Komunikaty PR

10 milionów dolarów za informacje o cyberprzestępcach

2021-07-23  |  01:00
Biuro prasowe

W ostatnich miesiącach Stany Zjednoczone znalazły się na celowniku hakerów. Jeszcze nigdy w historii tego kraju nie odnotowano tak dużej liczby ataków wymierzonych w cele mające strategiczne znaczenie dla gospodarki i funkcjonowania państwa. Jak się okazuje zabezpieczenia infrastruktury nie spełniają swojej roli, a Departament Stanów Zjednoczonych szuka proaktywnej metody ochrony przed cyberprzestępcami i obiecuje nagrody w wysokości do 10 milionów dolarów za informacje o napastnikach.

 

- Naruszenia ustawy Computer Fraud and Abuse Act (CAFA) mogą obejmować przesyłanie groźb wymuszeń w ramach ataków ransomware; celowy nieautoryzowany dostęp do komputera lub przekroczenie autoryzowanego dostępu, a tym samym uzyskanie informacji z dowolnego chronionego komputera powodując świadomie transmisję programu, informacji, kodu lub polecenia, a w wyniku takiego postępowania celowo wyrządzając szkody bez upoważnienia chronionemu komputerowi – ​​informuje Departament Sprawiedliwości

 

Co istotne, chronione komputery obejmują nie tylko systemy komputerowe rządu USA i instytucji finansowych, ale także te używane w handlu międzystanowym lub zagranicznym bądź w komunikacji międzystanowej lub zagranicznej.

 

Oczywiście trudno byłoby komukolwiek ujawnić takie informacje ze względu na ich wrażliwy charakter i powiązania z przestępczością zorganizowaną. Dlatego powstał dedykowany kanał zgłaszania informacji w Dark Web, który umożliwia informatorom swobodne komunikowanie się z władzami USA.

 

  • Nie ukrywam, że cała sytuacja jest nieco zaskakująca. Jednakże postawa administracji Białego Domu pokazuje, że walka z cyberprzestępcami staje się coraz trudniejsza. Naszym zdaniem należy przede wszystkim inwestować w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa IT, edukować pracowników oraz korzystać z usług najlepszych specjalistów. - mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.

 

Nowy program Departamentu Sprawiedliwości USA, by zachęcić osoby do zgłaszania nadużyć, przewiduje płatności w kryptowalutach. Czas pokaże na ile ten program jest skuteczny i czy inne państwa podążą w podobnym kierunku.

 

Źródło: marken.coom.pl; bitdefender.pl  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.