Béranger Dumont na czele BPI Real Estate Poland
Béranger Dumont został nowym Prezesem Zarządu BPI Real Estate Poland, belgijskiej spółki deweloperskiej realizującej inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i w Gdańsku. Dumont zastąpił na tym stanowisku Mariusza Rodaka.
Béranger Dumont jest absolwentem Solvay Brussels School oraz Louvain School of Management, gdzie zdobył tytuł MBA z zakresu finansów i nieruchomości. Z BPI Real Estate jest związany już od prawie 10 lat. Najpierw jako Finance Manager przez wiele lat zajmował się zarządzaniem finansami m.in. inwestycji wchodzących w skład polskiego portfolio spółki. Następnie jako Real Estate Project Development Manager z sukcesem realizował liczne miejskie projekty BPI w Brukseli. Wśród nich Béranger zarządzał projektem typu mixed-use o powierzchni 60 tys. m2 realizowanym w nowej dzielnicy Brukseli, który wyróżniał zrównoważony projekt spod ręki międzynarodowych architektów. Durmont zasiada również w Zarządzie Urban Land Institute - prestiżowej organizacji non-profit z siedzibą główną w Waszyngtonie. Ten międzynarodowy think tank zajmuje się szerzeniem dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialnego kształtowania przestrzeni miejskiej i badaniem trendów z tym związanych. Béranger Dumont biegle mówi w językach francuskim i angielskim. Funkcję Prezesa Zarządu BPI Real Estate Poland objął z dniem 10 lutego br.
Béranger Dumont wprowadzając BPI Real Estate Poland w nową dekadę będzie kontynuował dalszy rozwój firmy jako miejskiego dewelopera realizującego zrównoważone projekty wysokiej jakości i różnych typach funkcjonalności w dynamicznych miastach Polski. W zeszłym roku firma świętowała 10-lecie swojej działalności w Polsce z liczbą ponad 2 tys. mieszkań wybudowanych i sprzedanych mieszkań. W tym roku BPI planuje zakończyć budowę czterech swoich inwestycji oddając blisko 730 mieszkań do użytku. Będą to poznańska inwestycja Vilda Park, II etapu ekskluzywnego projektu Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz najnowsze projekty realizowane w Stolicy - inwestycje wolaRE na Woli oraz Rezydencja Barska na Ochocie.
O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.
BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.
Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.
Więcej informacji na stronie: https://bpi-realestate.com/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.