Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi zmieni się nie do poznania
Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze spółką INPRO zrewitalizowany zostanie kolejny odcinek ciągu rekreacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi. Modernizacja ma objąć fragment brzegu rzeki zlokalizowany pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową. Inwestycję zaprojektuje i sfinansuje deweloper.
Planowana przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi znacząco uatrakcyjni przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren osiedla – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 22 czerwca na terenie, który w przyszłości przejdzie metamorfozę. Dokument sygnowali burmistrz Rumi Michał Pasieczny oraz wiceprezes zarządu INPRO S.A. Robert Maraszek.
– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Urzędem Miasta Rumi. Wierzymy, że projekt obejmujący rewitalizację terenów zielonych stworzy jedną z nowych lokalnych atrakcji. Korzystać z niej będą wszyscy mieszkańcy Rumi, w tym również właściciele mieszkań naszej nowej inwestycji. Liczymy, że wspólnie z władzami samorządowymi uda nam się stworzyć nowe centrum, które stanie się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i nową wizytówką miasta – powiedział Robert Maraszek, wiceprezes zarządu spółki INPRO.
Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją brzegu Zagórskiej Strugi nastąpi po uruchomieniu budowy osiedla „Rumia Centralna”, co jest planowane na wiosnę 2022 roku. Do tego czasu przygotowywany będzie projekt.
– Cieszymy się ogromnie, że kolejny fragment ciągu pieszo-rowerowego, tym razem pomiędzy drogą krajową a torami kolejowymi, będzie zrewitalizowany. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki współpracy z deweloperem INPRO. Jak na razie tę piękną architekturę, zieleń i teren do czynnego wypoczynku widzimy tylko na wizualizacjach, ale już niedługo to się ziści, dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało się partnera zachęcić do przeprowadzenia tej inwestycji – podsumowuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.
***
Firma INPRO powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. INPRO kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa INPRO posiada wykwalifikowaną kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. INPRO jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.