Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Przegląd mediów

24
sierpień
październik 2018

Wielki sukces pierwszej edycji PAIH Expo 2018

2018-10-25  |  23:41
Przegląd mediów

Pierwsza edycja PAIH Expo 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą już za nami. 

Forum miało miejsce 25 października 2018 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Pani Jadwiga Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Pan Tomasz Pisula, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Pan Wojciech Fedko, członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy przedsiębiorców z całej Polski. Na stoiskach swoją ofertę wsparcia dla polskich przedsiębiorców zaprezentowało kilkadziesiąt Biur Zagranicznych PAIH oraz kilkadziesiąt firm i organizacji branżowych i regionalnych z Polski i z zagranicy. 

Przez cały dzień odbyło się także ponad 50 warsztatów prezentujących potencjał rynków zagranicznych, gdzie specjaliści z Biur Zagranicznych PAIH dzielili się wiedzą praktyczną ze słuchaczami.

I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu to wydarzenie jakiego jeszcze w Polsce nie było. Przedsiębiorcy mogli uzyskać informacje i praktyczne wskazówki bezpośrednio od specjalistów oraz zapoznać się z aktualnymi trendami w biznesie panującymi na wszystkich liczących się rynkach światowych. Dodatkowo doskonała atmosfera i obecność w jednym miejscu tak licznego grona polskich eksporterów pozwalała na nawiązanie relacji biznesowych.

Czekamy już na kolejną odsłonę wydarzenia, II Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą w 2019 roku.

Źródło: Gazeta Rynkowa

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 25 października

Kalendarium

Patronaty Newserii

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Infrastruktura

Polska będzie mogła kupować tańszy gaz od różnych producentów. Wkrótce spodziewane jest pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy podmorskiego odcinka Baltic Pipe

Budowa Baltic Pipe oznacza niższe ceny i większe bezpieczeństwo dostaw – mówi Tomasz Stępień, prezes Gaz-System. Jak podkreśla, niedługo projekt powinien uzyskać pozwolenia na budowę, a na przełomie tego i przyszłego roku będą uruchamiane kolejne przetargi na dostawy dla tej inwestycji. Błękitny surowiec ze złóż na Morzu Północnym ma popłynąć do Polski w październiku 2022 roku i pozwoli uniezależnić się od dostaw z Rosji, skąd pochodzi obecnie ok. 90 proc. importowanego gazu.

Problemy społeczne

Psychiatria w reformie. Resort zdrowia chce odbudować kadry i poprawić opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży

Psychiatria – przez lata zaniedbywana – jest na etapie głębokiej reformy, ale ten proces nie potrwa miesiąc czy nawet rok – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak ocenił, wprowadzony w ubiegłym roku pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego działa dobrze i zostanie rozszerzony. Niedługo ruszy też kompleksowa reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, wśród których zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem. Celem jest to, żeby opieka psychiatryczna była łatwiej dostępna, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjentów i nie wiązała się z długimi pobytami na oddziałach psychiatrycznych.

IFA 2019 Berlin

Konsument

Coraz więcej Polaków przygotowuje przetwory. Robią to głównie kobiety, ale panowie specjalizują się w nalewkach

Nawet 75 proc. Polaków deklaruje, że robi przetwory na zimę. W spiżarniach będą królować ogórki kiszone, dżemy i konfitury, soki, a także nalewki – wynika z Barometru Providenta. Choć przetwory to domena przede wszystkim osób starszych, to także i młodzi coraz częściej kultywują tradycję. Weki to gwarancja smaku i naturalnych składników, a część osób przygotowuje przetwory ze względu na oszczędności.

Złote Spinacze 2019

Finanse

Prawidłowe oszacowanie wartości czynszu to duży problem przy transakcjach najmu. Pomocne są internetowe porównywarki

Na polskim rynku co roku dochodzi do nawet 1 mln transakcji najmu. Określenie wartości czynszu najmu stanowi częsty problem zarówno dla właścicieli mieszkań, jak i potencjalnych lokatorów. Wynajmującym i najemcom przychodzi z pomocą technologia – internetowe porównywarki agregują dane z portali ogłoszeniowych i na tej podstawie tworzą automatyczną kalkulację ceny. Zdarza się jednak, że nie biorą pod uwagę indywidualnych atutów danej nieruchomości, jak np. widok z okna, na co właściciele mieszkań powinni zwracać uwagę.