Komunikaty PR

Browary Warszawskie – finał I etapu mieszkaniowego realizowanego przez Eiffage

2020-02-05  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl

Browary Warszawskie – finał pierwszego etapu mieszkaniowego realizowanego przez Eiffage

Ponad 700 mieszkań realizuje w sumie konsorcjum spółek Eiffage w Browarach Warszawskich – prestiżowej inwestycji w centrum Warszawy. Lokatorzy odbierają właśnie klucze do ostatnich lokali z pierwszego etapu inwestycji. To kolejna realizacja Eiffage Polska Budownictwo dla Echo Investment. Dzięki projektantom z uznanego biura JEMS Architekci w stolicy powstaje wyjątkowe miejsce z harmonijnie współistniejącą architekturą historyczną i nowoczesną oraz z dużą ilością zieleni.

Browary Warszawskie doskonale skomunikowane z resztą miasta, to wyjątkowa inwestycja nawiązująca do historii miejsca, w którym powstaje. Piwo warzono tu przez ponad 170 lat, od 1846 r. z krótką, kilkuletnią przerwą po drugiej wojnie światowej. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci, której założeniem było stworzenie nowego, pełnego życia fragmentu miasta, odpowiadającego zróżnicowanym potrzebom jego użytkowników. Płynnie przenikają się tutaj budynki i funkcje biurowe, mieszkaniowe oraz rozrywkowe. Istotną rolę w projekcie odgrywa zieleń, obecna na parterze i wkomponowana w tarasy na różnych poziomach budynków. Drzewa i krzewy wypełniają wspólne przestrzenie: place, skwery i dziedzińce. 

- Nasze wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie pomaga nam sprawnie realizować ten niewątpliwie wymagający projekt. Lokalizacja, założenia architektoniczne i oryginalne fasady zaprojektowane przez architektów, wymagały specjalistycznej wiedzy i precyzyjnego wykonania. Jesteśmy zadowoleni z imponującego efektu, który z pewnością docenią użytkownicy tej wyjątkowej przestrzeni – powiedział Piotr Saulewicz, Dyrektor Regionu Północno-Wschodniego Eiffage Polska Budownictwo.

Browary Warszawskie powstają z poszanowaniem miejsca i jego historii. Wśród nowoczesnych budynków staną pieczołowicie zrewitalizowane budynki dawnego browaru. Pomiędzy nimi zaplanowano 16 tys. m2 przestrzeni wspólnych – placów, miejskich ogrodów i dziedzińców, dostępnych dla wszystkich przez całą dobę. Pojawią się też nowe ulice, w tym zupełnie zrewitalizowany odcinek Krochmalnej. 

Flagowa inwestycja Echo Investment została podzielona na kilka etapów. Budowa drugiego i trzeciego etapu Apartamentów przy Krochmalnej (304 mieszkania) realizowana przez Eiffage zakończyła się zgodnie z założeniami w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie trwa realizacja etapu mieszkaniowego, w ramach którego powstaje łącznie 450 mieszkań z najwyższym, 18-piętrowym budynkiem w tej inwestycji. Ta część, w formule Resi4Rent, czyli mieszkań na wynajem długoterminowy zostanie oddana jesienią. Browary Warszawskie to kolejna realizacja Eiffage zlecona przez Echo Investment. O wyborze EPB na generalnego wykonawcę przesądziły wysokie standardy bezpieczeństwa, wykwalifikowana i doświadczona kadra, posiadane zasoby finansowe oraz dobre doświadczenia ze współpracy przy wcześniejszych inwestycjach Echo Investment.

Browary Warszawskie – drugi i trzeci etap Apartamentów przy Krochmalnej w liczbach: 

  • Adres inwestycji: ul. Krochmalna, Warszawa
  • Liczba mieszkań: 304
  • Powierzchnia całkowita netto: 29 520 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 17 400 m2
  • Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
  • Generalny wykonawca: konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo
  • Inwestor: „Echo – Browary Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Spółka Komandytowa (Echo Investment S.A.)

Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: budynek Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce ponad 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Volkswagen i Mercedes-Benz Manufacturing Poland. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele. 

Eiffage Polska Budownictwo to doświadczony generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa, od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi. Wśród nich są m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.

Echo Investment S.A. Echo Investment SA jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 166 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 700 000 mkw. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna Biuro prasowe
2024-07-04 | 01:00

Ile trzeba dopłacić za atrakcyjny widok z okna

Jak zmieniają się ceny nowych mieszkań w zależności od usytuowania na piętrze? Ile kosztują lokale na najwyższych kondygnacjach z wyjątkowym widokiem czy atrakcyjnym tarasem? W
Nieruchomości Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada
2024-07-03 | 12:02

Czy ekologiczne budownictwo się opłaca? Deweloper odpowiada

Aż 83% młodych ludzi podkreśla, że ekologia ma dla nich duże znaczenie, a ponadto będzie istotnym kryterium przy wyborze ich przyszłego lokum[1]. W związku z tym już wkrótce
Nieruchomości Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań
2024-07-02 | 16:00

Grupa Dom Development utrzymuje wysoką sprzedaż mieszkań

SPRZEDAŻ W II kwartale 2024 roku Grupa Kapitałowa Dom Development S.A. („Grupa”) sprzedała 943 lokale netto wobec 931 w analogicznym okresie 2023 roku (wzrost o 1% r/r), w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.