Komunikaty PR

5 powodów, dla których warto mieć ubezpieczenie na życie

2020-02-10  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania zdjęcie ( 0.23 MB )

Ubezpieczenie na życie pozwala zabezpieczyć finansowo najbliższych na wypadek śmierci, choroby lub innych zdarzeń losowych. To dobry sposób na ochronę naszej rodziny, zwłaszcza jeśli domowy budżet jest w dużym stopniu uzależniony od naszych przychodów. Rozważając zakup polisy warto sięgnąć po taką najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb. Na rynku są już dostępne ubezpieczenia dedykowane np. danej grupie zawodowej, aby jak najszerzej zabezpieczać ryzyka związane z daną profesją. Przykładem jest INTER Medyk Life dla osób wykonujących zawód medyczny i pracowników służby zdrowia.

Czy potrzebuję ubezpieczenia na życie?

Polisa na życie to rodzaj ubezpieczenia dobrowolnego i jej wykupienie nie jest obowiązkiem. Jednak jest to forma zabezpieczenia finansowego najbliższych na wypadek naszej śmierci, choroby i różnych nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Jednym ze sposobów ustalenia, czy potrzebujemy ubezpieczenia na życie, jest zastanowienie się, jakie są  nasze zobowiązania finansowe oraz jaki wpływ będą one miały na naszych bliskich gdyby nas zabrakło lub gdybyśmy nie byli w stanie w danym momencie pracować.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie? Oto 5 powodów.

1. Bezpieczeństwo finansowe najbliższych na wypadek naszej śmierci

Troska o życie swoje i najbliższych, obawy związane z pracą oraz potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa mają wpływ na to, w jaki sposób myślimy o ubezpieczeniach. Posiadając polisę na życie nie musimy martwić się w tak dużym stopniu o przyszłość finansową naszej rodzinny, w sytuacji gdy nas zabraknie. W przypadku śmierci ubezpieczonego najbliżsi otrzymają świadczenie w wysokości równej sumie ubezpieczenia. Niewątpliwie nie zastąpi ono najbliższej osoby, którą stracili, ale na pewno pozwoli zapewnić im dotychczasowy poziom życia w tym najtrudniejszym dla nich okresie.  

2. Spłata zobowiązań finansowych – kredytów, długów, pożyczek

Gdy mamy rodzinę, a  do tego zdecydowaliśmy się na wzięcie kredytu hipotecznego lub gotówkowego, także warto rozważyć posiadanie ubezpieczenia na życie. Podejmując decyzję w sprawie kwoty ubezpieczenia polisy na życie, eksperci finansowi zalecają uwzględnienie całkowitych kwot zadłużenia, aby być pewnym, że rodzina, która otrzyma pieniądze na wypadek naszej śmierci, będzie w stanie spłacić wszystkie zaległe salda. Największym długiem dla większości Polaków jest hipoteka, ale należy również wziąć pod uwagę inne nasze zobowiązania jeśli je mamy np. pożyczki, kredyty gotówkowe, raty za samochód, karty kredytowe, wszystkie zaległe długi. Dzięki temu najbliżsi nie będą musieli radzić sobie sami z tymi zaległościami finansowymi. 

3. Wypadek, choroba? –  Polisa na życie gwarantuje też świadczenie pieniężne, gdy nie możesz pracować

Na rynku dostępne są też ubezpieczenia na życie, które oferują ochronę ubezpieczonego na wypadek jego niezdolności do pracy. Otrzymujemy wtedy świadczenie dzienne, które pozwala zapewnić stabilność finansową naszej rodzinie w tych trudnych momentach. Przykładem takiej polisy jest INTER Medyk Life, ubezpieczenie na życie ze świadczeniem z tytułu czasowej i trwałej niezdolności do pracy, dla osób wykonujących zawód medyczny i pracowników służby zdrowia. Jest to niezwykle istotne, w sytuacjach, gdy pracujemy na kontrakcie lub prowadzimy własną działalność. Dłuższa choroba może pozbawić nas jakichkolwiek przychodów, a naszą rodzinę narazić na niestabilność finansową.

Każdy jest narażony na ryzyko niezdolności do pracy z powodu urazu lub choroby. Pracownicy służby zdrowia to branża, która od lat zajmuje 3 miejsce pod względem liczby wypadków przy pracy. Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego dotyczących wypadków przy pracy, w okresie styczeń – wrzesień 2019 w sektorze "Opieka zdrowotna i pomoc społeczna" wypadek miało 5735 osób, a średni czas przebywania na zwolnieniu lekarskim wyniósł w tym okresie ponad 24 dni. Jako ubezpieczyciel, w szczególności właśnie sektora medycznego, mamy świadomość, że grupa ta narażona jest na liczne wypadki. Znamy specyfikę pracy i wiemy, że wykonując zawód medyczny i pracując w służbie zdrowia jesteśmy wystawieni m.in. na kontakt ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, promieniowaniem laserowym, ultradźwiękami, istnieje też ryzyko zakażenie wirusem HIV czy WZW oraz niestety też coraz częstszej agresji ze strony pacjenta. Staramy się więc oferować polisy, który kompleksowo odpowiadają na bieżące potrzeby. Stąd nowa odsłona naszej polisy INTER Medyk Life, z dodatkowym ryzykiem na wypadek czasowej i trwałej niezdolności do pracy dla osób wykonujących zawód medyczny i pracowników służby zdrowia. Polisa zapewnia m.in. możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych na czas dłuższej niezdolności do pracy nawet do 18 000 zł miesięcznie i oferuje ochronę obejmującą pakiet 7 najczęściej występujących chorób w zawodach medycznych. Środki z polisy uruchamiane są m.in. w przypadku śmierci ubezpieczonego lub członka jego rodziny, w sytuacji gdy wykonywanie pracy zawodowej jest niemożliwe z powodu choroby lub wypadku, a także w związku z poddaniem się operacji i pobytem w szpitalu lub rozpoznaniem poważnej choroby czy urodzeniem dziecka. Do ubezpieczenia można przystąpić indywidualnie lub wraz ze współmałżonkiem, partnerem oraz pełnoletnimi dziećmi. Oferujemy 6 różnych wariantach różniących się wysokością świadczeń, które maksymalnie mogą wynieść nawet 1.000.000 zł, dzięki temu można dostosować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb – mówi Anna Antonowicz, Dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie w INTER-ŻYCIE Polska.

4. Pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

Czy moje ubezpieczenie na życie może przydać mi się w przypadku problemów zdrowotnych? Oczywiście, że tak. Szukając polisy na życie sprawdźmy czy obejmuje ona także taki zakres. I nie chodzi tu tylko o ewentualne świadczenia z powodu pobytu w szpitalu, operacji, choroby, czy niezdolności do pracy, które możemy przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia, ale o dodatkowe pakiety wsparcia jak np. pakiet Assistance w ramach INTER Medyk Life. Pakiet ten obejmuje m.in. pomoc domową po hospitalizacji, transport medyczny, sprzęt rehabilitacyjny, pomoc medyczną za granicą, dostawę leków, organizację procesu rehabilitacji, opiekę nad dziećmi i osobami niepełnosprawnymi, pomoc psychologa, wizyty lekarza i pielęgniarek, osobistego asystenta dla rodziny, pobyt opiekuna czy organizację prywatnych lekcji. Jest to szeroka pomoc, która pozwala skupić się na procesie leczenia i powrotu do zdrowia.

5. Dobry strat w przyszłość dla dzieci i poczucie bezpieczeństwa

Istnieje wiele sposobów oszczędzania pieniędzy na edukację dziecka czy zakup mieszkania dla niego w przyszłości. Być może, gdy rozważamy zakup polisy na życie, nie myślimy o niej jako realnej opcji i w tym zakresie. Tymczasem środki z polisy mogą pomóc naszym dzieciom pójść na studia, kupić dom, zlikwidować kredyty wzięte na edukację czy nawet zapłacić za ślub. Świadomość ta zapewnia też poczucie bezpieczeństwa. Wiemy bowiem, że jeśli niespodziewanie i przedwcześnie umrzemy, to nasze dzieci mimo to będą miały zapewnione zabezpieczenie finansowe na dobry start w przyszłość.

Więcej informacji na stronie www.interpolska.pl oraz blogu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia Co grozi pracodawcy, jeżeli nie zadba o pracownika w czasie upału? Biuro prasowe
2024-07-19 | 12:25

Co grozi pracodawcy, jeżeli nie zadba o pracownika w czasie upału?

Tegoroczne lato otworzyło się upałami, synoptycy zapowiadają kolejne fale wysokiej temperatury. Przedsiębiorcy powinni potraktować te zapowiedzi poważnie i jak najlepiej
Ubezpieczenia Petsy wprowadza darmowe ubezpieczenia w ramach swoich usług petsittingu.
2024-07-16 | 10:00

Petsy wprowadza darmowe ubezpieczenia w ramach swoich usług petsittingu.

Rozwijany od 2020 roku startup Petsy stał się w naszym kraju liderem usług opieki nad zwierzętami domowymi. Ich platforma, łącząca właścicieli pupili ze zweryfikowanymi petsitterami,
Ubezpieczenia Przetwórstwo przemysłowe: 24,2 tys. ofert pracy i rosnące znaczenie ubezpieczeń
2024-07-10 | 13:32

Przetwórstwo przemysłowe: 24,2 tys. ofert pracy i rosnące znaczenie ubezpieczeń

W przemyśle jest największy popyt na pracę – firmy mają 24,2 tys. wakatów. Pracodawcy sięgają po różne sposoby na przyciągnięcie pracowników. Do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.