rewidentów coraz wyraźniejsza jest tendencja do konsolidacji.