Axis Communications wprowadza własne kamery z ochroną przeciwwybuchową
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications, lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza na rynek dwa nowe modele kamer z ochroną przeciwwybuchową. Urządzenia wyposażone zostały w funkcję automatycznego uruchamiania alarmu w przypadku wykrycia ognia lub dymu. Idealnie nadają się do monitorowania miejsc zagrożonych zapłonem w obiektach infrastruktury krytycznej: szpitalach, zakładach przemysłowych czy elektrowniach. Co ważne, urządzenia są certyfikowane do użytku na całym świecie.
AXIS XPQ1785 to kamera PTZ, która zapewnia doskonałą jakość obrazu w rozdzielczości HDTV 1080p. Została wyposażona w 32-krotny zoom optyczny oraz funkcję ciągłego 360-stopniowego obrotu i pochylenia z szybkością do 200 stopni na sekundę. AXIS XFQ1798 to z kolei kamera stałopozycyjna z wydajnym, światłoczułym przetwornikiem obrazu o wielkości 4/3 cala, która oferuje znakomitą rozdzielczość 4K przy 30 kl./s.
Oba urządzenia wykonane zostały ze stali nierdzewnej (316L). Posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa: Class I/II/III Div 1 oraz Zone 1, 21, IIC, IIIC. Zostały również dopuszczone do użytku w miejscach szczególnie niebezpiecznych – są zgodne z normami NEC, CEC, IECEx, ATEX itp.
Najważniejsze cechy:
- Międzynarodowe certyfikaty Ex
- Automatyczne alarmy dymowe
- Praca w temperaturach od -60°C do +60°C
- Wersja stałopozycyjna o rozdzielczości 4K przy 30 kl./s
- Wersja PTZ o rozdzielczości HDTV 1080p z 32-krotnym zoomem optycznym
Nowe kamery z ochroną przeciwwybuchową świetnie sprawdzą się do monitorowania rozległych obszarów przemysłowych oraz procesów produkcyjnych nawet w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanej funkcji automatycznych alarmów są w stanie skutecznie zapobiegać zdarzeniom, w których mógłby ucierpieć personel obiektu.
Produkty Axis są zgodne ze standardami ISO9001 i ISO 80079-34 oraz certyfikowane do użytku na całym świecie – w odróżnieniu od niektórych urządzeń z ochroną przeciwwybuchową, które są dopuszczone do użytku wyłącznie w określonych regionach. Ponadto objęte są 5-letnią gwarancją Axis, co istotnie wyróżnia je na rynku kamer z ochroną przeciwwybuchową.
Kamery AXIS XPQ1785 oraz AXIS XFQ1798 produkowane są w ramach nowej filii Axis Ex AB. Uruchomienie własnej linii produkcyjnej jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na kamery z ochroną przeciwwybuchową w wielu branżach. Dzięki samodzielnej produkcji urządzeń Axis może wziąć pełną odpowiedzialność zarówno za konstrukcję, jak i jakość produktów: od etapu projektowania przez dostawę i serwis aż po wsparcie techniczne.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.