ACCIONA kończy terminowo budowę osiedla U-City Residence
PR Calling
Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com
To aktywny rok dla dewelopera znanego i działającego już 30 lat na terenie Warszawy. ACCIONA w tym roku kończy dwie inwestycje mieszkaniowe i przekazuje do odbiorów dla klientów (AR4 w Miasteczku Wilanów oraz osiedle U-City Residence). Osiedle U-City Residence zlokalizowane jest w dzielnicy Warszawa Ursus-Gołąbki przy ulicy Henryka Brodatego 10, 10A, 12, 12A, 14, 14A. Budowa osiedla rozpoczęła się w lutym 2020 roku. Zakończenie robót budowlanych oraz formalne zakończenie dziennika budowy planowane jest na koniec lipca 2021 roku.
W ramach osiedla U-City Residence powstało 6 wielorodzinnych, wolnostojących budynków o niskiej zabudowie, liczących łącznie 171 mieszkań. Projekt zlokalizowany jest w willowej części dzielnicy Ursus – Gołąbki o sielankowym charakterze przedmieścia. Główne atuty tego terenu to niska okoliczna zabudowa, otoczenie zieleni, liczne place zabaw, parki, szkoły, przedszkole i żłobki. Pobliska, rozwinięta infrastruktura pozwala dotrzeć do centrum Warszawy w 20 minut (zarówno samochodem, jak i kolejami mazowieckimi). Nie tylko lokalizacja odróżnia ten projekt od innych osiedli powstających na terenie dzielnicy Ursus, ale także architektura. Czysta forma, dobrze doświetlone mieszkania i planowana zieleń dopełnią projekt. Osiedle cechuje nieszablonowa architektura. Autorem projektu osiedla jest światowej sławy studio architektoniczne Kuryłowicz & Associates. Kameralna atmosfera, bezpieczeństwo oraz przyjazny charakter osiedla w otoczeniu zieleni tworzą harmonijne środowisko do zamieszkania dla przyszłych mieszkańców. Dodatkowo w okolicy osiedla znajdują się sklepy, restauracje, przedszkola, żłobki, szkoły oraz obiekty rekreacyjne i sportowe.
– Rok 2020 był dużym wyzwaniem dla wszystkich, tym bardziej chciałam podkreślić, jak cieszy nas, że budowa U-City Residence przebiegła planowo, za co dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten proces. Okres pandemii bardzo wpłynął na naszą branżę, jak też na preferencje klientów odnośnie zakupu mieszkań. W przypadku licznych inwestycji wzrosło zainteresowanie mieszkaniami z ogrodami i tarasami, które także u nas sprzedały się błyskawicznie. Do dyspozycji kupujących pozostają cztery kąty o powierzchni 50-70 m2. Nasze biura działają bardzo sprawnie i szybko odpowiadają na zapytania nabywców. Oferujemy także możliwość odwiedzenia inwestycji i obejrzenia gotowych lokali – mówi Katarzyna Unold, Dyrektor Zarządzająca w ACCIONA.
Zakończenie budowy inwestycji U-City Residence planowane jest na koniec lipca tego roku. Następnie inwestycja przekazana zostanie do odbiorów technicznych i sanitarnych, by jeszcze w III kwartale tego roku deweloper mógł zaoferować odbiór mieszkań właścicielom. W ofercie nadal dostępne są mieszkania o metrażu 50-70 m2 z loggiami. Deweloper oferuje możliwość odwiedzenia inwestycji i obejrzenia gotowych lokali. Odbiory mieszkań i przekazanie kluczy właścicielom przewidziane jest na 3 kwartał tego roku.
ACCIONA - deweloper znany od 30 lat na warszawskim rynku oferuje atrakcyjne ceny mieszkań oraz wysoki standard wykończenia. Projekty ACCIONA powstają na terenach cechujących się rozwiniętą infrastrukturą i w bliskim otoczeniu zaplecza usługowego.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.