5 gwiazdek dla Emitel w globalnym badaniu ESG
W najnowszym badaniu GRESB, oceniającym działania w zakresie zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju, Emitel zdobył rekordową liczbę 90 punktów oraz ponownie otrzymał wyróżnienie 5 gwiazdek. Uzyskany przez Emitel wynik pokazuje, że dbałość o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny jest istotna dla firmy, a działania w tym zakresie są konsekwentnie wdrażane.
Wyróżnienie 5 gwiazdek przyznawane jest przez GRESB jedynie 20% najlepszych firm biorących udział w badaniu. W tym roku Emitel uzyskał rekordowe 90 punktów na 100 możliwych, poprawiając ubiegłoroczną ocenę o 4 punkty. Dzięki temu zajął 5. miejsce w swojej kategorii i znalazł się w gronie 100 najlepszych firm spośród 549 uczestniczących w badaniu.
Emitel bierze udział w międzynarodowym badaniu GRESB od 2016 roku, a kolejne działania w ramach społecznego zaangażowania biznesu, konsekwentnie wprowadzane przez spółkę, mają wpływ na sukcesywny wzrost liczby uzyskiwanych punktów.
– Strategia Emitel jest tworzona i realizowana z uwzględnieniem interesów wszystkich grup interesariuszy – właściciela, pracowników oraz klientów i dostawców. Nie zapominamy oczywiście o zasadach zrównoważonego rozwoju, a w szczególności potrzebie dbałości o środowisko naturalne. Takie podejście przynosi korzyści firmie i jej otoczeniu oraz przyczynia się do podnoszenia jakości życia nas wszystkich. W ten sposób budujemy również wartość naszej firmy – bowiem już dawno minęły czasy, gdy przedsiębiorstwa oceniano wyłącznie przez pryzmat wyników finansowych – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.
– Świadomość zasad, praktyk i wyników działań ESG i ich wpływu na postrzeganie firm rośnie na całym świecie, niezależnie od sektora przemysłu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Emitel osiąga niezrównane, doskonałe wyniki ESG, o czym świadczą stale poprawiające się punkty w ankiecie GRESB. Gratulujemy całemu zespołowi uzyskania tak wysokiego wyniku – powiedział Jim Metcalfe, Partner Zarządzający Alinda Capital Partners i Przewodniczący Rady Nadzorczej Emitel.
Utworzone w 2009 roku GRESB jest niezależnym badaniem zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju firm. Prowadzone badanie jest istotnym punktem odniesienia rynków finansowych. W 2021 roku GRESB BV – korporacja pożytku publicznego – rozpoczęła proces tworzenia niezależnej Fundacji GRESB, której jest właścicielem i zarządza standardami, na których opierają się oceny GRESB.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.