Centrum Medyczne Damiana otwiera kolejną placówkę w Warszawie
Od 18 marca mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać ze wsparcia specjalistów w Centrum Medycznym Damiana w nowo otwartej placówce na pograniczu Woli i Śródmieścia, przy ul. Kolejowej 1. Pacjenci będą mogli umówić się na konsultacje m.in. u chirurga, diabetologa, kardiologa, ortopedy czy pulmonologa.
Nowa placówka Centrum Medycznego Damiana (CMD) to kolejny krok w realizacji przyjętej strategii rozwoju. Od 18 marca przy ul. Kolejowej 1, nieopodal Dworca Zachodniego i Szpitala Wolskiego, pacjenci będą mogli skorzystać ze wsparcia m.in. chirurga, diabetologa, ortopedy, a od 1 kwietnia także z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w ramach NFZ.
– Od blisko 30 lat misją Centrum Medycznego Damiana jest zapewnienie pacjentom wsparcia medycznego oraz umożliwianie dostępu do szerokiego grona wyspecjalizowanej kadry medycznej. Z roku na rok konsekwentnie realizujemy ten plan – mówi Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medycznego Damiana. – Jednym z naszych wyróżników jest jakość oraz wysoka dostępność lekarzy. W przypadku wizyt u podstawowych specjalistów oferujemy wizyty w ciągu 24h, co jest zdecydowanym ewenementem na rynku opieki medycznej. Obietnica ta obliguje nas do nieustannego rozwoju i poszukiwania rozwiązań ułatwiających leczenie i wyleczenie naszych pacjentów – dodaje Marek Kubicki.
W nowej placówce CMD od poniedziałku od piątku w godzinach 08:00 – 20:00 do dyspozycji pacjentów będzie 11 gabinetów lekarskich i 2 zabiegowe. Na miejscu będzie można wykonać badania laboratoryjne i diagnostyczne – USG, EKG czy Holter EKG. Osoby pracujące na recepcji będą także porozumiewały się w języku ukraińskim i rosyjskim.
Przychodnie Centrum Medycznego Damiana działają w Warszawie także przy ulicach: Wałbrzyskiej 46, Foksal 3/5, Alei Zjednoczenia 36, Racławickiej 27, Nowolipie 18, Cybernetyki 7B, przy Bażantarni 8B oraz przy placu Konesera 10A. Przy ulicy Wałbrzyskiej 46 funkcjonuje Szpital Damiana. W lipcu 2021 roku otwarta została przychodnia w Piasecznie przy ulicy Puławskiej 42 B.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.