Komunikaty PR

3M na Women in Tech Summit 2020: czas na kobiety w nowych technologiach

2020-12-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego 17
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Jak zachęcać młodych ludzi do kariery w świecie nauki? Jak pokazuje ostatnia edycja raportu 3M „State of Science Index”, aż trzy czwarte Polaków oczekuje od państwa lepszego dostępu dla kobiet do kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki. Jednocześnie, choć nasza wiara w osiągnięcia naukowe systematycznie rośnie, to nawet co piąta osoba deklaruje, że już na etapie szkoły podstawowej została skutecznie zniechęcona do dalszego rozwoju w zakresie nauk ścisłych. Jak zatem skutecznie wspierać rozwój młodych w obszarze STEM? Te i inne zagadnienia pogłębią eksperci i ekspertki m.in. z 3M w trakcie najbliższej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit w dniach 8-9 grudnia 2020. 

Perspektywy Women in Tech Summit to konferencja poświęcona roli kobiet w nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce. Na uczestników czeka kilkadziesiąt wystąpień i debat poruszających takie tematy jak: cyberbezpieczeństwo, rozwój technologii wobec zagrożeń klimatycznych, zarządzanie zespołem i wspieranie różnorodności.  

Tegoroczną główną prelegentką 3M będzie Denise Rutherford - Senior Vice President, Corporate Affairs 3M, która podzieli się ze słuchaczami swoją osobistą historią z perspektywy ponad 30-letniej kariery w firmie.  

Pula wydarzeń w ramach WITS 2020 z udziałem 3M jest szersza niż kiedykolwiek. Do grona prelegentów dołączyli przedstawiciele centrów produkcyjnych, działu badań i rozwoju, Centrum Usług Wspólnych oraz organizacji sprzedażowo-marketingowej 3M. Obok „power speech” w wykonaniu Denise Rutherford, odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem Alaina Simonneta, Dyrektora Zarządzającego 3M na region Europy Wschodniej i Anthony’ego Crawforda, Dyrektora Operacji Produkcyjnej 3M w regionie Europy Wschodniej. Paneliści podejmą temat przywództwa w czasach kryzysu i wpływu pandemii Covid-19 na przyspieszoną digitalizację firm. 

3M na WITS 2020 to także 2 „techtalki”, 2 warsztaty oraz sesje mentoringowe z udziałem aż 13 mentorek z 3M, specjalizujących się w różnych obszarach biznesu. 

Choć większość studentów w Polsce to kobiety, to wciąż na politechnikach stanowią one wyraźną mniejszość, w szczególności w przypadku kierunków związanych z nowymi technologiami – mówi Ewa Bachurska, Technical Manager Product Engineering Industrial Adhesives & Tapes Division, EMEA w 3M. – Tym bardziej mam nadzieję, że jako mentorce WITS 2020 uda mi się zainspirować jeszcze więcej młodych kobiet do wyboru kształcenia w obszarze STEM - dodaje. 

Poprzez udział w WITS 2020 chcemy pokazać, że ścieżki kariery w organizacji związanej  z technologiami mogą być bardzo zróżnicowane. Wiele osób boi się aplikować do firm produkcyjnych czy technologicznych, bo nie mają wykształcenia kierunkowego. To błąd! W 3M mamy szerokie spektrum dywizji biznesowych, od tych wymagających specjalistycznej wiedzy w naukach ścisłych po kierunki zorientowane bardziej społecznie, tj. sprzedaż, marketing czy HR. I jak pokazują przykłady wielu pracowników firmy, możliwe jest budowanie  doświadczenia zawodowego w więcej niż jednym obszarze – dodaje Magdalena Salamucha, Business Unit Manager, Sales & Marketing B2B w 3M, również mentorka. 

Na konferencji ponownie pojawi się Strefa Kariery w 3M – stoisko, na którym uczestniczki  i uczestnicy Women in Tech Summit będą mogli wirtualnie spotkać się ze specjalistami 3M  i poznać specyfikę pracy w różnych działach firmy. 

Jedno z wystąpień „techtalk” poprowadzi Urszula Pochwała, IT Business Analyst w 3M. Jej wystąpienie może zainteresować w szczególności osoby poszukujące inspiracji do zmiany branży na IT. 

Wiele kobiet, mimo ogromnego potencjału, który w nich drzemie, obawia się zmiany ścieżki kariery na obszar nowych technologii. Dzieje się tak za sprawą głęboko zakorzenionych  w naszej świadomości stereotypów na temat płci i specyfiki pracy w IT. Wielu osobom wydaje się, że automatyzacja procesów i wytwarzanie oprogramowania to domena mężczyzn, którzy z natury przejawiają większe zdolności w kierunku nauk ścisłych, i że w świecie zaawansowanych technologii nie ma miejsca dla kobiet. Nic bardziej mylnego! W moim „tech-talku” rozprawiam się z tego typu mitami – mówi prowadząca IT techtalk z 3M. 

Konferencja Women in Tech Summit odbywa się w tym roku całkowicie w przestrzeni online. Więcej informacji
i bilety są dostępne na: www.womenintechsummit.pl   

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.