Browary Warszawskie – finał I etapu mieszkaniowego realizowanego przez Eiffage
![](/files/_uploaded/wiz_zdjeciekonf_1622365295,w_170,h_95,wo_170,ho_95,_small.jpg)
Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.
Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
Browary Warszawskie – finał pierwszego etapu mieszkaniowego realizowanego przez Eiffage
Ponad 700 mieszkań realizuje w sumie konsorcjum spółek Eiffage w Browarach Warszawskich – prestiżowej inwestycji w centrum Warszawy. Lokatorzy odbierają właśnie klucze do ostatnich lokali z pierwszego etapu inwestycji. To kolejna realizacja Eiffage Polska Budownictwo dla Echo Investment. Dzięki projektantom z uznanego biura JEMS Architekci w stolicy powstaje wyjątkowe miejsce z harmonijnie współistniejącą architekturą historyczną i nowoczesną oraz z dużą ilością zieleni.
Browary Warszawskie doskonale skomunikowane z resztą miasta, to wyjątkowa inwestycja nawiązująca do historii miejsca, w którym powstaje. Piwo warzono tu przez ponad 170 lat, od 1846 r. z krótką, kilkuletnią przerwą po drugiej wojnie światowej. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci, której założeniem było stworzenie nowego, pełnego życia fragmentu miasta, odpowiadającego zróżnicowanym potrzebom jego użytkowników. Płynnie przenikają się tutaj budynki i funkcje biurowe, mieszkaniowe oraz rozrywkowe. Istotną rolę w projekcie odgrywa zieleń, obecna na parterze i wkomponowana w tarasy na różnych poziomach budynków. Drzewa i krzewy wypełniają wspólne przestrzenie: place, skwery i dziedzińce.
- Nasze wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie pomaga nam sprawnie realizować ten niewątpliwie wymagający projekt. Lokalizacja, założenia architektoniczne i oryginalne fasady zaprojektowane przez architektów, wymagały specjalistycznej wiedzy i precyzyjnego wykonania. Jesteśmy zadowoleni z imponującego efektu, który z pewnością docenią użytkownicy tej wyjątkowej przestrzeni – powiedział Piotr Saulewicz, Dyrektor Regionu Północno-Wschodniego Eiffage Polska Budownictwo.
Browary Warszawskie powstają z poszanowaniem miejsca i jego historii. Wśród nowoczesnych budynków staną pieczołowicie zrewitalizowane budynki dawnego browaru. Pomiędzy nimi zaplanowano 16 tys. m2 przestrzeni wspólnych – placów, miejskich ogrodów i dziedzińców, dostępnych dla wszystkich przez całą dobę. Pojawią się też nowe ulice, w tym zupełnie zrewitalizowany odcinek Krochmalnej.
Flagowa inwestycja Echo Investment została podzielona na kilka etapów. Budowa drugiego i trzeciego etapu Apartamentów przy Krochmalnej (304 mieszkania) realizowana przez Eiffage zakończyła się zgodnie z założeniami w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie trwa realizacja etapu mieszkaniowego, w ramach którego powstaje łącznie 450 mieszkań z najwyższym, 18-piętrowym budynkiem w tej inwestycji. Ta część, w formule Resi4Rent, czyli mieszkań na wynajem długoterminowy zostanie oddana jesienią. Browary Warszawskie to kolejna realizacja Eiffage zlecona przez Echo Investment. O wyborze EPB na generalnego wykonawcę przesądziły wysokie standardy bezpieczeństwa, wykwalifikowana i doświadczona kadra, posiadane zasoby finansowe oraz dobre doświadczenia ze współpracy przy wcześniejszych inwestycjach Echo Investment.
Browary Warszawskie – drugi i trzeci etap Apartamentów przy Krochmalnej w liczbach:
- Adres inwestycji: ul. Krochmalna, Warszawa
- Liczba mieszkań: 304
- Powierzchnia całkowita netto: 29 520 m2
- Powierzchnia użytkowa: 17 400 m2
- Projekt architektoniczny: JEMS Architekci
- Generalny wykonawca: konsorcjum Eiffage Polska Serwis i Eiffage Polska Budownictwo
- Inwestor: „Echo – Browary Warszawskie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” Spółka Komandytowa (Echo Investment S.A.)
Eiffage Polska Budownictwo należy do międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: budynek Opery w Sydney, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau oraz szklana piramida Luwru. Działająca na polskim rynku od przeszło 30 lat spółka zrealizowała w Polsce ponad 700 projektów takich jak: centrum handlowe Posnania w Poznaniu, obiekt wielofunkcyjny OVO we Wrocławiu, Radisson Blu Hotel & Residences w Zakopanem oraz inwestycje dla firm Volkswagen i Mercedes-Benz Manufacturing Poland. W portfolio projektów są zakłady przemysłowe, hale produkcyjne i sportowe, biurowce oraz hotele.
Eiffage Polska Budownictwo to doświadczony generalny wykonawca, który specjalizuje się w realizacji dużych, wysokobudżetowych projektów. Często powstają one w formule „projektuj i buduj” cenionej przez inwestorów biznesowych. Eiffage Polska Budownictwo to pewny, stabilny partner biznesowy, który w realizacji swoich projektów duży nacisk kładzie na kwestie bezpieczeństwa, od 2019 jest członkiem Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także Eiffage Immobilier Polska zajmująca się inwestycjami mieszkaniowymi. Wśród nich są m.in.: apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi.
Echo Investment S.A. Echo Investment SA jest największym polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym i biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 166 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 700 000 mkw.
![Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe Biuro prasowe](https://www.newseria.pl/files/1533394464/zdjecie-glowne-do-srodka---bigstockphoto.com,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
![Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_717027454,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
![Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?](https://www.newseria.pl/files/_uploaded/glownekonf_1242709435,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/11111/n-innowacje.png)
Transport
![](https://www.newseria.pl/files/11111/samochody-obi-pixel9propics-jicr3-o8ko8-unsplash_1,w_274,_small.jpg)
Rząd pracuje nad nowymi warunkami testowania pojazdów autonomicznych. Do dopuszczenia ich do ruchu jeszcze daleka droga
Trwają prace nad przepisami, które ułatwią testowanie w Polsce pojazdów pół- i autonomicznych. Zmienią się m.in. definicje zawarte w ustawie z 2018 roku, by możliwe było wykorzystanie do testów pojazdów o pełnej autonomii. Do wprowadzenia takich aut na drogi jeszcze daleka droga, choć eksperci widzą w nich remedium na wiele bolączek, m.in. na niedobór zawodowych kierowców czy wykluczenie transportowe konkretnych grup społecznych i obszarów. Wiele wątpliwości wciąż budzą kwestie bezpieczeństwa i przygotowania kierowców.
Ochrona środowiska
OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
![](https://www.newseria.pl/files/11111/oecd-raport-gospodarka-foto,w_133,_small.jpg)
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie poświęconym Polsce podtrzymuje prognozy wzrostu gospodarczego na obecny i kolejny rok na poziomie 3 proc. i więcej. Jeszcze szybciej będzie jednak rosła inflacja, co sprawi, że Rada Polityki Pieniężnej będzie prowadziła restrykcyjną politykę pieniężną. Mimo sukcesów gospodarczych OECD dostrzega zagrożenia wynikające z rosnącego zadłużenia naszego kraju. Proponuje m.in. progresywny podatek od nieruchomości według jej wartości.
Ochrona środowiska
Od przyrody zależy połowa światowego PKB. Za mało się mówi o jej roli i konieczności odbudowy ekosystemów
![](https://www.newseria.pl/files/11111/penszko-nrl-poparcie-foto-1,w_133,_small.jpg)
– W narracji dotyczącej bezpieczeństwa w czasie polskiej prezydencji za mało mówi się o przyrodzie, a to od niej zależy połowa światowego PKB oraz bezpieczeństwo żywnościowe i społeczne – ocenia dr Paulina Sobiesiak-Penszko z Instytutu Spraw Publicznych. O tym, jak ważna jest komunikacja tego aspektu, świadczy sytuacja z unijnym rozporządzeniem dotyczącym odbudowy ekosystemów, które spotyka się z dużą niechęcią m.in. ze strony rolników obawiających się zalewania pól. Nowe prawo będzie mieć jednak szereg korzyści dla rolnictwa.
Partner serwisu
Szkolenia
![](https://www.newseria.pl/files/11111/ramka-prawa-akademia-newser_1,w_274,_small.jpg)
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.