Bitdefender wygrywa w teście AV-Comparatives
W ramach „Real-World Protection Test” specjaliści z AV-Comparatives badają działanie oprogramowania bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym pod kątem ochrony przed typowymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Produkty w czasie testu muszą zapewnić określony poziom zabezpieczenia systemu bez generowania zbyt dużej liczby fałszywych alarmów. AV-Comparatives wziął pod lupę 16 programów antywirusowych, które pracowały pod kontrolą w pełni zaktualizowanego systemu Microsoft Windows 10. Test był przeprowadzany od lutego do maja 2021, a jego autorzy wykorzystali 736 próbek złośliwych programów.
AV-Comparatives wyszedł z założenia, że oprogramowanie zabezpieczające powinno chronić komputer, a najlepiej uniemożliwić złośliwej aplikacji wykonywanie jakichkolwiek zadań. Nie jest istotne na jakim etapie działa ochrona. Może to mieć miejsce podczas przeglądania strony internetowej (np. blokowanie adresów URL), kiedy exploit próbuje się uruchomić podczas pobierania pliku, druga opcja zakłada, iż malware otwiera się na zaatakowanym komputerze, aczkolwiek system bezpieczeństwa w ciągu kilku minut reaguje i neutralizuje szkodnika.
AV-Comparatives sprawdził reakcję produktów na fałszywy alarmy podczas przeglądania stron oraz pobierania plików. Sprawdzenie obu scenariuszy jest konieczne, bowiem testowanie tylko jednego z powyższych dwóch przypadków może dyskryminować produkty, które koncertują się na jednym rodzaju metody ochrony - filtrowaniu adresów URL lub ochronie plików.
AV- Comparatives najwyżej oceniło oprogramowanie Bitdefender Internet Security, które jako jedyne spośród 16 testowanych produktów, otrzymało najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives Advanced + “Real-World Protection Test”.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.