Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi zmieni się nie do poznania
Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze spółką INPRO zrewitalizowany zostanie kolejny odcinek ciągu rekreacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi. Modernizacja ma objąć fragment brzegu rzeki zlokalizowany pomiędzy ulicami Sobieskiego i Torową. Inwestycję zaprojektuje i sfinansuje deweloper.
Planowana przebudowa nadrzecznych terenów Zagórskiej Strugi znacząco uatrakcyjni przestrzeń publiczną zlokalizowaną w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem – na powierzchni obejmującej zarówno obszar miejski, jak i teren osiedla – powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 22 czerwca na terenie, który w przyszłości przejdzie metamorfozę. Dokument sygnowali burmistrz Rumi Michał Pasieczny oraz wiceprezes zarządu INPRO S.A. Robert Maraszek.
– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Urzędem Miasta Rumi. Wierzymy, że projekt obejmujący rewitalizację terenów zielonych stworzy jedną z nowych lokalnych atrakcji. Korzystać z niej będą wszyscy mieszkańcy Rumi, w tym również właściciele mieszkań naszej nowej inwestycji. Liczymy, że wspólnie z władzami samorządowymi uda nam się stworzyć nowe centrum, które stanie się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i nową wizytówką miasta – powiedział Robert Maraszek, wiceprezes zarządu spółki INPRO.
Rozpoczęcie prac związanych z rewitalizacją brzegu Zagórskiej Strugi nastąpi po uruchomieniu budowy osiedla „Rumia Centralna”, co jest planowane na wiosnę 2022 roku. Do tego czasu przygotowywany będzie projekt.
– Cieszymy się ogromnie, że kolejny fragment ciągu pieszo-rowerowego, tym razem pomiędzy drogą krajową a torami kolejowymi, będzie zrewitalizowany. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki współpracy z deweloperem INPRO. Jak na razie tę piękną architekturę, zieleń i teren do czynnego wypoczynku widzimy tylko na wizualizacjach, ale już niedługo to się ziści, dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało się partnera zachęcić do przeprowadzenia tej inwestycji – podsumowuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.
***
Firma INPRO powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. INPRO kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa INPRO posiada wykwalifikowaną kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. INPRO jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.