ALSTAL Grupa Budowlana z największymi przychodami w województwie
Firma ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp.k. została wyróżniona w prestiżowym Rankingu Buildera. Bydgoska spółka otrzymała tytuł „Gwiazdy Rankingu Buildera” w kategorii "Największe przychody w województwie kujawsko-pomorskim” wśród firm generalnego wykonawstwa.
ALSTAL Grupa Budowlana to rodzinna firma ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która na rynku istnieje od ponad 45 lat. Spółka może pochwalić się realizacją wielu wspaniałych obiektów znanych w całym kraju, takich jak: Termy Maltańskie w Poznaniu, Opera Leśna w Sopocie, czy Stadion Motoarena w Toruniu.
Bydgoska firma została doceniona w „Ranking Buildera – 100 największych firm generalnego wykonawstwa”. Organizatorami rankingu jest redakcja miesięcznika „Builder”, a także PwC Polska. Analizie podlegały dane finansowe za lata 2018-2020. Firma ALSTAL osiągnęła największe przychody w województwie kujawsko-pomorskim spośród wszystkich firm generalnego wykonawstwa ujętych w rankingu. Dzięki temu spółka otrzymała tytuł „Gwiazda Rankingu Buildera”. Nagrody otrzymały również firmy Adamietz, Budimex, Dekopl, Grupa Unibep oraz Torpol jako liderzy w swoich regionach.
- Jesteśmy dumni z bardzo wysokiej pozycji w naszym regionie oraz z tego, że Spółka ALSTAL została doceniona przez „Builder” i znalazła się w gronie najlepszych firm budowlanych w Polsce. Tytuł generalnego wykonawcy, który osiągnął najwyższe przychody w województwie kujawsko-pomorskim to bez wątpienia spektakularny sukces całego Zespołu ALSTAL w pełni zaangażowanego w dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa, powiedziała Anna Galant-Mikołajczak, Dyrektor Finansowy ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Wierzę, że będziemy dalej się rozwijać i realizować znaczące projekty budowlane na terenie całej Polski.
Ranking generalnych wykonawców jest elementem projektu „Build the Future” prowadzonego od 2019 roku przez miesięcznik „Builder”, PwC Polska oraz Dun & Bradstreer. Celem projektu jest analiza kondycji polskiego budownictwa, perspektyw rozwoju oraz promocja firm budowlanych, osiągających spektakularne sukcesy. Łącznie wyróżnianych zostaje 300 firm, po sto z generalnych wykonawców, producentów materiałów budowlanych oraz deweloperów.
Firma ALSTAL wywodzi się z województwa kujawsko-pomorskiego. Do zrealizowanych inwestycji należą, m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, Lodowisko Torbyd, a także siedziba IPN w Bydgoszczy. Na terenie województwa spółka wybudowała m.in.: Arenę Toruń czy też stadion we Włocławku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.