Komunikaty PR

Żywienie konia, a jego zachowanie

2023-11-21  |  01:00
Biuro prasowe

Odpowiednie żywienie konia ma ogromny wpływ na jego zdrowie, samopoczucie i zachowanie. Karmienie konia to nie tylko dostarczanie mu odpowiednich składników odżywczych, ale także budowanie relacji i zrozumienie jego potrzeb. Jednym z ciekawych aspektów żywienia koni jest stosowanie niemelasowanych wysłodków buraczanych, które mają na te zwierzęta pozytywny wpływ.

Co wpływa na zachowanie koni?

Odpowiednia dieta dostarcza koniowi energii niezbędnej do codziennej aktywności. Jeśli zwierzę otrzymuje odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych, będzie pełen energii, a to może pozytywnie wpłynąć na jego zachowanie. Zaś niedostateczna ilość pożywienia może prowadzić do ospałości i apatii. - Karmienie konia w sposób regularny i zbilansowany pomaga utrzymać stałą uwagę i koncentrację zwierzęcia. Zbyt duża ilość cukrów i niezdrowych przekąsek może prowadzić do wahania poziomu energii i trudności w skupieniu. Składniki odżywcze zawarte w diecie konia takie, jak witaminy i minerały, wpływają na jego zdolność do utrzymywania stabilnego poziomu emocji. Braki w diecie mogą prowadzić do nadmiernego pobudzenia lub agresji – ocenia Natalia Jastrzębska, właścicielka przydomowej stajni Szkoła na kopytach, w której znajduje się 6 koni.

Szczęśliwy koń to zdrowy koń

Wysłodki buraczane, czyli pozostałości z produkcji cukru, są coraz częściej wykorzystywane w żywieniu koni ze względu na ich szereg pozytywnych właściwości. Są źródłem błonnika, co przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego konia. Ponadto zawierają naturalne cukry, które dostarczają energii, która uwalnia się w stopniowy sposób, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na stabilność poziomu glukozy we krwi. Dzięki powolnemu uwalnianiu cukrów, wysłodki buraczane pomagają uniknąć gwałtownych skoków glukozy we krwi, co może przyczynić się do utrzymania stabilnego poziomu energii i zachowania konia.

Dostarczając koniowi nie tylko energii, ale również cennych składników odżywczych, niemelasowane wysłodki buraczane wspomagają ogólne samopoczucie i kondycję zwierzęcia. Błonnik zawarty w produkcie pomaga utrzymać zdrowy układ pokarmowy, co ma kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia konia, gdyż poprawa trawienia może wpłynąć na lepsze wchłanianie składników odżywczych.

- Dając koniom wysłodki – a u nas stosujemy tylko Tofi Horses – mam pewność, że moje zwierzęta nie są pozbawione podstawowego zapotrzebowania  na włókno. Ponadto mają dobre samopoczucie, nie mają problemu ze spadkiem masy, a wymierzona ilość pokarmu wyzwala odpowiednią dawkę energii i nie powoduje nadpobudliwości koni – mówi Natalia Jastrzębska ze stajni Szkoła na kopytach. 

Odpowiednie żywienie konia ma ogromny wpływ na jego zachowanie. Wprowadzenie wysłodków buraczanych Tofi Horses do diety konia może przyczynić się do zwiększenia jego energii, stabilizacji emocji i ogólnego samopoczucia. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że dieta konia powinna być zbilansowana i dostosowana do jego indywidualnych potrzeb, a zmiany w diecie powinny być wprowadzane stopniowo pod nadzorem weterynarza lub specjalisty ds. żywienia koni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Efektywna współpraca marki Diamant z plantatorami Biuro prasowe
2024-05-13 | 01:00

Efektywna współpraca marki Diamant z plantatorami

Doskonałej jakości cukier Diamant powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To nie tylko zasługa producenta, czyli firmy Pfeifer & Langen Polska, i jego szczególnej
Rolnictwo Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?
2024-03-28 | 12:00

Jak zadbać o lepsze zyski w branży ogrodniczej dzięki zabezpieczeniom?

Rozpoczął się sezon wiosenny, który przynosi ze sobą nie tylko kolorowe kwiaty, ale także wyzwania dla branży. Niepewna pogoda i wymagająca sytuacja na rynku skłania
Rolnictwo DANONE podsumowuje rok realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju
2024-02-19 | 10:00

DANONE podsumowuje rok realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju

Kondycja zdrowotna społeczeństw oraz stan planety stanowią nierozerwalny związek – kierując się takim podejściem, firma w ciągu ostatnich 12 miesięcy zrealizowała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.