Iron Mountain dołącza do Związku Cyfrowa Polska
W listopadzie bieżącego roku firma Iron Mountain jako lider rynku zarządzania informacją dołączyła do grona największych przedsiębiorstw z sektora cyfrowego i nowych technologii zrzeszonych w Związku Cyfrowa Polska. Tym samym spółka wniesie do organizacji unikalne know-how dotyczące poszczególnych aspektów cyfrowej transformacji w biznesie, włączając się również w projekty zwiększające dojrzałość technologiczną.
Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury przez Związek Cyfrowa Polska Iron Mountain stał się pełnoprawnym członkiem branżowej organizacji pracodawców o charakterze non-profit. Partnerstwo obowiązuje na czas nieokreślony. W tym samym okresie do Związku, który dziś zrzesza aż 29 wiodących w branży cyfryzacyjnej przedsiębiorstw, dołączyły również firmy Dell, Meta oraz NNT System.
Postępująca cyfrowa transformacja, a także coraz większe znaczenie innowacji to przyszłość nas wszystkich – bez względu na to, czy bierzemy pod uwagę realia współczesnego biznesu, czy nasze codzienne życie. Jako Iron Mountain, czyli organizacja głęboko osadzona w kontekście nowoczesnych rozwiązań technologicznych, chcemy dołożyć swoją cegiełkę do edukowania rynku i społeczeństwa w tym obszarze. Dzięki dołączeniu do Związku Cyfrowa Polska oraz kolektywnemu działaniu największych graczy sektora technologicznego nasze inicjatywy będą jeszcze efektywniejsze. Jesteśmy dumni z przyjęcia nas do tego grona i wierzymy, że w przyszłości zrealizujemy wiele przełomowych projektów – mówi Marcin Drzewiecki, Prezes Zarządu w Iron Mountain Polska.
Głównymi obszarami zaangażowania Iron Mountain w organizacji będą cyfrowy obieg dokumentów, zarządzanie informacją i danymi, a także uczestnictwo w projektach edukacyjnych. Poza Związkiem Cyfrowa Polska firma należy również do innych organizacji, m.in. zrzeszających przedsiębiorstwa technologiczne. Tym samym Iron Mountain Polska jest członkiem: Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.