Aplikacja AXIS Live Privacy Shield dostępna bezpłatnie
Firma Axis Communications udostępnia bezpłatnie zaktualizowaną aplikację do analiz brzegowych AXIS Live Privacy Shield, umożliwiającą dynamiczne stosowanie maski prywatności. Nowa wersja aplikacji znacznie ułatwia ochronę prywatności podczas prowadzonego zdalnie monitoringu.
Najnowsza wersja obsługuje nie tylko maskowanie na podstawie ruchu, ale także maskę prywatności opartą na technologii sztucznej inteligencji (AI) do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.
Nowa funkcja maskowania przy użyciu technologii AI analizuje przekazywany na żywo materiał wizyjny pod kątem ludzkich kształtów oraz pozwala wybrać maskowanie ludzi (poruszających się i nieruchomych) bądź tła. Funkcja ta jest pomocna w przypadku bliskich scen wewnętrznych i zewnętrznych, które charakteryzują się zmiennym lub słabym oświetleniem. Można ją stosować do monitorowania materiału wizyjnego, gdy wymagana jest ochrona prywatności, na przykład w salach szpitalnych, domach opieki, zakładach produkcyjnych, hotelach, szkołach, biurach i sklepach.
Funkcja maskowania oparta na ruchu maskuje wszystkie obiekty, które przemieszczają się względem tła. Umożliwia ona spełnianie wymogów dotyczących prywatności i nadaje się do scen wewnętrznych z dobrym i stabilnym oświetleniem.
Oba typy dynamicznych masek prywatności umożliwiają stosowanie maski w postaci plamy koloru lub mozaiki oraz definiowanie stref do uwzględnienia i wykluczenia. Tę wszechstronną aplikację można połączyć z funkcją statycznego maskowania prywatności, a cały system skonfigurować tak, aby jednocześnie dostarczał strumienie wideo z maską i bez maski w celu ułatwienia prac wyjaśniających w razie potrzeby.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.