ALSTAL Grupa Budowlana z największymi przychodami w województwie
Firma ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp.k. została wyróżniona w prestiżowym Rankingu Buildera. Bydgoska spółka otrzymała tytuł „Gwiazdy Rankingu Buildera” w kategorii "Największe przychody w województwie kujawsko-pomorskim” wśród firm generalnego wykonawstwa.
ALSTAL Grupa Budowlana to rodzinna firma ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która na rynku istnieje od ponad 45 lat. Spółka może pochwalić się realizacją wielu wspaniałych obiektów znanych w całym kraju, takich jak: Termy Maltańskie w Poznaniu, Opera Leśna w Sopocie, czy Stadion Motoarena w Toruniu.
Bydgoska firma została doceniona w „Ranking Buildera – 100 największych firm generalnego wykonawstwa”. Organizatorami rankingu jest redakcja miesięcznika „Builder”, a także PwC Polska. Analizie podlegały dane finansowe za lata 2018-2020. Firma ALSTAL osiągnęła największe przychody w województwie kujawsko-pomorskim spośród wszystkich firm generalnego wykonawstwa ujętych w rankingu. Dzięki temu spółka otrzymała tytuł „Gwiazda Rankingu Buildera”. Nagrody otrzymały również firmy Adamietz, Budimex, Dekopl, Grupa Unibep oraz Torpol jako liderzy w swoich regionach.
- Jesteśmy dumni z bardzo wysokiej pozycji w naszym regionie oraz z tego, że Spółka ALSTAL została doceniona przez „Builder” i znalazła się w gronie najlepszych firm budowlanych w Polsce. Tytuł generalnego wykonawcy, który osiągnął najwyższe przychody w województwie kujawsko-pomorskim to bez wątpienia spektakularny sukces całego Zespołu ALSTAL w pełni zaangażowanego w dynamiczny wzrost przedsiębiorstwa, powiedziała Anna Galant-Mikołajczak, Dyrektor Finansowy ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Wierzę, że będziemy dalej się rozwijać i realizować znaczące projekty budowlane na terenie całej Polski.
Ranking generalnych wykonawców jest elementem projektu „Build the Future” prowadzonego od 2019 roku przez miesięcznik „Builder”, PwC Polska oraz Dun & Bradstreer. Celem projektu jest analiza kondycji polskiego budownictwa, perspektyw rozwoju oraz promocja firm budowlanych, osiągających spektakularne sukcesy. Łącznie wyróżnianych zostaje 300 firm, po sto z generalnych wykonawców, producentów materiałów budowlanych oraz deweloperów.
Firma ALSTAL wywodzi się z województwa kujawsko-pomorskiego. Do zrealizowanych inwestycji należą, m.in.: Centrum Rekreacji Astoria, Lodowisko Torbyd, a także siedziba IPN w Bydgoszczy. Na terenie województwa spółka wybudowała m.in.: Arenę Toruń czy też stadion we Włocławku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.