Chcesz skalować biznes bez wysokich kosztów stałych? Rozważ outsourcing procesów
Firmy szukają skutecznych strategii, które pozwolą im pozostać konkurencyjnymi i efektywnymi. Chcąc zająć się działaniami strategicznymi decydują się na przekazanie realizacji procesów zewnętrznym wykonawcom. O outsourcingu procesów, czyli delegowaniu określonych zadań lub projektów do zewnętrznych wykonawców mówi Waldemar Stępak, prezes MKS Business, firmy outsourcingowej z Zielonej Góry.
Elastyczność i Skalowalność
Outsourcing wyłania się jako jedno z najbardziej efektywnych podejść. Ten model współpracy biznesowej przynosi wiele korzyści i otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorstw. Jedną z największych zalet outsourcingu jest możliwość szybkiego dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych bez konieczności angażowania stałych zasobów - mówi prezes MKS Business. To nie tylko umożliwia firmom skalowanie swoich działań zgodnie z bieżącymi potrzebami, ale także zapewnia dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia - dodaje. Specjaliści z zewnątrz często przynoszą ze sobą nowe perspektywy, innowacyjne rozwiązania i zaawansowaną wiedzę techniczną, co jest nieocenione w szybko rozwijających się branżach.
Redukcja kosztów i skupienie się na biznesie
Outsourcing może znacznie obniżyć koszty operacyjne firmy. Eliminując potrzebę inwestycji w pełnoetatowe stanowiska, przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić na wydatkach związanych z rekrutacją, szkoleniami, benefitami pracowniczymi czy infrastrukturą biurową. Co więcej, outsourcing umożliwia kierownictwu skupienie się na strategicznych i innowacyjnych aspektach działalności, zamiast na codziennym zarządzaniu operacyjnym. To zwolnienie zasobów zarządczych może być katalizatorem wzrostu i innowacji, pozwalając firmie lepiej wykorzystać swoje wewnętrzne kompetencje i zasoby. Waldemar Stępak wskazuje, że dzisiaj już nie ma potrzeby zatrudniać sztabu ludzi, aby zapewnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Tym zajmujemy się my, jako firma outsourcingowa, która jest gwarantem bezpiecznego i stabilnego prowadzenia biznesu przez naszych kontrahentów - mówi Stępak.
Poprawa Jakości i Wydajności
Decydując się na outsourcing, firmy mogą skorzystać z doświadczenia i sprawności wykonywanych procesów, które oferują zewnętrzni dostawcy. Dzięki temu już na starcie zapewniają swoim firmom wysoką jakość i wydajność pracy. Firmy outsourcingowe często specjalizują się w określonych dziedzinach, oferując wiedzę i doświadczenie, które przekładają się na wyższą jakość dostarczanych usług.
Outsourcing procesów to nie tylko sposób na redukcję kosztów, ale także metoda na uzyskanie większej elastyczności, dostęp do specjalistycznej wiedzy i skupienie na kluczowych aspektach biznesu. W dynamicznie zmieniającym się świecie gospodarczym, gdzie szybkość adaptacji i innowacyjność są kluczowe, outsourcing staje się strategicznym wyborem, który może znacząco wpłynąć na sukces i rozwój firmy - wskazuje prezes MKS Business.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.