BLIK Płacę Później dostępny dla klientów VeloBanku na platformie VeloMarket
VeloBank skutecznie przeszedł przez testy i jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił usługę BLIK Płacę Później. Po wyjątkowo szybkiej integracji technologicznej, jest ona dostępna w pierwszej kolejności dla wszystkich klientów VeloBanku, wyłącznie na platformie VeloMarket. Płatności odroczone dostarczane przez Polski Standard Płatności Sp. z o.o. (PSP) – czyli BLIK Płacę Później – pozwolą realizować zakupy, przy wykorzystaniu znanego klientom kodu BLIK, w coraz popularniejszej formule „Kup teraz, zapłać później”.
VeloBank sukcesywnie wyznacza standardy bankowości elektronicznej i nie przestaje działać w trybie eXtreme Agile. Ostatni okres poświęcił na przygotowania do udostępnienia usługi z obszaru e-commerce ułatwiającej zakupy, czyli płatności odroczonych BLIK Płacę Później świadczonych przez PSP. To nowe rozwiązanie, rozszerzające płatności BLIKIEM. VeloBank przeprowadził prace wyjątkowo sprawnie – pierwsze transakcje produkcyjne w ramach pilotażu dla pracowników Banku miały miejsce zaledwie dwa miesiące po przystąpieniu Banku do projektu. Dzięki temu z opcji BLIK Płacę Później na platformie VeloMarket będą jako pierwsi korzystać klienci VeloBanku. W kolejnych miesiącach operator BLIKA zamierza udostępnić usługę dla całego rynku e-commerce. Innowacyjne rozwiązanie pozwala użytkownikom na błyskawiczne przeprowadzenie transakcji oraz cieszenie się z zakupu z możliwością odroczenia płatności do 30 dni za pośrednictwem aplikacji mobilnej VeloBanku.
– Nieustanne ułatwianie klientom codziennego bankowania to jeden z naszych priorytetów i fundament Świata Bardziej Velo. Słuchamy naszych klientów i wiemy, że zależy im na możliwości korzystania z mechanizmów odroczonej płatności - atrakcyjnego i szybkiego finansowania zakupów internetowych. Co istotne, w naszym przypadku zarządzanie spłatami będzie możliwe bezpośrednio w aplikacji mobilnej, którą przed kilkoma miesiącami zaprezentowaliśmy w nowej odsłonie. W bankowości mobilnej VeloBanku można już m.in. kupić karty podarunkowe do największych sieci handlowych w Polsce czy automatycznie płacić za przejazd autostradami, z wykorzystaniem mechanizmu videotolling, czyli samoczynnego sczytywania numerów rejestracyjnych samochodu – mówi Adam Frankowski, Dyrektor Zarządzający, Obszar Produktów Bankowych w VeloBanku.
– Udostępnienie płatności odroczonych uzupełnia dotychczasową ofertę BLIKA, czyniąc ją jeszcze bardziej wszechstronną. Użytkownicy będą mogli realizować zakupy odsuwając płatność nawet o 30 dni i nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Płatności odroczone w modelu zintegrowanym z ekosystemem bankowym są efektywne i bezpieczne. Bank, udostępniając tę nową formę płatności, wyraźnie pokazuje, że rozumie i liczy się z potrzebami swoich klientów. Jesteśmy przekonani, że klienci VeloBanku pokochają płatności BLIK Płacę Później i będą z nich korzystać regularnie – mówi Witold Litaszewski, dyrektor departamentu consumer finance w Polskim Standardzie Płatności, odpowiedzialny za rozwój usługi BLIK Płacę Później.
Kup teraz, zapłać w ciągu 30 dni
Usługa BLIK Płacę Później to możliwość odroczenia zapłaty za zakupy w Internecie nawet o 30 dni. Zapewnia swobodę użytkownikom, którzy mogą realizować swoje plany i elastycznie zarządzać pieniędzmi. Klient VeloBanku może w tym wypadku skorzystać – po zawarciu umowy kredytu odnawialnego z PSP – z indywidualnego limitu wynikającego z przeprowadzonej przez PSP oceny jego zdolności kredytowej. Maksymalny poziom tego limitu to aż 4000 zł.
Szybko i na co tylko chcesz
BLIK to najpopularniejsza w Polsce metoda płatności mobilnych i najchętniej wybierany sposób płacenia w e-commerce. BLIK jest wybierany znacznie chętniej niż szybkie przelewy czy karty płatnicze. Każdego dnia za pomocą BLIKA realizowanych jest ponad 5 mln transakcji. 95 proc. użytkowników bankowych aplikacji mobilnych deklaruje, że BLIK jest im znany. Popularność tego rozwiązania wynika z jego wygody, bezpieczeństwa oraz łatwości korzystania z usługi. Czynniki te są jednocześnie jednymi z kluczowych elementów strategii VeloBanku, który pozycjonuje się jako fintech wśród banków i dąży do jak najszybszego wdrażania nowoczesnych rozwiązań dla klientów.
VeloMarket to innowacyjna platforma zakupowa z 300 tys. produktów. Znajdziemy tam szeroki wybór produktów wspierających zdrowy styl życia (żywność, kosmetyki, artykuły sportowe), a także produkty z kategorii dom i ogród, elektronika, zabawki. Sprawdź www.velomarket.pl
BLIK Płacę Później to niejedyna oparta o najnowsze technologie usługa udostępniona w ostatnim czasie klientom VeloBanku. W sierpniu 2023 r. bank udostępnił klientom nową wersję aplikacji mobilnej, rozszerzonej o metodę płatności Pay By Velo, która eliminuje istotną niedogodność w korzystaniu z płatności pay-by-link w trakcie zakupów online, czyli ręczne logowanie się do bankowości internetowej na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie umożliwia opłacenie zakupów dosłownie jednym kliknięciem w aplikacji.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.