Przegląd mediów

luty 2014

Własny biznes franczyzowy. Jak wybrać najlepszą franczyzę bankową?

2014-02-17  |  08:06
Przegląd mediów

Poradnik franczyzobiorcy "Własny biznes franczyzowy. Jak wybrać najlepszą franczyzę bankową? cieszy się dużym zainteresowaniem i jest najlepiej sprzedającym się produktem w e-księgarni empik.com, w kategorii "biznes i ekonomia". Warto podkreślić, iż minął zaledwie tydzień od premiery publikacji. Ebook dystrybuowany jest w dziewięciu prestiżowych e-księgarniach, dostępny jest w formatach EPUB i MOBI oraz w wersji PDF wyłącznie za pośrednictwem serwisu FranczyzaBanku.pl. W celu dokonania zakupu należy wysłać zapytanie na skrzynkę publikacje@franczyzabanku.pl

Celem poradnika jest przede wszystkim uświadomienie potencjalnemu fanczyzobiorcy, na czym ten biznes polega i jakie ryzyka należy uwzględnić podczas podejmowania decyzji o współpracy. Krok po kroku opisany jest szczegółowo każdy etap. Na rynku krąży wiele mitów oraz pseudo-informacji o systemach franczyzowych, które są przestarzałe i mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Zanim dokonamy oceny jakiegokolwiek systemu, pamiętajmy, że rynek zmienia się z godziny na godzinę i zawsze powinniśmy sięgać po możliwie jak najnowsze informacje oraz dodatkowo uzupełniać je wiedzą czerpaną bezpośrednio ze sprawdzonych źródeł. Dziś nie można w 100% zawierzać forom internetowym, ponieważ nie spełniają już swojej roli opiniotwórczej. Informacje pozyskane z sieci należy traktować jako pewną składową całego procesu decyzyjnego. Byli franczyzobiorcy, którzy zamknęli placówki, bo nie sprawdzili się w tym biznesie lub podjęli pochopne decyzje niepoprzedzone rzetelną analizą, narzekają gdzie tylko mogą. Zbyt optymistyczne opinie też nasuwają wiele wątpliwości, ponieważ firmy PR-owe oferują usługi, które polegają na wpisywaniu na forach pozytywnych opinii na temat swojego klienta. W całej palecie możliwości pozyskiwania informacji, wydaje się najbardziej racjonalne zasięgać rady ekspertów oraz bezpośrednio u źródła, czyli u franczyzodawcy i jego partnerów (aktualnych franczyzobiorców). 

Niniejszy poradnik nie wartościuje franczyzodawców i nie wskazuje, że Bank X jest lepszy od Banku Y. Nikt nie ma takiego prawa, ponieważ każda ocena jest w pewien sposób subiektywna i wynika z doświadczenia oraz preferencji samego franczyzobiorcy. Celem niniejszej publikacji jest dostarczenie niezbędnych informacji do analizy oraz udzielenie wskazówek jak należy się przygotować do spotkania z franczyzodawcą. Stanowczo należy podkreślić, że wyłącznie sam przedsiębiorca podejmuje ostateczną decyzje, czy i z kim będzie współpracować!

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o poradniku franczyzobiorcy, skopiuj link:
https://franczyzabanku.pl/index.php/component/content/article/2-main/582-poradnik-wlasny-biznes-franczyzowy-jak-wybrac-najlepsza-franczyze-bankowa 

Autor: Maciej Makowski
Źródło: serwis FranczyzaBanku.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.

Informacje z dnia: 17 lutego

Medium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Nadopiekuńczość i brak konsekwencji to jedne z najczęstszych błędów wychowawczych. Współczesnym rodzicom trudno ich uniknąć [DEPESZA]

– Nie ma idealnych rodziców i wszyscy popełniają jakieś błędy – mówi psycholog, dr Iwona Krosny-Wekselberg. Jak podkreśla, współczesnym rodzicom trudno uniknąć błędów wychowawczych, chociażby z powodu pośpiechu i braku czasu, nagromadzenia sprzecznych informacji czerpanych z portali czy książek o rodzicielstwie, a czasem też przez własne doświadczenia z dzieciństwa, oczekiwania rodzinne i rady mam czy teściowych. Często powodem są też popularne wśród rodziców stereotypy – np. ten, że dzieciństwo powinno być najszczęśliwszym okresem w życiu. Takie przekonanie skutkuje roztoczeniem nad dzieckiem parasola ochronnego, co zaburza rozwój jego osobowości.

Ochrona środowiska

Pandemia może pogorszyć sytuację finansową kopalń i przyspieszyć ich zamykanie. Zmiany na Śląsku wymagają odpowiedniego przygotowania

Polskie górnictwo zatrudnia ponad 80 tys. osób i to ten sektor jest w tej chwili najbardziej dotknięty przez koronawirusa. – Obawiam się, że z powodu pandemii i jej skutków wygaszanie kopalni może przyspieszyć, a jest to proces, który powinno się właściwie przygotować – podkreśla Izabela Zygmunt z CEE Bankwatch Network. To też proces, którego nie da się uniknąć ze względu chociażby na cele klimatyczne Unii Europejskiej. Powinny mu jednak towarzyszyć uzgodnienia wszystkich zainteresowanych stron, przede wszystkim górników i społeczności lokalnych, a także wykorzystanie miliardów euro w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Leczenie alergii na jad owadów żądlących w dobie COVID-19 nie powinno być przerywane. Jest to terapia ratująca życie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.

Media

Małgorzata Leitner: Pandemia koronawirusa miała duży wpływ na branżę rozrywkową. Wielu artystów zostało pozbawionych zarobku [DEPESZA]

W wywiadzie dla PRoto.pl menedżerka podkreśla, że kryzys i społeczna izolacja wywołane koronawirusem całkowicie zaburzyły rytm funkcjonowania zarówno branży rozrywkowej, jak i modowej. Wiele gwiazd z dnia na dzień zostało pozbawionych dochodów.  Nie udało się też zrealizować zagranicznych kontraktów, co więcej, nie wiadomo też, kiedy zostanie wznowiona ta współpraca. Leitner zapewnia jednak, że jej firma skupiła się na takiej formie działalności, dzięki której pomimo kryzysu nadal może oferować podopiecznym sporo zleceń.